I.B třída: Vysokými výhrami se uvedly Velké Hamry B a Přepeře B
24.08.2018 10:54:50 | Autor: Ladislav Janata, Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko
V úvodním kole I.B třídy východ si nejvyšší výhry připsaly Přepeře proti Plavům - 7:1 a Velké Hamry B, které rozstřílely 9:0 Bělou. Z týmů Jablonecka tři body ještě vybojovaly Smržovka, Lučany a Držkov.
FK Přepeře B - TJ Sokol Plavy 7:1 (2:1)
Ostuda pro hosty na úvod sezony. První poločas 2:1 ještě snesl trochu měřítko, ale druhá půlka byla pro plavské hrozná a ukázala tvrdou realitu nedostatku fyzičky a s tím spojené fotbalovosti. Vše podpořilo obrovské hřiště, tropické počasí a posílené domácí mužstvo o některé zkoušené divizních hráče z lavičky, kteří se soupeřem krutě zametli.
Branky: 20. a 85. Martínek, 35. a 82. Vokáček, 49.a 51. Abraham, 62. Sedláček - 30. Prousek. Rozhodčí: Rympler. ŽK: 1:2. Diváků: 70. Plavy: Nežádal - Titlbach (23. Balatka), Svačina, Votoček, Plný - Jón, Lédl (76. Pekař), Prousek, Lupa - Toman (69. Černý), Sitarčík (59. Gallyas).
Spartak Rychnov - TJ Sokol Bozkov 2:3 (0:2)
Rychnov se po třech letech představil opět v krajské soutěži. Pomoci mu mají také nové posily Maryško (Ž. Brod), Feri (Přepeře), Plátek (Semily) či Rincon Perdiguero ze Španělska. V prvním zápase na svém trávníku přivítal Bozkov. Ve 3 min mohl domácí poslat do vedení Rincon, ale jeho střela těsně minula branku. Domácí byli lepším týmem, měli více balon na svých kopačkách, ale bez gólového zakončení. To ve 29. minutě vystřelil hostující Červený a jeho tečovaná střela se od tyče odrazila do brány a hosté vedli. O čtyři minuty později už to z domácími vypadalo špatně, když znovu Červený trefil z 25 m bránu a bylo to 0:2. Jiskřičku naděje mohl vykřesat Maryško, ale jeho samostatný unik na bránu zneškodnil hostující brankář a tak i skončil první poločas.
Po změně stran a to ve 47. minutě snížil Dupač a v 54. minutě krásnou střelou vyrovnal na 2:2 Procházka. Od té doby se hrálo jen na polovině Bozkova a domácí se snažili o vstřelení dalších branek ale nedařilo se. V 69 min měl velkou šanci Krastev, ale jeho dorážka šla vedle tyče. V 75. minutě rozehráli hosté rohový kop nakrátko, na to domácí obrana nereagovala a Havel střelou poslal hosty do vedení. Domácím se už nepodařilo alespoň vyrovnat a tak si hosté odvezli všechny body.
Branky 47. Dupač, 55. Procházka - 29.a 33. Červený, 75. Havel. Rozhodčí: Šůma, ŽK: 2:1. Diváků: 120. Sestava Rychnov: Ducháček - Pfeifer, Feri, Dupač (87. Plátek), Petr - Procházka, Maryško, Janků, Krastev (73. Plaček) - Jindra, Rincon (83. Lána).
Smržovka - Roztoky 2:0 (0:0)
V prvním poločase ve Smržovce bylo vidět, že jde o první „ostré" utkání nové sezóny. Hráči si nevěřili, kombinace proto vázla, k ohrožení branek prakticky nedošlo a obě mužstva předváděla pouze boj o míč. Ve 4. minutě sice domácí po stříleném centru zakončovali nebezpečně, ale nepřesně na zadní tyč. Bylo to na dlouhé minuty vše. Až ve 34. minutě si domácí vytvořili šanci po dobře rozehraném rohu. Hlavička jednoho z útočníků však mířila nad břevno. Roztoky se nedokázaly prosadit z několika standardních situacích. Ve 43. minutě Tuláček vhodil aut, odražený míč se kulil přímo proti Mečířovi, který pálil z 25 metrů nad. Tím první poločas skončil.
Druhý poločas už byl pro 120 přihlížejících diváků zajímavější. V 50. minutě utekl po levé straně hostující Mikolášek a jeho bomba skončila nad břevnem Buriánkovy branky. V 53. minutě rozehrála Smržovka roh a brankař O. David vyrazil tvrdou střelu hlavou z bezprostřední blízkosti. V 60. minutě Roztoky mohly jít do vedení. Mečíř vhodil aut, míč propadl na malé vápno k Baytalonovi, který však míč netrefil přesně a Buriánek v domácí brance dál držel čisté konto. O dvě minuty později O. David vyrazil prudkou střelu domácích z vápna na roh. V 72. minutě se domácí radovali. Na centr po zemi si naběhl před branku Jelínek a ve skluzu na zadní tyči poslal svůj tým do vedení 1:0. Když se v 76. minutě domácí prosadili zblízka na dvakrát proti O. Davidovi a zvýšili na 2:0, bylo o utkání rozhodnuto.
Branky: 72. a 77. P. Jelínek. Rozhodčí Šubrt, ŽK: 1:1. Diváků: 120. Smržovka: Burianek - Beránek, Kobr, Sucharda, Vokuš - Frydrych, Jelínek (78. Kedroň), Štěpánek (89. Suchý), Klaus - Hnídek (87. D. Nič), P. Nič (58. Pěnička).
Velké Hamry B - Bělá 9:0 (4:0)
Domácí tým posílili čtyři hráči s áčka, které hrálo dopoledne v Přepeřích. Kvalita byla jednoznačně na straně Hamerské rezervy. Soupeř s nimi nestíhal běhat a také fotbalově byli domácí lepší, hráči Bělé to nezvládli. Začátek soutěže se Hamrovským povedl. Trenér dal v utkání šanci také dorostencům, protože právě v podzimní sezóně chce, aby se co nejvíce uplatili v B týmu a zapojili se do hry. Nejlepším střelcem domácích byl Patrik Žitka, který soupeři nadělil pět gólů. Bělákům se z výletu do Velkých Hamrů nevracelo nejlépe, když si domů vezli nášup devíti branek...
Branky: 17., 20., 43, 49, a 64. Žitka, 13. Veselý, 77. Vitkovič, 72. Nosek, 81. Jeřábek. Rozhodčí: Maruška - Šubrt, Dytrt, ŽK: 0:3. Diváků: 80. Velké Hamry B: Mička - Malý, Bistiak, Mihálik, Vencbauer - Veselý, Vítkovič, Vít, Žitka (69. Vlček) - Pekelský , Nosek (55. Jeřábek).
Jablonec n. J. - Držkov 1:3 (1:1)
Na jabloneckém trávníku se ujali vedení hosté už v 5. minutě Vaníčkem. ve 36. minutě ale srovnal za domácí kapitán Filip Hrbek. Až do závěru bylo utkání i přes mnoho střídání vyrovnané, ale v posledních 10 minutách Držkov udeřil a góly Vaníčka a Zajíce rozhodl o své výhře.
Branky: 36. Hrbek - 5. a 80. Vaníček, 90. Zajíc. Rozhodčí: Šmíd - Plátková, Nagy, ŽK: 0:0. Diváků: 133. Jablonec n. J.: Vízek (32. Kazda) - Štěpánek, Hrbek, P. Vrána, Nechanský, Jón (55. Neumann), Nesvadba (46. M. Vrána), Trepera (46. Prokůpek), Špidlen (81. Z. Vrána), Havlíček, Linek. Držkov: Balatka - V. Machula, J. Dvořák, Kysela, Berka - Zajíc, Vrabec, Breda, Batěk - J. Machula (81. E. Dvořák), Vaníček.
Lučany n. N. - Železný Brod B 3:2 (1:1)
Domácí mají postupové ambice a do úvodního zápasu nové sezóny nastoupili v pozměněné sestavě. Chyběl na místě stopera hlavně český reprezentant ve sjezdovém lyžování Ondřej Berndt. Po vstřelení vedoucího gólu si nepohlídali závěr poločasu a hosté vyrovnali. Začátek druhé půle se však Lučanským povedl, když hned v úvodu se ujali vedení, které do čtvrthodiny navýšili na 3:1. Ve vyrovnaném utkání hosté dokázali snížit dvě minuty před koncem Kučerou na 3:2, ale na vyrovnání už jim nezbyl čas.
Branky: 34. Brož, 46. Kohout, 59. Röschl - 45. Mařík, 88. Kučera. Rozhodčí: Švajdler - Lopusczynski, Pavlů, ŽK: 3:2. Diváků: 70. Lučany: Ši. Sobotík - Horký (69. Maňák), Šť. Sobotík, Melnyk (46. Tichý), Svozil - Röschl, Brož (84. Adamec), Koudelka, Kohout (90. Kis) - Bukvic, Pavelka. Železný Brod B: Mařík - Musílek, Vozka, Habr, Makula - Kotlár, Trakal (82. Kučera), Olyanin, Podstavek - Šťastný, Škaloud.
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Fúze českolipské a liberecké nemocnice nepotřebuje schválení
Jako bezproblémové hodnotí fúzi liberecké a českolipské nemocnice Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Ten v pondělí 8. propsince po posouzení transakce dospěl k závěru, že fúze nepodléhá povolení antimonopolního úřadu. Záměr fúze obou organizací, Krajské nemocnice Liberec, a. s. s Nemocnicí s poliklinikou Česká Lípa, a. s. ve kterých je Liberecký kraj majoritním vlastníkem, pokračuje bez problému dál. ÚOHS pravomocně v souladu se zákonem ukončil správní řízení v této záležitosti. Podle sdělení, které v dané věci vydal, totiž obě nemocnice nejsou samostatnými soutěžiteli, protože již době před realizací plánované fúze jsou kontrolovány Libereckým krajem.
V jablonecké Kubálkově ulici se dláždí do konce týdne
Práce v jablonecké Kubálkově ulici se prodlužují do konce prvního prosincového týdne. Již jednou prodloužený termín dokončení byl 30. listopadu. Důvodem dalších potřebných dnů jsou povětrnostní podmínky. Pracovat se tu začalo 1. července. „Nejdéle do 7. prosince budou dělníci pracovat na dodláždění pojezdové a pochozí části u OA a VOŠ. Zároveň se bude průběžně odklízet i staveniště," říká Petr Heidrich z oddělení přípravy a realizace investic jabloneckého magistrátu. Chodci mohou ulicí Kubálkova procházet stavbou podél budovy SUPŠ a VOŠ. Stále je však nutná obezřetnost, jelikož průběžně probíhají hutnící práce dlažby a občas se po staveništi pohybuje menší technika, která přesouvá drť a kostky.
Nejnovější články
Analýza odhalila 42 rizikových míst, kde hrozí obcím zaplavení bahnem
V Jablonci proběhly dva atletické mítinky mládeže s rekordní účastí
Kraj a Jablonec chystají opravy Střední uměleckoprůmyslové školy
Liberecký kraj má nový Plán rozvoje sportu na roky 2026–2029
Kraj si připomíná rok od připojení k Chartě proti domácímu násilí
Nejčtenější články
09.12.: Prezident republiky Petr Pavel a jeho manželka navštíví Liberecký kraj
08.12.: Město Harrachov vystupuje z Národního sportovního centra
07.12.: Město Jablonec připravuje záměr parkovacího a bytových domů
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-2023 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.