Jablonecký areál Srnčí důl oživí od června discgolf

20.05.2021 18:13:56 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký areál Srnčí důl oživí od června discgolf

Discgolf, frisbee golf nebo také populární hra s létajícím talířem, která v České republice zažívá obrovský boom, se usadí i v Jablonci nad Nisou. V městském areálu Srnčí důl vznikne devítijamkové discgolfové hřiště. Součástí slavnostního otevření plánovaného na druhou polovinu června bude první ročník o jablonecký discgolfový pohár. Kromě Jablonce jsou discgolfová hřiště v kraji také v Liberci, Smržovce, u Tanvaldu, v České Lípě a ve Frýdlantu.

Duchovním otcem myšlenky oživit Srnčí důl touto hrou je náměstek primátora pro oblast humanitní David Mánek. Ten vidí v přírodním sportovním areálu velký potenciál. „Discgolf - pro někoho možná ještě neznámá hra - mi přišel jako dobrý nápad, jak navrátit zašlou slávu do tohoto úžasného údolí. Jde o jeden z prvních kroků k oživení veřejného sportoviště. Na záměru spolupracujeme s firmou Discgolfová hřiště, Sportem Jablonec, s.r.o., jabloneckými atlety a spolkem Milujeme Jizerky. V Srnčím dole jsou už hotové důležité úpravy zeleně, se kterými oddělení správy veřejné zeleně pomohli pracovníci veřejně prospěšných prací a discgolfová komunita. Věřím, že devět discgolfových jamek bude k dispozici lidem už před začátkem letních prázdnin," konstatoval Mánek.

Nové hřiště je dobrá zpráva především pro všechny příznivce otevřeného a volného sportování. Na discgolf totiž každému stačí tzv. "frisbíčko" a může začít sportovat. Designeři Julius Jankovič a Pavel Brückler z firmy Discgolfová hřiště svůj návrh koncipovali tak, aby discgolfisté nijak nenarušili režim Srnčího dolu. Devět unikátních jamek navrhli jako tzv. finské, to znamená, že je umístili převážně v lesním porostu, čímž je hra technicky náročnější. Jamky vytvoří okruh, který je možné několikrát po sobě opakovat.

Projekt zrealizuje technický odbor, správcem bude Sport Jablonec, s.r.o. Hřiště bude vybavené provozním řádem, upozorňovat na něj bude propagační tabule, chystá se navigace a další. Jablonecký magistrát plánuje také půjčovnu disků, kterou zájemci najdou v Atletické hale na Střelnici. Discgolfové hřiště bude veřejně přístupné, vstup se platit nebude. „Očekávám, že zájem o discgolf v Srnčím dole, budou mít celé rodiny, mládež, ale i senioři. Hřiště mohou využívat školy a pořadatelé různých firemních akcí," dodal David Mánek.

Discgolf je outdoorová hra s létajícím talířem, která má více než šedesátiletou tradici. Vznikla ve Spojených státech a do ČR se dostala s příchodem nového milenia. Dnes jsou v Česku téměř dvě stovky discgolfových hřišť. Hra využívá jednoduchou mechaniku z tradičního golfu, kdy se hráč snaží umístit létající talíř (disk) co nejnižším počtem hodů do koše. Vhodný je pro všechny věkové kategorie, výjimkami mezi hráči discgolfu nejsou ani senioři 80 +. „Samotné kouzlo spočívá také v tom, že za hru se neplatí žádný poplatek. Stačí mít své disky a můžete začít hrát," vysvětlil Julius Jankovič z firmy Discgolfová hřiště, která hřiště v Srnčím Dole navrhla.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Osadní výbory pomáhají v Jablonci s údržbou města
Plochy pro volný pohyb psů se v Jablonci rozrůstají
Obrazem: Procházka Srnčím dolem v rámci akce Ukliďme Česko 2017

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hejtman Libereckého kraje bude opět odpovídat online

Ve čtvrtek 2. prosince od 19 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz hejtmanovi Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce hejtmana Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve čtvrtek 2. prosince v 19 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již po jednačtyřicáté.

Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice

V pátek 26. listopadu 2021 podepsal starosta města Jilemnice David Hlaváč a ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Jan Hadrbolec smlouvu o prodeji pozemku v Jilemnici, místní části Hrabačov. Pozemek je určen pro výstavbu nové stanice Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v Jilemnici. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj vydává ročenku, která hodnotí uplynulých 12 měsíců
Město Jablonec nad Nisou prodává pozemky v elektronických aukcích
U Kauflandu v Turnovské ulici v Jablonci se rozsvítily semafory
Prosincový program akcí v jabloneckém Eurocentru
Na Liberecku už třetí rok po sobě vysadili u silnic nejvíce stromů

Nejčtenější články

30.11.: U Zásady zapadl ve sněhu autobus
01.12.: Dvě auta se srazila na sněhu v Bratříkově
30.11.: Odstoupivšího zastupitele Petra Beitla ve funkci nahradil Petr Židek

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

E-shop s umyvadly, parapety a deskami z litého mramoru.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace