Jablonecká energetická může dotací ušetřit náklady za revitalizaci

18.07.2016 08:12:08 | Autor: lv | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonecká energetická může dotací ušetřit náklady za revitalizaci

Jablonecká energetická úspěšně podala žádost o dotaci v jednom z Programů úspory energie v soustavách zásobování teplem (OPPIK) na projekt II. etapy revitalizace CZT v Jablonci nad Nisou. Z celkových 150 milionů, na které druhá etapa vyjde, by mohly získané finance pokrýt přibližně 30 % investičních nákladů.

„Samotné žádosti předcházel náročný energetický audit a studie proveditelnosti. Dle zpracovaných dokumentů jsme splnili veškerá kritéria dosažení předepsaných úspor," řekl Petr Roubíček, ředitel Jablonecké energetické. Dotace by mohla podle dotačních pravidel a žádosti Jablonecké energetické činit cca 43,5 milionů korun. Druhá etapa revitalizace zahrnuje 14 plynovodních přípojek, 2 teplovody, 17 kotelen, 5 nových objektových předávacích stanic včetně napojení 60 stávajících na centrální dispečink. Všichni odběratelé budou připojeni na nový systém vytápění do konce října letošního roku.

A jak to aktuálně s projektem vypadá? „Tento měsíc provádíme výkopy a pokládku teplovodního a plynovodního potrubí v ulicích U Balvanu, Liberecká, Na Vršku, Generála Mrázka, Mírové nám., Kubálková, Sadová a Želivského. V srpnu se potom přesuneme do Řetízkové ulice směrem k ul. Pasířská a dále do ulice Smetanova a křižovatky ulic Větrná a Průmyslová. Jsme si plně vědomi toho, že s naší prací jsou spojena dopravní omezení ve městě, a proto občanům Jablonce děkujeme za shovívavost. Budeme se snažit minimalizovat dopady na běžný život občanů," zakončil Roubíček.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jablonecká energetická hodnotí své hospodaření
Mšeno, Šumava a Paseky již topí v novém systému bez páry
Revitalizace Jablonecké energetické pokračuje podle plánu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberečtí policisté zachránili lidský život
Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho
Štěpánův jarmark chystají k výročí 130 let rozhledny Štěpánka
Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace