Jablonecký Blesk slaví vítězství v základní části

23.07.2020 12:12:13 | Autor: Ladislav Janata, Matyáš Fous | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký Blesk slaví vítězství v základní části

Výhrou ve zkráceném utkání proti Sokolu Hluboká si jablonečtí baseballisté pojistili prvenství v základní části 1. ligy. V následujících týdnech je čeká nadstavba o Extraligu.

V 1. lize byly karty rozdány už minulý víkend a účastníci nadstavby o Extraligu již také byli známi, kdo však zaujme první místo v základní části stále jisté nebylo. Systém soutěže sice vítězství v základní části přílišnou váhu nepřikládá, jelikož pouhé umístění v první čtyřce stačí k postupu do nadstavby a pozdějšího play-off, ale jako jistý ukazatel nadějí ve zbytku sezóny nám to poslouží.

Předpověď počasí na neděli zprvu baseballu vůbec nakloněná nebyla, avšak první utkání nakonec začalo v plánovaném čase. Na nadhazovacím kopci se za Blesk představil Jiří Hikl, který minulý týden chyběl kvůli zdravotním potížím. Výpadek však na sobě ani zdaleka nenechal znát a hned první tři pálkaři Sokolu se šli posadit po strikeoutu. Domácí naopak v útoku na nic nečekali a poté, co se první dva pálkaři úspěšně dostali na mety, odpálil Radek Šulc tříbodový homerun. Jiří Hikl i nadále postupoval skrze hostující line-up jako horký nůž máslem a až devátý pálkař Hluboké si připsal úspěšný odpal. Šlo o jeden ze tří hitů, na které mužstvo z Povltaví dosáhlo.

Několik menších přeháněk během utkání naznačilo, že devět směn se s největší pravděpodobností neodehraje a také, že neodehrálo. V polovině páté směny se nad Ash Field přesunul bouřkový mrak a s ním přívaly vody, které znamenaly konec utkání. Naštěstí pro jablonecké baseballisty se stihla dohrát první polovina páté směny, což je v případě vedení domácího týmu minimum pro uznání zápasu za odehraný. Blesk si tak po vítězství 4:1 připsal již devátou výhru a opanoval základní část 1. Ligy.

„Máme za sebou základní část, kterou již tradičně bereme spíše jako přípravné zápasy před nadstavbou a play-off. Letos jsme ji navíc zvládli mnohem lépe než loni a do nadstavby tak můžeme vstoupit s větším sebevědomím. Zejména proti extraligovým mančaftům ho budeme potřebovat, protože v takových zápasech je nejdůležitější nejít na hřiště už předem poražený. Letos nás už čekají jen samí kvalitní soupeři, tak doufáme, že si na Ash Field najde cestu co nejvíc fanoušků, které v těžkých zápasech určitě budeme potřebovat," vyjádřil se k nedělnímu zápasu a nastávajícímu programu Blesku nejzkušenější člen kádru Michal Kubina.

Jablonec tak nyní čeká nadstavba o Extraligu, ve které se o místo v nejvyšší soutěži utká s prvoligovými Klasikem Frýdek-Místek, Sokolem Hluboká a Pelikans Bučovice. Extraligovými soupeři pak Blesku budou Sabat Praha, Technika Brno, Olympia Blansko a Třebíč Nuclears. Fanoušci se tak určitě mohou těšit na kvalitní baseball a hráči doufají, že je na domácích zápasech požene kupředu silná divácká kulisa.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Proti Bučovicím baseballisté smírně
Blesku vyšla letošní domácí premiéra na výbornou
Blesk do sezony vstoupil vítězně

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

V Jilemnici začali se stavbou sněhové sochy hraběte Harracha

V Jilemnici začali se stavbou sněhové sochy hraběte HarrachaNa jilemnickém náměstí začala v pondělí 6. února vznikat sněhová socha. Tentokrát ale nikoli tradičního Krakonoše, ale protože rok 2023 je vyhlášen Národním památkovým ústavem rokem hraběcího rodu Harrachů, tak letos bude mít sněhová socha podobu hraběte Harracha. Socha má být hotová již ve středu 8. února. Více fotografií

Kraj pomáhá příspěvkovkám při zadávání veřejných zakázek

Vyhledat veřejné zakázky téměř všech příspěvkových organizací Libereckého kraje lze na profilu zadavatele. Nedávno se tam přidala i liberecká zoo, kterou kraj vloni převzal do své správy. Kraj svým příspěvkovým organizacím při administraci veřejných zakázek výrazně pomáhá. „Liberecký kraj i jeho příspěvkové organizace postupují při zadávání veřejných zakázek dle Směrnice Rady Libereckého kraje č. 1/2021 k zadávání veřejných zakázek. Směrnice určuje postupy zejména u menších veřejných zakázek, které jsou od 200 000 korun bez DPH uveřejňovány na profilu zadavatele. Na tomto místě je možné vyhledat i veřejné zakázky téměř všech 87 příspěvkových organizací, které kraj zřizuje. Jedná se o střední školy, domovy důchodců nebo muzea. Dodavatelé tak naleznou informace o veřejných zakázkách na jednom místě," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Nový jablonecký dopravce vrší jednu poruchu za druhou
V Tanvaldě zvou na představení Než přijde doktor
Mladá řidička přehlédla v Jablonci seniora na přechodu pro chodce
Obrazem: Sportovec roku Jablonecka 2022
Od 13. února uzavřou ve Svijanech most přes železniční trať

Nejčtenější články

07.02.: Hořelo opět v bývalé nádražní budově v Jablonci
08.02.: Hořel rodinný dům v Loužnici, zasahovalo osm jednotek hasičů
06.02.: Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace