Jablonec porazil Hradec Králové 7:0

13.03.2011 18:19:32 | Autor: Martin Vosáhlo | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec ve 20. kole Gambrinus ligy deklasoval doma Hradec Králové 7:0. Druhý hattrick v jarní části vstřelil David Lafata. Dvě branky vstřelil Marek Jarolím a po jedné Třešňák s Pitákem. Jablonec se díky zaváhání Olomouce po výhře posunul na 3. místo tabulky.

Jablonec dnes přivítal doma Hradec Králové a v případě výhry se mohl posunout na 3. místo tabulky. Že se o to pokusí bylo patrné již od první minuty. Jablonec diktoval hru a na šance nemusely solidně zaplněné tribuny moc dlouho čekat. V 6. minutě se do první šance málem dostal Lafata, ale Kovaříkův cent z levé strany brankář těsně před ním lapil. Další závar byl vidět v 9. minutě, kdy se k nadějné šanci po rohu dostal Loučka, jehož střela ovšem nebyla vůbec povedená a odražený míč v brance neskončil. V 11. minutě se osmělil i Hradec Králové, ale s nedůraznou hlavičkou po rohu si brankář Špit poradil. O dvě minuty později si již domácí fanoušci mohli zakřičet „gól”. Lafata rychlým pasem poslal do šance Jarolíma, ten přesprintoval domácího obránce a krásným lobem z úhlu překonal i hostujícího brankáře Zicha, 1:0. Ani po brance se Jablonec nestáhl a bylo vidět, že touží přidat další branky. První možnost měl Vošahlík po centru od Kovaříka, ale hlavičkou trefil pouze domácího brankáře. Ve 20. minutě se Loučka dostal k další nadějné střele z dálky, ale ani tentokrát brankáře výrazněji neohrozil. O dvě minuty později se po krásné akci Jablonce ocitl Lafata a potvrdil, že na jaře mu to střílí, 2:0. Diváci si ještě nestihli ani užít Lafatovu branku a už se míč třepetal v síti potřetí. Jarolím totiž využil zaváhání hostující obrany, odražený míč doběhl a nedal brankáři hostí šanci, 3:0. Jablonec nadále tlačil a snažil se přidat další branky, což se mu povedlo po rohu Kovaříka, ve vápně se nejlépe zorientoval exhradecký Piták a zvýšil na 4:0. Ani tentokrát nenechali domácí fotbalisté fanoušky oslavit 4. gól, protože čerstvý střelec Piták to zkoušel znovu, ale jeho střela skončila na tyčce hradecké branky. Jako na podnose ale připravil balón pro dobíhajícího Lafatu, který na brankové čáře míč dokopl do sítě a dal už 5. jabloneckou branku. Ve 38. minutě jsme viděli i první střídání hostujícího celku, ze hřiště odešel Radek Hochmeister a přišel Tomáš Rezek. Domácí si ve zbytku poločasu dělali s hostujícími hráči co chtěli a další branku nevstřelili jenom kvůli tomu, že Lafata hledal sám před brankářem ještě lépe postaveného spoluhráče.

Druhý poločas začal aktivněji Hradec, ale domácí obrana hráče pouštěla pouze ke střelám z dálky, které navíc ke Špitovi nepouštěla. Jablonec spoléhal hlavně na rychlé brejky. Jeden z nich využil David Lafata, který se po Pitákově centru ocitl sám před prázdnou brankou a nemýlil se. V 55. minutě se domácí fanoušci dožadovali penalty po faulu na pronikajícího Jarolíma, ale sudí Adam zůstal klidný. V 59. minutě přišlo první střídání v dresu domácích, za Vošahlíka přišel na hřiště Anes Haurdič. O minutu později komentátor zápasu prozradil počet diváků, druhý jarní domácí zápas navštívilo 4820 diváků. V 64. minutě vybojoval Loučka na středu hřiště míč, přihrál ho do běhu Pitákovi, který mu následně balón vrátil a sedmému gólu zabránil skvělým zákrokem hostující Zich. V 75. minutě se na hřiště dostala i posila ze Sparty Lukáš Třešňák, který vystřídal jednoho z hrdinů dnešního zápasu Marka Jarolíma. Domácí se snažili skóre zápasu navýšit a z toho vyplynula i ofenzivní aktivita na půlce Hradce. Po jednom z průniků se ocitl jeden z domácích hráčů v tváří v tvář gólmanovi Zichovi, ale ten dokázal střelu zblokovat. Na následnou tvrdou střelu nově příchozího Třešňáka už ovšem nestačil. I přes snahu hradeckých už zůstal výsledek nezměněný, a to 7:0 i po uplynutí devadesáti minut.

„Hradec je nepříjemné mužstvo a to už mnohokrát dokázalo. Po jejich zápase s Plzní jsme z nich měli respekt a přemýšleli jsme především, jak překonat jejich výbornou obranu. Soupeř chtěl hrát kombinační fotbal přes obránce, na který jsme byli připraveni a díky sebraným míčům jsme dali 2. a 3. gól. Jsem rád, že hráči zápas nevypustili a dohráli i druhý poločas, i když hlad po gólech už nebyl takový. V mužstvu je pohoda, hráči si věří, výsledky posledních zápasů nám dodaly sebedůvěru. Výsledek je příjemný, ale nemůžeme ho přeceňovat. Každý další zápas začíná od 0:0,” řekl k zápasu trenér domácích František Komňacký.

„Chtěl bych poblahopřát Jablonci k zasloužené výhře. Prohráli jsme zápas hlavně ve středu hřiště, kde nás jasně přehráli Jarolím s Pitákem. Rád bych se omluvil našim fanouškům, kteří za námi ve velkém počtu jeli až z Hradce Králové, celý zápas výborně fandili, ale bohužel to dopadlo takhle. Ještě jsem ani jako hráč ani jako trenér větší porážku nezažil.” vyjádřil se k zápasu hostující Kotal.

FK Baumit Jablonec - FC Hradec Králové 7:0 (5:0)

Branky: 13., 24. Jarolím, 22., 33., 52. Lafata, 31. Piták, 84. Třešňák. ŽK: 0:2. Rozhodčí: Adam, Vysloužil, Nádvořík. Diváků: 4820

Sestava FK Baumit Jablonec: Špit, Jablonský, Piták (80. Hejda), Eliáš, Loučka, Kovařík, Vošahlík (59. Haurdič), Beneš, Lafata, Jarolím (75. Třešňák), Pavlík

FC Hradec Králové: Zich, Němeček, Hochmeister (38. Rezek), Černý (79. Štěpán), Mišinský, Janoušek (46. Pilař), Dvořák, Poděbradský, Pávek, Fischer, Klapka