Jablonecký discgolf se otevírá turnajem o pohár města

24.06.2021 19:48:33 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký discgolf se otevírá turnajem o pohár města

V areálu Srnčího dolu vzniklo devítijamkové discgolfové hřiště pro zhruba 45 hráčů. Slavnostně se otevře v pátek 25. června turnajem dětí, v neděli pak turnajový kalendář zahajuje Pohár města Jablonce nad Nisou. Discgolfové hřiště v Jablonci tak rozšířilo nabídku hřišť v Libereckém kraji. Dosud se jezdilo do Liberce, Smržovky, Tanvaldu, České Lípy nebo Frýdlantu.

„Všechny přípravy šly podle plánu a jsem rád, že můžeme potvrdit slavnostní otevření discgolfového hřiště v Srnčáku ještě před prázdninami. Oficiálně otevíráme v pátek 25. června, kdy si hru jako první vyzkouší žáci ze ZŠ Pasířská. V neděli 27. června se pak rozjedeme naostro: pod mou záštitou se zde bude konat první oficiální turnaj O pohár města Jablonce nad Nisou. Ten odstartuje pravidelné pořádání turnajů pro širokou veřejnost, ať už budou součástí České discgolfové ligy nebo Discgolf shop tour," informoval David Mánek, náměstek primátora pro oblast humanitní a duchovní otec myšlenky spojení discgolfu a Srnčího dolu.

Designerem hřiště v Srnčím dolu je Julius Jankovič z firmy Discgolfová hřiště: „Do členitého terénu jsme zasadili devět jamek, což dává hřišti středně těžkou obtížnost. Průměrná délka jedné jamky je okolo 70 metrů, většina má par 3, ale objeví se i 4 par, přičemž par jamky vyjadřuje ideální počet hodů. Kapacita hřiště je cca 45 hráčů."

Hra na discgolfovém hřišti bude zdarma, jako vybavení stačí známé frisbee, lépe je však hrát s regulérními disky. Ty budou k dispozici v půjčovně umístěné v budově Sportu Jablonec, s.r.o., na Střelnici, která bude otevřená od pondělí do pátku v době 8-20 hodin. Víkendové výpůjčky vyřeší systémem: v pátek vyzvedneš, v pondělí vrátíš.

Nové discgolfého hřiště v Jablonci rozproudilo i aktivitu členů místní discgolfové komunity. Ta ještě před otevřením hřiště čítala okolo 50 - 100 hráčů. Z této základny vznikl oficiální Discgolf Club Jablonec (DGC JBC), jehož představitelem je Adam Novák: „Klub jsme založili na základě nového discgolfového hřiště, nyní jsme oficiálně zapsaný spolek vedený pod Českou asociací discgolfu. V rámci klubovní činnosti chceme přitáhnout k této hře další hráče, pořádat turnaje a workshopy."

Podle Nováka se klub podílel na budování hřiště a dál hodlá spolupracovat s městem na jeho údržbě, běžném provozu i při pořádání turnajů. DGC JBC se chce věnovat také teambuildingovým aktivitám spojeným s discgolfem. „Pokud by si chtěl kdokoliv discgolf vyzkoušet nebo se o něm dozvědět více, může nás kontaktovat e-mailem dgc.jbc@seznam.cz nebo na facebooku @DiscgolfClubJablonec," dodal Adam Novák.  

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecký areál Srnčí důl oživí od června discgolf
Osadní výbory pomáhají v Jablonci s údržbou města
Plochy pro volný pohyb psů se v Jablonci rozrůstají
Obrazem: Procházka Srnčím dolem v rámci akce Ukliďme Česko 2017

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jizerskou 50 zahájí v Jablonci Tata Bojs
Kokonín bude mít cyklostezku
Kraj vyhlašuje soutěž Památka roku Libereckého kraje za rok 2021
Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Nejčtenější články

21.01.: Na Jablonecku se objevil vlk
22.01.: Od pondělí 24. ledna se změní trasa některých jabloneckých autobusů
23.01.: Horská služba resucitovala lyžaře na běžecké trati u Štěpánky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace