Jablonecká medailérská škola vystavuje v Liberci

11.11.2010 06:59:59 | Autor: zub, olda | Rubrika: Zprávy | Obce:

Jablonecká medailérská škola vystavuje v Liberci

Výběr z mincovní a medailérské tvorby bude k vidění od pátku na výstavě v Severočeském muzeu v Liberci.. Svá díla zde vystavují přední český medailér Jiří Dostál a učitelé se studenty jablonecké školy specializované na raženou minci a medaili

„Toto představení není pouze suchopárnou prezentací medailí, plaket a mincí a jejich návrhů pro fajnšmekry a sběratele. Je ukázkou živého tvůrčího procesu, jak takové drobné práce vznikají a ukázkou, že ani v dnešní době, kdy do výtvarných disciplín silně proniká moderní technika, není toto opravdové řemeslo zapomenuto," uvedla kurátorka výstavy Kateřina Nora Nováková.

Vernisáž výstavy se odehraje v prostorách Severočeského muzea ve čtvrtek od 17 hodin. V průběhu výstavy se též uskuteční dvě „medailérské dílny", a to dopoledne 24. listopadu a 8. prosince, kdy studenti Střední uměleckoprůmyslové školy a VOŠ z Jablonce nad Nisou předvedou návštěvníkům škrábání a sekání medailí. Výstava v muzeu potrvá do 2. ledna.

Jméno Jiřího Dostála je spojeno se vznikem České mincovny v Jablonci nad Nisou. Jako jeden z duchovních otců této myšlenky byl pověřen vytvořením pamětní medaile k této příležitosti a také návrhem loga této firmy. Pro mincovnu již také navrhl přes padesát pamětních medailí a mincí.

Jeho zásluhou vznikla v roce 1995 i Vyšší odborná škola (VOŠ) specializovaná na raženou minci a medaili. Studenti jablonecké VOŠ místní medailérskou tradici nejen udržují při životě, ale kombinací tradičních i moderních technik výroby medailí ji posunují do nových dimenzí.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Dopravní opatření jablonecké MHD od pondělí 27. listopadu

Dopravní opatření jablonecké MHD platné od pondělí 27. listopadu pro linku č. 118: linka se vrací na svoji standardní trasu (kolem plaveckého bazénu), na základě dopravních průzkumů a dat ze systému automatického počítání cestujících ve vozidlech MHD se kvůli dlouhodobě nízkému využívání ruší spoje na lince č. 118 v pracovní dny s odjezdem ve 13:31 a 15:46 z autobusové nádraží a v 16:06 z Jabloneckých Pasek (pro cestu do J. Pasek a zpět lze využít linky č. 104, 106 a 116).


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonečtí plavci deklasovali krajskou konkurenci
V Desné přivítají advent v neděli
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Dva drony pro bezpečnější Jablonec
Díky Hanušovi a Kratochvílovi vyhrál Jablonec zápas o šest bodů

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
29.11.: Díky Hanušovi a Kratochvílovi vyhrál Jablonec zápas o šest bodů
28.11.: Pokuty pro řidiče jablonecké MHD nejsou za zpoždění, ale předjetí

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace