Jablonecká neděle nabídne sportovní aktivity už pošesté
01.09.2021 08:20:53 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Školství | Obce: Jablonec nad Nisou
Na neděli 5. září je připravený 6. ročník Jablonecké neděle. V okolí jablonecké přehrady, na parkovišti před městskou halou a plaveckým bazénem i na jeho sluneční louce se představí sportovní oddíly z Jablonce nad Nisou. Bohatý program začíná ve 14 hodin.
„Jde o náborovou prezentaci sportovních oddílů, které působí ve městě. Místa kolem haly, bazénu a přehrady se promění v jedno velké sportoviště, na němž sportovní kluby, oddíly a volnočasové kroužky představí svoji činnost ve stáncích, praktickými ukázkami a exhibicemi," vysvětlil Martin Bauer ze společnosti Sundisk, s.r.o., která organizaci Jablonecké neděle zajišťuje. Veškeré dění začne v neděli 5. září ve 14 hodin a program potrvá až do 18 hodin. Podrobnosti k programu najdete na www.jabloneckanedele.cz.
Děti pod dohledem rodičů si tak na jednom místě budou moci vyzkoušet nejrůznější sporty a volnočasové aktivity, promluvit si s trenéry a pak se do některého z oddílů přihlásit. „Je to skvělá příležitost seznámit se s možnostmi aktivního trávení volného času," řekl David Mánek, náměstek primátora pro humanitní oblast.
„Také letos nám přípravy komplikuje pandemie COVID-19 a s ní související opatření. Věříme však, že se situace bude i nadále vyvíjet dobře a vše, co pro letošní Jabloneckou neděli chystáme, vyústí v krásné sportovní odpoledne. Akce bude samozřejmě probíhat v souladu s aktuálními platnými opatřeními," ujistil Bauer s tím, že k prezentaci se přihlásily více jak dvě desítky sportovních subjektů.
Sportovní odpoledne se koná v rámci místní Agendy 21 a podílí se na něm statutární město Jablonec nad Nisou, SPORT Jablonec, s. r. o., a Jablonecké kulturní a informační centrum, o. p. s. Akce je pořádána jako spolupráce sektoru veřejné správy, nevládního a podnikatelského sektoru.
Související články
Jablonecká neděle i letos představí sportovní a volnočasové oddíly
Jablonecká neděle představí více než 30 sportovních oddílů i aktivit
Jablonecké kluby a oddíly se opět představí na Sportovní neděli
Obrazem: Jablonecká neděle 2016
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Drobné ťuknutí v garážích vyřešila rychlá domluva
Ve středu 11. února v 15:30 upozornil vedoucí ostrahy OC Central pan C. okrskáře Městské policie Jablonec nad Nisou pro centrum na dopravní nehodu v přízemí garáží obchodního domu. Podle jeho slov tam řidič bílého Renaultu nechtěně narazil do zaparkované černé škodovky a poté odjel zaparkovat do druhého patra. Při manévru poškodil u škodovky přední blinkr na straně řidiče. Okrskář kontaktoval majitele poškozeného vozu pana Š. Ten uvedl, že vzhledem k rozsahu a hodnotě škody nechce věc řešit přes pojišťovnu ani Policii ČR. Upřednostnil rychlou dohodu o náhradě škody. Společně se pak vydali k vozu Renault a počkali na jeho řidiče. Ten se k situaci bez okolků přiznal, omluvil se a s majitelem škodovky se domluvil na náhradě škody ve výši 1 500 korun. Celá událost tak skončila klidnou dohodou přímo na místě.
Krajský stipendijní program podporuje žáky ve vybraných oborech
Rozhodování o studiu na střední škole není pro řadu žáků ani jejich rodičů jednoduché. Vedle zájmu a schopností často vstupují do hry i praktické otázky - dojíždění, náklady na studium nebo nejistota, zda má vybraný obor perspektivu. Právě v těchto situacích hrají roli stipendia, kterými Liberecký kraj dlouhodobě podporuje vzdělávání v důležitých oblastech. Rada kraje nyní schválila pokračování stipendií pro žáky středních škol ve vybraných oborech vzdělávání i pro druhou část školního roku 2025/2026. Jde o obory, které jsou pro region zásadní, ale dlouhodobě o ně není mezi uchazeči takový zájem - například technické, stavební, zemědělské, zdravotnické nebo tradiční řemeslné obory. „Stipendia vnímáme jako praktickou pomoc žákům i jasný signál, že si určitých oborů vážíme. Nejde jen o finanční podporu, ale také o podporu rozhodování v oblastech, které jsou pro Liberecký kraj dlouhodobě důležité," uvedla radní pro oblast školství a sportu Jitka Skalická.
Nejnovější články
Nová medaile je propojení tradičního řemesla, umění a odpovědnosti
Knihy za korunu najdete v jabloneckém re-use centru
Nový dotační titul souvisí s Plánem sociálního začleňování
Iron Fight Night spojil sport a prevenci
Osmnáctý benefiční ples hejtmana opět podpoří dobrou věc
Nejčtenější články
24.02.: Světový rekord ve vrhu koulí nikdo nepřekonal již 49 let
22.02.: V Janově nad Nisou hasiči vyprošťovali zapadlý autobus
22.02.: Olympijskou medaili získala i biatlonistka Tereza Voborníková
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.