Jablonec na úvod ligy zvítězil 2:0 nad Brnem

26.07.2014 20:25:26 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec na úvod ligy zvítězil 2:0 nad Brnem

Velkou neznánou byl před začátkem ligy FK Baumit Jablonec. Mnohými podceňován a některými pasován do role černého koně Synot ligy. V prvním kole narazil Baumit na Zbrojovku Brno a premiéra to byla v letošním ročníku úspěšná, protože zvítězil po trefách Tomáše Čížka a Martina Pospíšila 2:0.

Na domácí trávník nastoupil Baumit bez dvou největších letních posil. Hübschman totiž doléčuje zranění a Jun zůstal na lavičce náhradníků.

Hned od úvodních minut Jablonec dominoval a hra byla v jeho režii. Bohužel, domácí si nemohli vytvořit vyloženou šanci. Přesto šel Jablonec do vedení po nenápadné akci Čížka, který přesně vystřelil zpoza velkého vápna.

 

<br />Autor: Antonín Bělonožník I po změně stran se obraz hry nezměnil. Domácí byli více na míči, ale nedokázali vstřelit další gól. Za zmínku stojí brejk Doležala, který mohl zvýšit, ale v rozhodujícím okamžiku si balón předkopl více než potřeboval. Stejně naložil s dalším únikem Čížek. Po hodině hry se diváci dočkali příchodu Juna. Další šanci Jablonce měl na kopačce Doležal, ale z protiútoku více zahrozilo Brno. Paškově pokusu do břevna totiž chybělo pouze několik centimetrů.

Brno se v koncovce tlačilo za vyrovnáním, ale v 87. minutě nechalo otevřenou obranu a toho využili domácí. Doležal přihrál Pospíšilovi a ten stvrdil Jablonecké tři body a výhru 2:0. Baumit dokázal zvítězit v prvním kole už sedmý rok po sobě.

FK Baumit Jablonec - Zbrojovka Brno 2:0 (1:0)

Branky: 37. Čížek, 87. Pospíšil. Rozhodčí: Královec - Moláček, L. Zeman. ŽK: 0:1 (Hladký). Diváků: 4152.
Jablonec: Hrubý - Romera, Pernica, Beneš, Novák - Kopic (82. Fantiš), Loučka - Pospíšil, Rossi, Čížek (61. Jun) - Doležal (89. Kubista).
Brno: Hladký - Jugas, Malík (76. Vávra), Košťál, Schuster - Pašek, Zavadil, Fischer (69. Mezlík), Hyčka (72. Lutonský) - Markovič, Sýkora.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

FK Baumit Jablonec versus Zbrojovka Brno obrazem

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

O dotace pro obce je zájem. Krajský seminář se přesune do většího sálu

Velký ohlas provází seminář na téma Jak pomocí dotací rozvíjet obec, který připravuje sekretariát Regionální stálé konference Libereckého kraje. Původně se měl konat v zastupitelském sále krajského úřadu, kvůli množství zájemců se jej pořadatelé však rozhodli přesunout do Krajské vědecké knihovny. Uskuteční se 1. února od 10 hodin ve velkém konferenčním sálu ve 2. patře.

Měření prachu v okolí Turów pokračují. Loni nedošlo k překročení limitů

Součástí vloni podepsané mezistátní dohody mezi Českou republikou a Polskem bylo i pravidelné měření koncentrací prachových částic PM10 na deseti vybraných bodech v okolí dolu Turów na území Polska. Z měření vyplývá, že hodnoty nepřekročily limity stanovené legislativou. „V rámci provedeného měření byly sledovány průměrné denní koncentrace prachových částic PM10, přičemž na každém bodě bylo 24hodinové měření provedeno opakovaně vždy ve 2 po sobě jdoucích dnech. Celé měření probíhalo na jednotlivých bodech postupně od 23. května do 12. června 2022. Dle výsledků provedeného měření se průměrné denní koncentrace prachových částic PM10 v blízkém okolí dolu Turów v době měření pohybovaly v rozmezí cca 9-43 μg/m3 a ve sledovaném období tak nebyla překročena hodnota stanovená legislativou pro denní imisní limit 50 μg/m3," uvedl Václav Židek, člen rady kraje pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Muži převáželi přes Harrachov kradená jízdní kola z Rakouska
Dlaskův statek v Dolánkách znovu ožije masopustním rejem
Středověká romantika aneb rytíř na nádvoří Severočeského muzea
Rada kraje schválila programy požární ochrany a prevence kriminality
Jenom poločas na Slavii nestačil

Nejčtenější články

29.01.: Policie hledá svědky dopravní nehody ve Smržovce
28.01.: Novým českým prezidentem bude příštích pět let Petr Pavel
28.01.: Zásadská pralyže 2023 opět proběhne na fotbalovém stadionu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace