Hledaný výraz:--bez omezení-- Akce pro den:--neurčeno--
Seřadit:

OBRAZEM: Ples Základní umělecké ěkoly

16.01.2011 | Společnost | Jablonec nad Nisou | foto (18)
Tradiční ples uspořádala v pátek v jabloneckém Eurocentru místní Základní umělecká škola. Letos měl zvláštní náboj. Škola na plese prezentovala ukázky ze svého úspěšného muzikálu Filmový fanda.

Jiří Ouředník: Je to příslib pro další utkání

16.01.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou
Liberecká Alfa tuto sobotu 15. ledna odehrála už 14. kolo futsalové II. ligy -západ, kde narazila na svého přímého konkurenta SK Kladno, s nímž se do té doby dělila o 3. místo v tabulce. Zápas jednoznačně zvládla a zvítězila 9:4. Tento výsledek jí katapultoval dokonce na 2. místo v tabulce díky zaváhání Hradce Králové. Po zápase byl hodně spokojený s výkonem týmu trenér Alfy Liberec Jiří Ouředník. | více

Vikýř ovládly v sobotu včelí produkty

15.01.2011 | Volný čas | Jablonec nad Nisou | foto (16)
Návštěvníci si poslechli zajímavosti o včelách a medu. Následně vyráběli svíčky. | více

Dušan Kožíšek třetí nejlepší v libereckém sprintu

15.01.2011 | Sport | Tanvald
Svého nejlepšího výsledku v individuálním závodě Světového poháru dosáhl Dušan Kožíšek na domácí půdě. V libereckém sprintu skončil na 3. místě. | více

Jizera se v Brodě dostala pod první povodňový stupeň

15.01.2011 | Zprávy | Železný Brod
aktualizováno k pondělí 08:00
      První stupeň povodňové aktivity měli od pátečních 11:00 do nedělních 19:00 v Železném Brodu na Jizeře. Svého maxima dosáhla řeka v sobotu  v 17:00 na 294 centimetrech. V pondělí v 8:00 byla hladina ve výši 204 centimetrů a měla by nadále klesat. První povodnňový stupeň platí v Brodě od 220 centimetrů a druhý se vyhlašuje při 310 centimetrech.
| více

Tomáš Holubec si dal dárek k narozeninám

14.01.2011 | Sport | Jablonec nad Nisou
V pátek 14. prosince v německém Ruhpoldingu obsadil po bezchybné střelbě desáté místo ve sprinterském závodě biatlonistů na 10 kilometrů Světového poháru. Holubec před třemi dny oslavil své pětatřicáté narozeniny a na sklonku kariéry vybojoval své nejlepší umístění v individuelním závodě SP. | více

Lučanští se na J50 neztratili

14.01.2011 | Sport | Lučany nad Nisou | foto (80)
Tři závodníci SWSL se zúčastnili 44. ročníku Jizerské 50. | více

OBRAZEM: Soutěž záchranářů vyhráli Bratislavští vychodňári

14.01.2011 | Zprávy | Jablonec nad Nisou | foto (30)
zprávu jsme aktualizovali
Desátý ročník setkání zachanářů Jablonecká Rescue Ski proběhl od čtvrtka 13. do soboty 15. ledna v Josefově Dole. Týmy absolvovaly náročný závod za velmi špatného počasí. Soutěžící plnili náročné úkoly. Zachraňovali například popáleného bezdomovce, člověka otráveného opiáty či pobodané kupce, které přepadli lapkové. | více

Bratři Brožové v Oberhofu na 3. místě

14.01.2011 | Sport | Smržovka
Obrovského úspěchu a letošního maxima dosáhla bratrská dvojice Lukáš a Antonín Brožovi, kteří skončili ve čtvrtém letošní závodě dvojic národní poháru na 3. místě. Druhá česká dvojce v závodě Matěj Kvíčala a Jan Kudela skončila na 11. místě.
| více

Úředníkům snížili v Jablonci plat o desetinu

14.01.2011 | Zprávy | Jablonec nad Nisou
O deset procent nižší platy budou mít letos úředníci na jablonecké radnici. Snížení se dotkne 245 městských úředníků a 57 strážníků,
| více

Nalezeno článků: 38116, zobrazeno: 36651-36660

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.