Jablonec se prohrou 2:8 rozloučil s první ligou

12.03.2011 23:28:14 | Autor: Martin Vosáhlo | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec po dvou prohrách z hřiště soupeře poprvé nastoupil na „domácím” hřišti. Kvůli administrativním problémům se tentokrát Campus nepředstavil v Městské hale v Jablonci nad Nisou, ale ve sportovní hale při ZŠ Tanvald. Díky 2 prohrám z hřiště soupeře dnes visel nad jabloneckými hráči Damoklův meč, další prohra by znamenala sestup.

Začátek zápasu byl velmi opatrný a první šanci musel řešit domácí brankář Švec až v 5. minutě. Hosté z šance ale nic nevytěžili a tak se potvrdilo známé rčení „nedáš, dostaneš” a poprvé v sérii se do vedení dostal Jablonec. Gól vstřelil i v třetím zápase Ondřej Kujan, když dorazil střelu Jana Drnce, 1:0. V 9. minutě byl za opakované přestupky vyloučen Marek Kujan a tuto přesilovku využil vinohradský Jan Kapucián. Ve zbytku první třetiny měly Vinohrady míček více na hokejkách, ale byl to Jablonec, kdo z brejků hrozil. Nejvíce byl vidět Jan Drnec, kterému jednou zabránil skórovat brankář hostí Varga a podruhé dokonce břevno. Střely na branku v první třetině 10:8.

Druhou třetinu začali lépe hosté z Vinohrad a branku na 2:1 vstřelil Michal Vlk. Za další minutu to vypadalo s Jabloncem ještě hůře, protože za sekání byl vyloučen Jan Zelený. I tentokrát dokázali hosté početní výhodu využít a už na 3:1 zvýšil opět Jan Kapucián. V 25. minutě zachránilo i domácí břevno. Ani toto varování domácím nestačilo a tak následoval trest. Po krásném signálu Vinohrad skóroval do odkryté branky Michal Dolejš, 1:4. Hosté tak stihli 3 góly v rozmezí 5ti minut a domácí trenér si vzal oddychový čas. V 31. minutě si zahrál přesilovku Jablonec, hostující Stanislav Zezulka byl vyloučen na 5 minut a i třetí přesilovka skončila brankou. Za Jablonec snížil na 2:4 Jaromír Lisa. V 33. minutě to ale bylo opět o 3 branky, Jablonec chyboval v rozehrávce a z protiútoku vstřelil branku Michal Vlk, 2:5. Jablonec se dále tlačil dopředu, ale Vinohrady opět využily brejk a pouhé 4 vteřiny před koncem 2. třetiny se dostali do vedení o 4 branky na 2:6.

Jedenáct vteřin po začátku třetí třetiny už asi ani největší optimista z třiceti fanoušků sledujících zápas nevěřil v zázrak, protože Aleš Stavjaňa vstřelil 7. gól Vinohrad. Ve zbytku třetiny už Vinohrady kontrolovaly zápas, který se pomalu měnil v exhibici hostů. Domácí Filip Hašek sice ještě vstřelil gól, ale pouze do vlastní branky. Jablonec se tak i přes střeleckou převahu musel smířit s prohrou 2:8. Mladému týmu se tedy nepodařilo první sezónu v 1. lize zachránit a sestupuje.

1. FBK Campus Jablonec - TJ Sokol Královské Vinohrady 2:8 (1:1, 1:4, 0:2)

Branky: 6. Ondřej Kujan, 32. Jaromír Lisa - 11. Jan Kapucián, 22. Michal Vlk, 24. Jan Kapucián, 27. Michal Dolejš, 33. Michal Vlk, 40. Stanislav Zezulka, 41. Aleš Stavjaňa 57. Filip Hašek(vlastní branka) rozhodčí: Lukáš Čížek - Petr Herman; vyloučení: 2:0 + Stanislav Zezulka 5; využití: 1:2; diváků: 30; zásahy brankářů: Jaroslav Švec 18 - Peter Varga 31;

Sestava 1. FBK Campus Jablonec: Jaroslav Švec, Lukáš Javůrek - Petr Schlindenbuch, Marek Čeřovský, Filip Hašek, Marek Škodný, David Strýček - David Pospíšil, Jan Havel, Jaromír Lisa, Ondřej Kujan, Leoš Čurda, Daniel Měkota, Marek Kujan, Tomáš Jelínek, Marek Žihla, Jiří Chlistovský, Jan Drnec, Michal Král, Jan Zelený