Jablonecká energetická hodnotí hospodaření i první zimu v novém

28.06.2017 07:46:29 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká energetická hodnotí hospodaření i první zimu v novém

Letošní tuhá zima dokonale prověřila novou tepelnou soustavu Jablonecké energetické, a. s. Celý projekt revitalizace, který vyšel na 264 milionů korun, má připojeným domácnostem ušetřit až 8 tisíc korun ročně. Společnost pak zaznamenala 50% pokles výdajů na údržbu rozvodné sítě a také zvýšení účinnosti celé soustavy.

Projekt revitalizace se promítl i do hospodářského výsledku JE. „Pokud vyloučíme tvorbu rezerv a opravných položek, překračujeme interně sledované hodnoty hospodářského výsledku
o kladných 16,65 milionu Kč. Tato úspora byla způsobena nižšími ztrátami při ukončování provozu parovodního rozvodu a postupným zprovozňováním nových lokalit. Uspořili jsme i při nákupu energií," komentuje celou situaci Miloš Vele, předseda představenstva společnosti Jablonecká energetická, a. s.

První kompletní a klimaticky náročná topná sezóna nového systému proběhla hladce dle plánu. „Dodávky tepla a teplé vody se obešly bez jakýchkoliv problémů. Výkon soustavy byl stabilní bez výpadků a komplikací," hodnotí zimní období Miloš Vele. Z aktuálních bilancí za prvních pět měsíců letošního roku vyplývá, že účinnost výroby tepla stoupla o 8 %. Ztráty v rozvodné síti pak klesly o 26 %.

Jablonečtí platí méně

Díky revitalizaci všichni odběratelé Jablonecké energetické výrazně ušetřili. „Do roku 2014 platili lidé téměř 900,- Kč za GJ, dnes se cena pohybuje mezi 510-580,- Kč, což je znát," řekl Petr Roubíček, ředitel společnosti. Právě částka za GJ byla v minulosti hlavním důvodem, proč se zákazníci od JE masivně odpojovali a zřizovali si vlastní kotelny. „Tento negativní trend se nám podařil zvrátit. Klienti se k nám mají možnost vrátit, evidujeme i nové zájemce. Vzhledem k tomu, že jsme s touto variantou počítali, máme pro nově příchozí v soustavě vyčleněnu volnou kapacitu," dodal Roubíček.

A co se vlastně nyní děje s kotelnami těch, kteří se odpojili mezi prvními a zřídili si vytápění „na vlastní pěst"? „Podle mého jsou již tato zařízení na hranici životnosti a v mnoha domech teď řeší nutnou investici dosahující až k milionu korun. Naši zákazníci napojení na nové zdroje přitom vlastní kotelny nepotřebují. Majiteli a provozovateli tepelných zdrojů včetně domovních předávacích stanic jsme my, veškeré opravy společně s údržbou jdou tak za námi," vysvětlil ředitel.

24hodinový on-line monitoring

Jednou z nesporných výhod nového způsobu vytápění je modernizovaný online dispečink. „Pokud dojde ke komplikaci nebo závadě, systém problém nahlásí a technici situaci bezodkladně vyřeší, aniž by se to citelně dotklo našich odběratelů," poukazoval Petr Roubíček.
Odpadové hospodářství na Brandlu?

Momentem dokončení revitalizace došlo také k odstavení výtopny Brandl. Dlouho by ale areál nevyužitý zůstat neměl. Záměrem města je využít Brandl pro odpadové hospodářství. „Areál je dostatečně vzdálen od města, a přitom velmi dobře dostupný. Nechali jsme proto zpracovat studii na posouzení tohoto záměru, která je již před dokončením," uzavřel Vele.

Revitalizace CZT v Jablonci nad Nisou v číslech:
Realizace projektu: 2015-2016
Počet domácností: 3 900
Počet firem a institucí: 70
Celková investice: 264 mil. Kč
Financování: dotace EU - SFŽP (pouze I. etapa), vlastní prostředky Jablonecké energetické a.s., směnečný program Komerční banky
Dodavatel stavby: Tenza, a.s.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Symbolické loučení s párou v Jablonci proběhlo s lokomotivou Litovel
Jablonecká energetická může dotací ušetřit náklady za revitalizaci
Jablonecká energetická hodnotí své hospodaření

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Hasiči vyjížděli v noci kvůli bouřce hlavně v Pojizeří

V průběhu první poloviny noci ze středy na čtvrtek 30. června zasahovali hasiči v souvislosti s počasím hlavně v Pojizeří. V devíti případech zde byly jednotky povolány k popadaným stromům a jednou k odčerpání vody ze sklepa. Více podrobností

Češi a Poláci chtějí společně zlepšit přeshraniční silniční spojení

Bezpečně a plynule přes hranice. Takový je název chystaného česko-polského projektu, jehož cílem je modernizace přeshraničních silničních spojení mezi těmito dvěma zeměmi. O plánovaných možnostech a vizích rokovali na krajském úřadu zástupci Libereckého kraje, zhořeleckého okresu, měst Hrádek nad Nisou a Bogatynia, ministerstva pro místní rozvoj, Euroregionu Nisa a dalších zúčastněných organizací. V rámci projektu je možné uvažovat o dvou propojeních, která by zkvalitnila dopravu a přeshraniční cestování v kraji. Prvním z nich je trasa z Rynoltic do Hrádku nad Nisou a přes česko-polský hraniční přechod dál do polského Porajówa. Druhá trasa by pak vedla z polské Bogatynie přes hraniční přechod Bogatynia/Kunratice na Frýdlant. Mělo by se jednat o úpravy silnic včetně mostů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po bouřce opět zasahovali krajští hasiči
Zubačka slaví 120 let, přijedou i speciální vlaky
Startuje 24. ročník Letní dílny pohybu, tance a rytmu Léto tančí
Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
Cyklo, voda, lezení, brusle. Prostě pohyb na tanvaldské sportovce

Nejčtenější články

28.06.: Obrazem: Senioři zápolili na Městském stadionu v Tanvaldě
01.07.: Na přejezdu v Plavech vlak srazil osobu
30.06.: Červnové střípky z městské policie: rvačka psů i vážně zraněná žena

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace