Jablonecký Běh do pohody startuje již tuto sobotu - 2. ročník

26.04.2012 19:09:15 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecký Běh do pohody startuje již tuto sobotu  -  2. ročník

Jak již název napovídá, jedná se o sportovní událost v duchu pohodičky a přátelské atmosféry. Sportovní událost pro celou rodinu! Zúčastnit se může úplně každý ve věku od 2 do 100 let. Tuto akci pořádá tuto sobotu 28.dubna již podruhé jablonecká sportovní organizace Tri club v okolí jablonecké přehrady se startem a cílem na louce u hráze naproti plaveckému bazénu.

 

Již dva dny před startem je jasné, že se počet účastníků proti loňskému prvníku ročníku téměř zdvojnásobí. Do všech věkových kategorií je celkem předem přihlášeno 307 závodníků a daleko nejvíce na desetikilomterový běh a to úctyhodných 188. Pořadatelé sice předběžné přihlášky e-mailem již uzavřeli, ale věří v další zájemce, kteří se přihlásí při prezentaci, která bude v den závodu od 8 hodin před bufetem jabloneckého bazénu. Pro rekreační běžce či běžecké nováčky je vypsána kategorie „Zkus klus" na jeden okruh kolem první přehrady a o tu má zájem zatím 22 startujících. Přihlášena je i devadesátka dětí od benjamínků po mladší dorost a také 13 štafet na 3 x 3300 metrů (kolem první přehrady). Další zájemci jsou pořadateli vítáni při prezentaci.

Startérem hlavního závodu bude bronzový medailista z vytrvalostního závodu na 20 km z MS v biatlonu v letošním roce Jaroslav Soukup.

Časový program:

 

8:00 - 10:30  Prezentace (žactvo a ml. dorost do 9:00!!!) Další zájemci i přihlášení
 
9:20             Start první kategorie Předškoláci  2008 a ml.     trať 100 m
9:30             Start Předškoláci 2                       2006-2007            100 m
9:45             Start žactvo 1                              2004-2005            300 m
10:00            Start žactvo 2                             2002-2003             600 m
10:15            Start žactvo 3                             2000-2001          1.200 m
10:30            Start mladší dorost                      1998-1999           1.800 m
10:45            Vyhlášení výsledků žactva a ml. dorostu
 
 11:15            Start kategorie „Zkus klus"  - Open                        3.300 m
11:15             Start starší dorost                         1995-1997         3.300 m
12:00             Start hlavního závodu a štafet       1994 a st.        10.000 m
13:00             Vyhlášení výsledků ostatních kategorií 

Štafety jsou tříčlenné a každý člen absolvuje 1 okruh. V letošním roce vypisujeme štafety v následujících kategoriích:
Firmy     - zaměstnanci 1 firmy, složení libovolné
Open      - složení libovolné
Rodiny    - pouze rodinní příslušníci

CENY:
První tři ve všech kategoriích obdrží věcné ceny. Každý dokončivší účastník běhu „Zkus klus" a hlavního závodu od nás na památku obdrží účastnický diplom. V hlavním závodě tričko a pořadatelé vypisují speciální prémii 1000,-Kč za překonání rekordu jak v mužské, tak v ženské kategorii.
Traťový rekord: Muži: Michal Kunst, čas 32:42 - Ženy: Tereza Zuzánková, čas 39:47


Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl

V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.

Drobné ťuknutí v garážích vyřešila rychlá domluva

Ve středu 11. února v 15:30 upozornil vedoucí ostrahy OC Central pan C. okrskáře Městské policie Jablonec nad Nisou pro centrum na dopravní nehodu v přízemí garáží obchodního domu. Podle jeho slov tam řidič bílého Renaultu nechtěně narazil do zaparkované černé škodovky a poté odjel zaparkovat do druhého patra. Při manévru poškodil u škodovky přední blinkr na straně řidiče. Okrskář kontaktoval majitele poškozeného vozu pana Š. Ten uvedl, že vzhledem k rozsahu a hodnotě škody nechce věc řešit přes pojišťovnu ani Policii ČR. Upřednostnil rychlou dohodu o náhradě škody. Společně se pak vydali k vozu Renault a počkali na jeho řidiče. Ten se k situaci bez okolků přiznal, omluvil se a s majitelem škodovky se domluvil na náhradě škody ve výši 1 500 korun. Celá událost tak skončila klidnou dohodou přímo na místě.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Atletická halová sezona vyvrcholí o víkendu v Ostravě
Rekord, který čas neporazil
Maryša otráví Vávru v josefodolském divadle
Liberecký kraj koupil Horský hotel a vysílač Ještěd
Město podpoří pokračování projektu MAP Jablonecko

Nejčtenější články

25.02.: Co nového v jízdním řádu od 1. března?
25.02.: Knihy za korunu najdete v jabloneckém re-use centru
26.02.: Liberecký kraj koupil Horský hotel a vysílač Ještěd

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace