Jablonecké mládí na zkušenost Plzeňských nestačilo

09.03.2020 18:27:34 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonečtí druholigoví házenkáři podruhé na jaře neuspěli v Plzni, tentokrát prohráli na VŠ, když sestava plná mladíků, nestačila na zkušený domácí tým.

VŠ Plzeň - ELP Jablonec 26:17 (15:8)

Po úspěšném domácím střetnutí s Ústím nad Labem, kde si Jablonečtí v kompletní sestavě s chutí zastříleli 42:27, následoval opět výlet do plzeňského kraje. Jablonecký trenér Dědeček před utkáním vyndal sedm hráčských registraček a musel je nahradit dalšími hráči, hlavně z dorostu a béčka. Prázdniny, dovolená, různé zdravotní neduhy a práce vyřadily z tohoto boje klíčové jablonecké hráče.

Po dlouhé době se představil Tadeáš Hrubeš, oficiální premiéru v áčku si odbyl 18 letý Kryštof Kříž a hlavně 17 letý Vojta Janata, který byl nejlepším jabloneckým střelcem s pěti brankami, a to ještě minimálně pět dalších vyložených střel neproměnil.

Průběh utkání byl od prvních minut dán, zkušená domácí obrana spolu s brankářem nepustila jablonecké hráče do jednoduchého zakončení a v útoku si domácí VŠ dobrou střelbou zajistila uklidňující náskok již během první půle 15:8. Mladíci bojovali, ale zkušenost vítězila, hosté měli jedinou šanci a to v rychlém přechodu, párkrát sehráli i nacvičené kombinace. Druhá půle skončila 11:9 a celkově střetnutí 26:17.

Sestava a branky: Hlinka , Kubal - Janata 5, Jandera 3, P. Trejbal 3, Krčka 3, T. Svoboda 2, Hrubeš 1, Žák, Radosta, Kříž, Smrček.

Hodnocení trenéra: „Přes poměrně vysokou prohru jsem spokojen, bojovali jsme i v druhém poločase do konce utkání, což se nám naposledy v Plzni na Košutce moc nepovedlo. Mám radost z mladých kluků, kteří se nezalekli tvrdé obrany domácích a předvedli několik pěkných akcí v přechodu a útoku. V obraně jsme neměli tolik kil a zkušeností, ale jsem rád, že nám dorůstají další házenkáři, kteří v budoucnu nahradí současné klíčové hráče áčka."