Jablonecký areál Srnčí důl oživí od června discgolf

20.05.2021 18:13:56 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký areál Srnčí důl oživí od června discgolf

Discgolf, frisbee golf nebo také populární hra s létajícím talířem, která v České republice zažívá obrovský boom, se usadí i v Jablonci nad Nisou. V městském areálu Srnčí důl vznikne devítijamkové discgolfové hřiště. Součástí slavnostního otevření plánovaného na druhou polovinu června bude první ročník o jablonecký discgolfový pohár. Kromě Jablonce jsou discgolfová hřiště v kraji také v Liberci, Smržovce, u Tanvaldu, v České Lípě a ve Frýdlantu.

Duchovním otcem myšlenky oživit Srnčí důl touto hrou je náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek. Ten vidí v přírodním sportovním areálu velký potenciál. „Discgolf - pro někoho možná ještě neznámá hra - mi přišel jako dobrý nápad, jak navrátit zašlou slávu do tohoto úžasného údolí. Jde o jeden z prvních kroků k oživení veřejného sportoviště. Na záměru spolupracujeme s firmou Discgolfová hřiště, Sportem Jablonec, s.r.o., jabloneckými atlety a spolkem Milujeme Jizerky. V Srnčím dole jsou už hotové důležité úpravy zeleně, se kterými oddělení správy veřejné zeleně pomohli pracovníci veřejně prospěšných prací a discgolfová komunita. Věřím, že devět discgolfových jamek bude k dispozici lidem už před začátkem letních prázdnin," konstatoval Mánek.

Nové hřiště je dobrá zpráva především pro všechny příznivce otevřeného a volného sportování. Na discgolf totiž každému stačí tzv. "frisbíčko" a může začít sportovat. Designeři Julius Jankovič a Pavel Brückler z firmy Discgolfová hřiště svůj návrh koncipovali tak, aby discgolfisté nijak nenarušili režim Srnčího dolu. Devět unikátních jamek navrhli jako tzv. finské, to znamená, že je umístili převážně v lesním porostu, čímž je hra technicky náročnější. Jamky vytvoří okruh, který je možné několikrát po sobě opakovat.

Projekt zrealizuje technický odbor, správcem bude Sport Jablonec, s.r.o. Hřiště bude vybavené provozním řádem, upozorňovat na něj bude propagační tabule, chystá se navigace a další. Jablonecký magistrát plánuje také půjčovnu disků, kterou zájemci najdou v Atletické hale na Střelnici. Discgolfové hřiště bude veřejně přístupné, vstup se platit nebude. „Očekávám, že zájem o discgolf v Srnčím dole, budou mít celé rodiny, mládež, ale i senioři. Hřiště mohou využívat školy a pořadatelé různých firemních akcí," dodal David Mánek.

Discgolf je outdoorová hra s létajícím talířem, která má více než šedesátiletou tradici. Vznikla ve Spojených státech a do ČR se dostala s příchodem nového milenia. Dnes jsou v Česku téměř dvě stovky discgolfových hřišť. Hra využívá jednoduchou mechaniku z tradičního golfu, kdy se hráč snaží umístit létající talíř (disk) co nejnižším počtem hodů do koše. Vhodný je pro všechny věkové kategorie, výjimkami mezi hráči discgolfu nejsou ani senioři 80 +. „Samotné kouzlo spočívá také v tom, že za hru se neplatí žádný poplatek. Stačí mít své disky a můžete začít hrát," vysvětlil Julius Jankovič z firmy Discgolfová hřiště, která hřiště v Srnčím Dole navrhla.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Osadní výbory pomáhají v Jablonci s údržbou města
Plochy pro volný pohyb psů se v Jablonci rozrůstají
Obrazem: Procházka Srnčím dolem v rámci akce Ukliďme Česko 2017

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jablonci připomenou Mezinárodní den obětí holokaustu

Primátor města Jablonec nad Nisou Jiří Čeřovský zve na slavnostní připomenutí Mezinárodního dne památky obětí holokaustu, které se uskuteční ve čtvrtek 27. ledna 2022 od 11 hodin u Památníku jablonecké synagogy (v parku na křižovatce ulic Jiráskova, Luční a U Muzea).

HZS Libereckého kraje obdrží dotaci na nákup vysoušečů

Celkem 100 kondenzačních vysoušečů v hodnotě 1 500 000 korun má v plánu nakoupit Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Dotaci mu poskytne Liberecký kraj ze svého krizového fondu. „Hasiči využijí vysoušeče zejména v případech, kdy je nutné zlikvidovat následky mimořádných událostí na území Libereckého kraje, jakými jsou například povodně. Finanční prostředky na nákup vysoušečů jsme poskytli ze svého krizového fondu," uvedl hejtman Martin Půta. Kondenzační vysoušeče jsou potřeba na řešení následků živelných mimořádných událostí a z důvodu nedostatku odvlhčovacích zařízení v Libereckém kraji.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajští policisté se zaměřili na drogy a alkohol za volantem
Severočeské muzeum obnovuje plastiky sochaře Metznera
Hasiči zasahovali v Liberci po výbuchu v obydleném domě
Jaké jsou výsledky sčítání dopravy v Libereckém kraji?
Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Nejčtenější články

25.01.: Ztratila se kočka Jolie
25.01.: Cimrman v Jablonci zcela zaplnil kapacitu divadla
27.01.: Mladí běžkaři úspěšně reprezentovali na Českém poháru ve Vimperku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace