Jablonec chystá svůj šestnáctý ples, Tanvald patnáctý
28.01.2011 07:14:53 | Autor: mk | Rubrika: Společnost | Obce: Jablonec nad Nisou,Tanvald
Svůj ples uspořádají v sobotu radnice v Jablonci a Tanvaldu.
Patnáct ročníků mají za sebou reprezentační plesy pořádané jabloneckou radnicí. „Vystřídalo se na nich mnoho našich předních zpěváků a zpěvaček - Eva Pilarová, Marcela Holanová, Petra Janů, Miro Žbirka, Karel Zich, Vladimír Hron, Tereza Kerndlová nebo Anna K.," uvedla za pořadatele Kateřina Hronová z odboru kultury jablonecké radnice.
Před dvěma lety byl ples poprvé tematicky zaměřen a včetně výzdoby se stylizoval do 30. let minulého století éry swingu a prvorepublikových melodií a k tanci i poslechu hrál orchestr Melody Makers. „Loni protančili hosté večer v rytmech brazilského karnevalu s TAMTAM orchestrem a BRASIL show," připomněla Kateřina Hronová.
Letos se vrací ke klasickému stylu. V sobotu 29. ledna od 20 hodin v Eurocentru k tanci a poslechu bude hrát orchestr Ladislava Bareše. V programu vystoupí Pavlína Filipovská, Karel Štědrý, The BOOM Beatles Revival Band a žáci Základní umělecké školy v Jablonci nad Nisou.
Ples města má od roku 2002 i charitativní rozměr. Letos část výtěžku věnuje město občanskému sdružení Roska - jabloneckému sdružení pacientů s roztroušenou sklerózou.
Tanvald má jubilejní patnáctý ročník
Reprezentační ples Tanvaldu je o jeden ročník mladší. Sobotní patnácté pokračování bude ve Sportovní hale Výšina v Tanvaldu od 20:00 moderovat Honza Žíla a k poslechu a tanci zahraje Bohemia Universal Band.
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Firmy v regionu Tanvald
SATO Tanvald, spol. s r.o. ( Stavebnictví , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Pravidelná práce strážníků v terénu má smysl
V pondělí 16. února vyrazili okrskáři z Proseče nad Nisou, Pasek a Šumavy i centra do terénu na společnou kontrolu. Zaměřili se také na vybydlený dům v prosečské ulici Vrcholová, odkud přicházely informace o větším počtu lidí bez domova. Trojice strážníků na místě objevila pětici osob bez domova. Všechny zkontrolovali a ověřili jejich totožnost. Při lustraci vyšlo najevo, že po jedné z žen pátrají policisté v celostátním měřítku. Okrskáři proto okamžitě kontaktovali Policii České republiky, která si hledanou ženu převzala k dalším úkonům. Běžná kontrola tak přinesla nečekaný výsledek a potvrdila, že pravidelná práce v terénu má smysl.
Drobné ťuknutí v garážích vyřešila rychlá domluva
Ve středu 11. února v 15:30 upozornil vedoucí ostrahy OC Central pan C. okrskáře Městské policie Jablonec nad Nisou pro centrum na dopravní nehodu v přízemí garáží obchodního domu. Podle jeho slov tam řidič bílého Renaultu nechtěně narazil do zaparkované černé škodovky a poté odjel zaparkovat do druhého patra. Při manévru poškodil u škodovky přední blinkr na straně řidiče. Okrskář kontaktoval majitele poškozeného vozu pana Š. Ten uvedl, že vzhledem k rozsahu a hodnotě škody nechce věc řešit přes pojišťovnu ani Policii ČR. Upřednostnil rychlou dohodu o náhradě škody. Společně se pak vydali k vozu Renault a počkali na jeho řidiče. Ten se k situaci bez okolků přiznal, omluvil se a s majitelem škodovky se domluvil na náhradě škody ve výši 1 500 korun. Celá událost tak skončila klidnou dohodou přímo na místě.
Nejnovější články
Rekord, který čas neporazil
Maryša otráví Vávru v josefodolském divadle
Liberecký kraj koupil Horský hotel a vysílač Ještěd
Město podpoří pokračování projektu MAP Jablonecko
Od března se bude vedení města setkávat s Jablonečany
Nejčtenější články
25.02.: Co nového v jízdním řádu od 1. března?
24.02.: Strážníci v akci: útěk z nemocnice, bouračka i rychlá jízda
24.02.: Světový rekord ve vrhu koulí nikdo nepřekonal již 49 let
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.