Jablonec v derby tři body odmítl
29.10.2018 10:10:06 | Autor: Jaroslav Hrabák, lj | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko
Po čtvrtečním euforickém boji s Astanou čekal Jablonec hned třetí den soupeř nad soupeře: liberecký Slovan.
FK Jablonec - Slovan Liberec 0:0
Do 49. derby nastoupily týmy v těchto sestavách:
FK Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Hübschman , Jovović (46. Acosta), Masopust, Považanec (87. V. Kubista), Trávník - Ikaunieks (64. Doležal).
Slovan Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Breite, Oscar - Potočný, Ševčík, Pešek (70. Aarons) - Oršula (64. Pázler).
Je konec října, co do počasí žádná idylka. Teplota + 3 stupně, mrholení po celý zápas. Liberec potrestaným trenérem Hornyákem na tribuně se taktikou netajil: Jablonec utaháme a pak ho povalíme, sil po Astaně asi tolik mít nebudou. A od první chvíle to bylo jasné. Liberec tentokrát ke svému „kung fu" co spouští na Spartu či Slávii tentokrát nepřistoupil, ale to, že přijel pro tři body, bylo zřejmé. Radovi hoši nebyli tak svěží, jak bývali, ale bez sil rozhodně nebyli. V první půli trpěli doslovnou indispozicí Jovoviče, Černohorec je v lize přečtená kniha, kličky mu už nikdo nebaští a on ne a ne změnit svůj styl ve prospěch mužstva. Takže to byl mínus jeden ofenzivní hráč.
Liberečtí vsadili na důraz, rychlost, nasazení a hrdinu posledních dnů Michala Trávníka ze hry doslova vymazali. Výsledkem byl více boj než fotbal, střel na bránu jedno velké nic, ale přesto Jablonec i po výkonu nevýkonu měl vyhrát. Považanec kopl penaltu za sražení Masopusta jako učedník, už ten jeho náběh signalizoval jeho letargii, která z něho občas čiší. Navíc od 60. minuty viditelně tahal nohy, neběhal, takže ho měl někdo od této exekuce zastavit... Libereckému Nguyenovi stačilo sebou plácnout a jablonecký exekutor ho slabě nastřelil.
Když už se zdálo, že to bude jasná plichta, tak v 90. minutě předvedl pěkný únik Masopust, a v situaci dva na jednoho našel přesně Acostu, jenže ten míč z voleje a z jasné tutovky poslal vysoko nad. Ne, nebyl to fotbal, který by normálně vedl ke gólům a superminelu ani jeden z celků nepředvedl. Proto to 0:0. Ale neodpustím si: při hře na jednoho útočníka to chce hrát jinak, Ikaunieks měl na hrbu pořád tři hráče, to se prosadit nemohl, totéž bývalo u Chramosty a bude to určitě i u uzdraveného Doležala, pokud tedy trenér nepřijde na chuť něčemu efektivnějšímu. Ono to není jenom o lize, i v té Evropě Jablonci prostě větší efektivita chybí.
Rozhodčí: Jílek - Kotalík, Pečenka.
ŽK: Hübschman - Potočný.
Diváci: 3338.
Další program jabloneckých fotbalistů je nabitý: středa 31. 10. 15.30 Karviná - Jablonec MOL CUP * sobota 3. 11. 17.00 Dukla Praha - Jablonec a čtvrtek 8. 11. 16.50 Astana - Jablonec - další domácí utkání až v neděli 11. 11 v 15 hodin s Bohemians Praha.
Související články
Ke třem evropským bodům nebylo daleko
Nedali – a dostali nářez!
V MOL Cupu postup Jablonce
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
O svátcích budou sběrné dvory v Jablonci zavřené
V pátek 1. a 8. května jsou v ČR státní svátky. Proto budou v tyto dny uzavřené sběrné dvory na Proseči a v ulici Smetanova i sběrná místa v ulicích Dalešická a Želivského. V ostatních dnech bude platit běžná otevírací doba sběrných dvorů i sběrných míst.
Liberecký kraj spouští nové elektronické Tržiště
První dubnový den spouští Liberecký kraj nové online Tržiště Libereckého kraje, které propojuje místní zemědělce a výrobce potravin se školními jídelnami a zařízeními sociálních služeb. Tato služba má ambici výrazně posílit odběr regionálních a čerstvých potravin, podpořit místní zemědělce a výrobce potravin a zároveň usnadnit plnění legislativních požadavků na kvalitu stravování ve veřejných institucích. „Naším cílem je vytvořit funkční a dostupný nástroj, který usnadní školním jídelnám a sociálním zařízením nákup kvalitních regionálních potravin a zároveň otevře nové obchodní příležitosti pro místní producenty. Tržiště je pro dodavatele bez registračních poplatků a představuje jednoduchou cestu, jak oslovit stabilní odběratele," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.
Nejnovější články
Zastupitelé schválili smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti
Jabloneckou školku v Lovecké čeká sanace zdiva a úprava zahrady
Hrozba útoku v Jablonci. Nebezpečný muž zadržen!
V Desné začne letošní dřevosochání od pondělí 11. května
Nová naučná stezka vznikla v Krásné u Kittelova muzea
Nejčtenější články
29.04.: Hrozba útoku v Jablonci. Nebezpečný muž zadržen!
28.04.: Při dopravní nehodě v Malé Skále zemřel mladý řidič
27.04.: Láďa Svítek slaví osmdesátku
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.