I.B třída východ: Začaly boje ve skupinách o titul a udržení

01.06.2017 17:39:28 | Autor: Ladislav Janata, Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Po minulém kole I.B třídy východ se mužstva rozdělila do dvou skupin po šesti týmech. V lepší skupině o titul favorizovaný Pěnčín si vysoko poradil s Horní Brannou a Lučany v derby přehrály Smržovku. Ve skupině o udržení Držkově pokračoval ve špatných výkonech derby v Jablonečku vyhráli domácí a Kokonín v Albrechticích nepřekvapil.

Zatímco v lepší A skupině se body po základní části počítají, tak v B skupině se hraje čistě od začátku. Týmy v horní polovině šestky budou hrát třikrát doma a dvakrát venku, týmy ve spodní polovině šestky naopak, proto bylo velmi důležité pořadí po základní části.

Skupina A:

Pěnčín - Horní Branná 6:1 (1:1)

Stovku diváků přilákalo na pěnčínský stadión nejen krásné počasí, ale hlavně touha vidět vyhrát domácí. Nastoupili proti nebezpečnému soupeři z Horní Branné a dal se očekávat vyrovnaný souboj, který se v první půli potvrdil. Pěnčínští vyprodukovali ze svých příležitostí pouze nastřelení dvou tyčí a hosté kontrovali při dvou pokusech o přelobování domácího brankáře nastřelením dvou břeven. Skóre zápasu otevřel v 32. minutě domácí Hušek, ale do konce poločasu se hostům podařilo vyrovnat zásluhou Kobrleho, který se prosadil po zbytečné ztrátě balónu domácích u postranní čáry.

Do druhého poločasu provedli domácí hned dvě změny, kdy na hřiště přišli středoví hráči Vysyl Nemyrovskyy a hrající trenér Luboš Pumrle a hned od úvodního hvizdu sudího Bukvičky Pěnčínští získali výraznou převahu ve středu pole a zatlačili hosty před vlastní branku a v 50. minutě se poprvé prosadil právě střídající Nemyrovskyy a zajistil domácím vedení 2:1. O sedm minut později dal o sobě vědět i Luboš Pumrle, který krásnou střelou zvýšil na 3:1. Když pak v 61. minutě na 4:1 zvýšil Patrik Ferenc, již to pro domácí bylo dostatečné uklidnění, aby zápas dovedli k vítěznému konci. V 73. minutě se k exekuci přímého volného kopu postavil právě Luboš Pumrle a všem přítomným opět ukázal svoji vytříbenou kopací techniku a poslal míč nechytatelně pod břevno bezmocného hostujícího brankáře. Konečné skóre uzavřel v 76. minutě svým druhým gólem v zápase i druhý v poločase střídající hráč domácích Vysyl Nemyrovskyy.

Branky: 50. a 76. Nemyrovskyy, 57. a 73. Pumrle, 32. Hušek,61. Ferenc - 36. M. Kobrle. Rozhodčí: Bukvička - Rympler, Nestler, ŽK: 2:1. Diváků: 100. Pěnčín: Krčmárik - Hušek, Heinrich, J. Matějček, P. Matějček - Ferenc, Lang (46. Pumrle), Matúška, Karaqi (46. Nemyrovskyy) - Zapadlo (78. Čížek), Barcuch.

Lučany - Smržovka 4:0 (3:0)

Prestižní derby začali lépe domácí. Zatlačili hosty na svoji polovinu a výsledkem byly góly v 8. minutě Pavelkou a ve 12. Röschlem. Ve 29. se dostal za domácí obranu Hrabánek, ale stoper Sobotík ho bravurně doběhl a zakončení mu znemožnil.Ve 35.minutě domácí Patočka centroval před bránu a daný centr skončil v hostující bráně. Poločas tak skončil spravedlivě 3:0. Ve druhém poločase spalovali domácí šanci za šancí. Domácí ještě přidali v 87. na konečných 4:0.

Hodnocení trenéra Lučan Jakuba Chroustovského: „Po Albrechticích nás čekalo další derby s rivalem ze Smržovky a zároveň první utkání v nadstavbě. Utkání jsme s přehledem vyhráli a 4:0 je pro Smržovku milosrdné. Byli jsme lepší herně, rychlostně, lepší ve všech směrech. Hosté nám nestačili. Utkání jsme si užili a spravedlivě zvítězili."

Branky: 9. Pavelka, 13. Röschl, 35. Patočka, 86. Chroustovský. Rozhodčí: Vachek - Gregor, Sukhan, ŽK: 0:1. Diváků: 100. Lučany: Ši. Sobotík - Patočka, Šť. Sobotík, Svazil, Vaněček - Röschl, Dítě (58. Kořínek), Koudelka, Bukvic - Pavelka (78. Chroustovský). Horký (64. Nesvadba). Smržovka: M. Brož - A. Brož, Červenka, Hásek, Hrabánek (62. Novák) - J. Kedroň, Patočka, Sucharda, Vokuš - Mi. Štěpánek, Ma. Štěpánek.

Plavy - Harrachov 4:0 (3:0)

Plavy v minulém kole utržily desítku v Horní Branné, což je zřejmě varovalo a nyní podaly mnohem lepší výkon. Po prvním poločase už vedly nad Harrachovem 3:0 a ve druhé části ještě potvrdily výhru čtvrtou brankou. Paradoxně tři ze čtyř gólů byly vlastní, takže si je vstřelili sami hráči Harrachova.

Branky: 21. vlastní (Bergmann), 36. Rimský, 44. vlastní (Vodseďálek), 56. vlastní (Bergmann). Rozhodčí: Šubrt - Nečásek, Dytrych, ŽK: 2:2, ČK: 0:1 (64. Kyncl). Diváků: 70. Plavy: Nežádal - Plný, Černý, Votoček, Lubas - Jón, Šimerda, Prousek, Rimský - Čermák, Trmal. Harrachov: Uhlíř - Hefert, David, Barbořák, Vodseďálek - Bergmann, Medal, Kyncl, Veselý - Rosu Costel, Kroupa

Držkov - Roztoky 2:6 (0:3)

Roztoky začátek utkání trochu prospaly, a tak musel třikrát zasahovat roztocký brankář O. David. Nejvíce tým podržel ve 4. minutě, kdy kryl samostatný nájezd. Postupem času se Roztoky začaly dostávat do utkání, ve 25. minutě po levé straně unikl Illner, před brankou našel nabíhajícího Baytalona, který bombou pod břevno otevřel skóre - 0:1. Podobná situace se opakovala ve 31. minutě. Tentokrát zprava unikl Jarda Nýdrle, míč nastřelil před branku, Jakub Nýdrle se přesně netrefil, ale akci dokončil Kopáček, pro kterého již nebyl problém zvýšit na 0:2. Hned dvě minuty na to, po přihrávce Jak. Nýdrleho, utekl domácí obraně po levé straně Illner a střelou na zadní tyč nedal domácímu Pěničkovi v brance opět šanci - 0:3. Poté si domácí vytvořili několik příležitostí ze standardních situací a několikrát se dostali poměrně jednoduše do zakončení. Před brankou však byli nedůrazní, stříleli nad nebo zasáhl brankář O. David.

Úvod druhého poločasu Roztokám vyšel parádně. Už ve 46. minutě důrazný D. David vybojoval míč pro Jak. Nýdrleho, který střelou zblízka zvýšil na 4:0.. V 65. minutě z trestného kopu domácí Vrabec snížil na 1:4. V 70. minutě unikl po pravé straně střídající Tuláček, před brankou našel osamoceného Illnera, který však z blízka trefil pouze břevno domácí branky. Držkov se snažil zápas ještě zdramatizovat, když Dvořák proměnil nařízenou penaltu za faul a snížil na 2:4. Roztoky to však již nepřipustily, v 85. minutě zahrával Mikolášek trestný kop, bombou z 25 metrů trefil domácího obránce a míč skončil v brance. V 87. minutě Roztoky předvedly pěknou kombinační akci, na jejímž konci byl přihrávající Jak. Nýdrle a střelec V. Hornig, který z bezprostřední blízkosti upravil na konečných 6:2.

Branky: 67. Vrabec, 72. Dvořák z penalty - 25. Baytalon, 31. Kopáček, 33. Illner, 46. Jak. Nýdrle, 84. Mikolášek, 87. V. Hornig. Rozhodčí: Horáček - Bohuš, Kopecký, ŽK: 2:1. Diváků: 30. Držkov: Pěnička - Tomeš, J. Dvořák, Hruška, Holeček - Stumer, Batěk, Vrabec, Berka - Ševčík, Prousek.

Jablonec n. J. - Libštát 5:2 (1:2)

Skóre načal na jablonecké trávě domácí J. Vrána, ale pak si vzpomněl na mladší roky Břetislav Stehlík a dvěma góly v 19. a 41. minutě obrátil skóre ve prospěch Libštátu. Domácí se však nezalekli a v závěrečných 20 minutách vstřelili celkem čtyři góly, čímž otočili zápas znovu ve svůj prospěch. Hattrick dovršil proměněnou penaltou v 84. minutě Jan Vrána.

Branky: 2., 75. a 84. J. Vrána (třetí z penalty), 69. Trepera, 89. Zahradník - 19. a 41. Stehlík. Rozhodčí: Šůma - Firman, Bohouš, ŽK: 2:3. Diváků: 92. Jablonec n. J.: Vízek - Kuřina (46. Pěnička), Brož, Exner (72. T. Adámek), Havrda, Hrbek, P. Adámek, J. Vrána, Pičman, Zahradník, Trepera. Libštát: Hrubý - Kobrle, Kovařík (56. Váňa), Mach, Nedvěd, Patka, Fiedler, Šif, Stehlík, Koldovský, Beran.

Albrechtice - Kokonín 9:2 (4:0)

Utkání bohaté na góly - celkem jich diváci viděli jedenáct, se hrálo v Albrechticích v Jizerských horách. Domácí v utkání s zatím neohroženě posledním týmem tabulky byli favority a to již potvrdili v prvním poločase. Domácí po poločase vedli 4:0, ale střílení gólů je nepřestalo bavit ani ve druhé části a přidali jich dalších pět. Hattricku docílil Michal Bělohlávek. Dva góly si díky Šilhánovi připsali i hosté.

Branky: 25. a 35. Pipek, 30. Vávra, 42., 55. a 65. Bělohlávek, 51. a 68. Koldovský, 85. Sedlák - 58. a 87. Šilhán. Rozhodčí: Dytrt - Řezáč, Liška, ŽK: 0:0. Diváků: 100. Albrechtice: Hradecký - Šimek (46. Bělina), Vávra, Štěpnička, M. Sedlák - Kulhánek, Koldovský, Pipek, Zelinka - Bělohlávek, Svoboda. Kokonín: Kolovratník - Staněk, Pala, Chuchla, Duštíra - Tomiška, Mrklas, Šourek, Hlubuček - M. Šilhán, J. Šilhán (60. Maixner).