II. třída: Kokonín stále drží vedoucí příčku

18.04.2011 18:09:33 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Vedoucí tým tabulky OP II. třídy Kokonín A, který se díky výhře v prvním jarním kole posunul do čela tabulky, nezaváhal ani tentokráte a stále drží před B týmem Železného Brodu jednobodový náskok.

Smržovka - Josefův Důl 5:1 (1:0)

Smržovka vstupovala do utkání jako mírný favorit a během prvních 15 minut si vytvořila pět tutových šancí. V nich se ocitl L. Kedroň, ale pokaždé si vylámal zuby na josefodolském gólmanovi. Výborná divácká kulisa hnala domácí neustále do útoku, ti z drtivé převahy nevytěžili z hola nic a naopak mohlo udeřit na druhé straně, když dvakrát zachraňoval brankář Macek. Smržovce se podařilo vstřelit kýžený gól až dvě minuty před koncem první půle. Druhý poločas Smržovka svého soupeře takřka nepustila za půli a s góly se roztrhl pytel. Nejprve se "ukopl" Červenka a jeho poskakující žblabuňka skončila v síti. V 57. minutě vymetl krásnou střelou šibenici Štěpánek a o pět minut později vstřelil z penalty gól i gólman Macek, kterého si vyžádali domácí fanoušci. Nepopulárního bůra Josefovu Dolu uštědřil svou druhou brankou Kedroň. Čestný úspěch hostí měl na svědomí smržovský Štěpánek, který si vstřelil výstavního vlastence.

Branky: 43. a 75. L. Kedroň, 49. Červenka, 57. Štěpánek, 62. Macek (PK) - 87. vlastní (Štěpánek). Rozhodčí: Kafka. ŽK: 1:1. Diváků: 160.

Smržovka: Macek - Jabálek, Patočka, Štěpař (78. Dressler), Červenka - Štěpánek, P. Picka (65. Kovařík), L. Kedroň, Hrabánek (73. Novák) - J. Picka, Kedroň.

Josefův Důl: Neméth - Volek, Řeháček, Augsten, Moudrý - Procházka, Bělohradský, Jurák, Efenberk - Oberhofner, Bártl

Držkov B : Hodkovice A 3:0 (1:0)

Obě mužsva si dokázala v první půli vytvořit slibné gólové šance, ale první využili teprve domácí až po půlhodině hry. Držkov tížila prohra z minulého týdne, kdy taktéž na domácím hřišti prohrál s béčkem Velkých Hamrů. Tentokrát však nic hráči Držkova neponechali náhodě a zcela zaslouženě vyhráli tříbrankovým rozdílem. Diváky potěšil především druhý gól, který krásně k tyči umístíl Prousek z trestném kopu z 20 metrů.

Branky: 73. a 87. Pe. Prousek, 30. Machula. Rozhodčí: Lejsek. Hráno bez karet.

Držkov B: Mrkvička - Somr, Černý, Dvořák, Pa. Prousek - Vaníček (75. Škarvada), Pe. Prousek, Linhart, Landovský(60. Fišer) - Machula, Pala.

Hodkovice A: Kvapil - Řepka, Bouška, Vojtíšek, Škopan - Chlum, Charous, Matějka, Spodich (77. Kyksa) - Hrubý (80. Mariňák), Žabka.

Železný Brod B - Rychnov 4:3 (2:2)

Brod zaspal úvod a ve čtvrté minutě byl stav 0:2. Poté domácí převzali iniciativu a Rychnov zatlačili do defenzivy. Několika šancí nevyužili, až ruka hostí ve vápně jim pomohla k penaltě, kterou Kuhn snížil. Ještě do poločasu se podařilo Maříkem vyrovnat. Do vedení poslal domácí krátce po přestávce opět Kuhn, který po dlouhém autu zůstal sám ve vápně a se skórováním již neměl problém. Když již to vypadalo nadějně pro domácí, tak po rohovém kopu srovnal Hadidi. Domácí ze závěrečného náporu kromě šancí nic nevytěžili až v nastavení zkušený rychnovský Doubek zkosil Hadače a Kuhn se z penalty opět nemýlil, čímž zajistil body pro rezervu domácích.

Branky: 29. (PK), 53. a 92 (PK) Kuhn, 37. Mařík - 2. Straka, 4. Strnad, 67. Hadidi. Rozhodčí: Linhart. ŽK: 1:4. Diváků: 90.

Železný Brod B: Kordík - Mařík, Halama, Hadač, Ulrich - Tunka (73. Picek), Král (66. Kotlár), Havlíček, Podstavek (85. Patlejch) - Kuhn, Javůrek.

Kokonín A - Lučany B 6:2 (2:2)

Domácí borci toto utkání začali trochu rozpačitě a proti zkušeným lučanským hráčům se nemohli zpočátku prosadit. Navíc v devatenácté minutě se zranil zkušený stoper Milan Malý a musel střídat. Do poločasu přeci jen padly čtyři góly, a to po dvou na každé straně. Ve druhé části hry Kokonín hru zlepšil a hosty zatlačil hluboko na jejich polovinu. Kokonínští sice vstřelili po obrátce čtyři góly, ale soupeř předváděl bojovný výkon a pozice na konci tabulky jeho hře neodpovídala.

Branky: 31. a 63. M. Šilhán; 49. a 65, (PK) Mrklas, 30.Tomiška; 60.Čermák - 36.Šindelář; 38. Lejsek. Rozhodčí: Albl. ŽK: 1:2. Diváků 60.

Kokonín: Spanilý - Štichauer (75. Chuchla), Malý (19. Mokráň), Šilhánek, J. Šilhán - Tomiška, Berndt, Čermák, Štryncl (65.Maixner) - Mrklas, M. Šilhán.

Lučany B: Tauš - Lejsek, Andrš, Killián, Šindelář (65. Bělík) - Vávra, Maňák, Mazánek, Mička (56. Ziogas) - Majstorovič, Dítě.

Kořenov - Tanvald 2:1 (1:1)

Hosté byli herně lepším celkem, ale jejich převaha byla pouze po velké vápno kořenovských. Domácí postavila do lepší pozice rychlá branka již v sedmé minutě, což hosté srovnali ještě do přestávky. Druhý poločas začali lépe opět domácí druhou brankou, ale pak již byl lepší Tanvald, který se ale neprosadil v koncovce a tak si domácí připsali tři body.

Branky: 7. Doležal, 59. Kovačík - 32. Kristek. Rozhodčí: Nestler. ŽK: 2:2. Diváků: 50.

Kořenov: Bradáč - Posejpal, Věneček, Žilla, Klinger - Černý, Malec, Doležal (60. Biasutto), Ježek - Kohút, Kovačík.

Tanvald: Supernát - Borski, Kristek, Prusík, Kořínek - Poláček, Gombala, Lorenc, Svoboda - Jech, Řezáč.

Velké Hamry B - Janov 3:0 (2:0)

Hned v úvodu měl Janov první a také svou poslední stoprocentní šanci. Sám na Pohla se řítil Elgheriani, ale brankář Hamrů skvěle vyběhl a útočník Janova ho trefil. Hra se přelila na druhou stranu a po sérii odrazů vstřelil v 6. minutě Fedák úvodní branku. Hra se dále odvíjela pod taktovkou domácích a ve 30. minutě to bylo už 2:0, když kolem dvou obránců protancoval Horna, položil si gólmana Ducháčka a skóroval.

Ve druhé půli se obraz hry nezměnil, Hamry udržovaly územní převahu. Gólové vyjádření přišlo v minutě 59., po dokonalém centru dokonalá hlavička Josefa Hnídka, 3:0.

Branky: 6. Fedák, 30. Horna, 59. J. Hnídek. Rozhodčí: Hušek. Diváků: 70.

Velké Hamry B: Pohl - Kavan, Prousek, Lorenc, Titlbach - Horna, Fedák, Kříž, Bajzik - Hnídek, Říha.

Janov: Ducháček - Dejmek, M. Martínek, R. Martínek, Pilz - Svoboda, Nitsche, Majer, Duchánek - Elgheriani, Kovalda

Pěnčín B - Camel 1:4 (0:1)

Oba soupeři ze středu tabulky měli před zápasem stejný počet bodů, ale domácí měli potíže se sestavou a dokonce se do branky musel postavit hráč z pole M. Bukvic. Ve stejnou dobu začínal na jablonecké Střelnici mač s Budějovicemi, tak si někteří vybrali ligové utkání. První poločas byl ještě vyrovnaný a přinesl jediný gól, kterým se Camel dostal do vedení. Druhá část hry již byla od hostů daleko plodnější, vstřelili tři branky a o nulu se nechali připravit až v poslední minutě hry.

Branky: 90. Krátký - 63. a 83. J. Véle, 36. Janků, 56. Poláček. Rozhodčí: Vasko. ŽK: 1:1. Diváků: 30.

Pěnčín B: M. Bukvic - Lang, Vích, Mastník, Dočkal - Jiskra ml., Kubišta, Pavelka, Šupík - P. Bukvic, Krátký.

Camel: Pelc - T. Véle, Staněk, Trojan, Mach - Poláček (74. Čarný), J. Véle, Lipský, Obšil (65. Duštíra) - Pala, Janků (46. Houžvička)