Jablonecký discgolf se otevírá turnajem o pohár města

24.06.2021 19:48:33 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký discgolf se otevírá turnajem o pohár města

V areálu Srnčího dolu vzniklo devítijamkové discgolfové hřiště pro zhruba 45 hráčů. Slavnostně se otevře v pátek 25. června turnajem dětí, v neděli pak turnajový kalendář zahajuje Pohár města Jablonce nad Nisou. Discgolfové hřiště v Jablonci tak rozšířilo nabídku hřišť v Libereckém kraji. Dosud se jezdilo do Liberce, Smržovky, Tanvaldu, České Lípy nebo Frýdlantu.

„Všechny přípravy šly podle plánu a jsem rád, že můžeme potvrdit slavnostní otevření discgolfového hřiště v Srnčáku ještě před prázdninami. Oficiálně otevíráme v pátek 25. června, kdy si hru jako první vyzkouší žáci ze ZŠ Pasířská. V neděli 27. června se pak rozjedeme naostro: pod mou záštitou se zde bude konat první oficiální turnaj O pohár města Jablonce nad Nisou. Ten odstartuje pravidelné pořádání turnajů pro širokou veřejnost, ať už budou součástí České discgolfové ligy nebo Discgolf shop tour," informoval David Mánek, náměstek primátora pro oblast humanitní a duchovní otec myšlenky spojení discgolfu a Srnčího dolu.

Designerem hřiště v Srnčím dolu je Julius Jankovič z firmy Discgolfová hřiště: „Do členitého terénu jsme zasadili devět jamek, což dává hřišti středně těžkou obtížnost. Průměrná délka jedné jamky je okolo 70 metrů, většina má par 3, ale objeví se i 4 par, přičemž par jamky vyjadřuje ideální počet hodů. Kapacita hřiště je cca 45 hráčů."

Hra na discgolfovém hřišti bude zdarma, jako vybavení stačí známé frisbee, lépe je však hrát s regulérními disky. Ty budou k dispozici v půjčovně umístěné v budově Sportu Jablonec, s.r.o., na Střelnici, která bude otevřená od pondělí do pátku v době 8-20 hodin. Víkendové výpůjčky vyřeší systémem: v pátek vyzvedneš, v pondělí vrátíš.

Nové discgolfého hřiště v Jablonci rozproudilo i aktivitu členů místní discgolfové komunity. Ta ještě před otevřením hřiště čítala okolo 50 - 100 hráčů. Z této základny vznikl oficiální Discgolf Club Jablonec (DGC JBC), jehož představitelem je Adam Novák: „Klub jsme založili na základě nového discgolfového hřiště, nyní jsme oficiálně zapsaný spolek vedený pod Českou asociací discgolfu. V rámci klubovní činnosti chceme přitáhnout k této hře další hráče, pořádat turnaje a workshopy."

Podle Nováka se klub podílel na budování hřiště a dál hodlá spolupracovat s městem na jeho údržbě, běžném provozu i při pořádání turnajů. DGC JBC se chce věnovat také teambuildingovým aktivitám spojeným s discgolfem. „Pokud by si chtěl kdokoliv discgolf vyzkoušet nebo se o něm dozvědět více, může nás kontaktovat e-mailem dgc.jbc@seznam.cz nebo na facebooku @DiscgolfClubJablonec," dodal Adam Novák.  

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecký areál Srnčí důl oživí od června discgolf
Osadní výbory pomáhají v Jablonci s údržbou města
Plochy pro volný pohyb psů se v Jablonci rozrůstají
Obrazem: Procházka Srnčím dolem v rámci akce Ukliďme Česko 2017

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude opět odpovídat online

Ve čtvrtek 2. prosince od 19 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz hejtmanovi Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce hejtmana Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve čtvrtek 2. prosince v 19 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již po jednačtyřicáté.

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj vydává ročenku, která hodnotí uplynulých 12 měsíců
Město Jablonec nad Nisou prodává pozemky v elektronických aukcích
U Kauflandu v Turnovské ulici v Jablonci se rozsvítily semafory
Prosincový program akcí v jabloneckém Eurocentru
Na Liberecku už třetí rok po sobě vysadili u silnic nejvíce stromů

Nejčtenější články

30.11.: U Zásady zapadl ve sněhu autobus
01.12.: Dvě auta se srazila na sněhu v Bratříkově
30.11.: Odstoupivšího zastupitele Petra Beitla ve funkci nahradil Petr Židek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Aktuální zpravodajství z Pojizeří.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace