I.B třída: Mistrovská Bělá oslavila titul osmigólovým nášupem Roztokám

25.05.2019 16:50:05 | Autor: Milan Poličanský a Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Lučany nad Nisou,Rychnov u Jablonce nad Nisou,Plavy,Smržovka,Velké Hamry,Pěnčín,Albrechtice v Jizerských horách,Jiřetín pod Bukovou,Železný Brod,Harrachov,Liberecký kraj,Jablonecko

Už 22. kolo odehráli fotbalisté v I.B třídě východ. Již jistý mistr Bělá doma vyklepl 8:0 poslední Roztoky, Harrachov méně očekávaně porazil 5:0 Bozkov. V dalších utkáních například Velké Hamry B přestřílely 5:3 Přepeře B a Albrechtice zvládly 2:1 Jabloneček.

Harrachov - Bozkov 5:0 (2:0)

Bozkovští zajížděli v sobotu za krásného počasí do Harrachova, kde potřebovali bodovat. Utkání se hrálo na umělém trávníku, což hostům moc nevyhovuje. Ale začali dobře, jako skoro každý zápas, ve 3. minutě dal Červený průnikovou přihrávku na Soudila, ten poté vystřelil, ale gólman míč vyrazil. V 8. minutě ukázali domácí svoji velkou zbraň a to autové vhazování, jenž si bral na starost Halama, ten ho házel před bránu, kde byli připravení spoluhráči na teč, ale Zemánek tentokrát měl. V 16. minutě Morávek špatně odkopl míč přímo k Červenému, ten šel sám na bránu, ale zezadu mu obránce vykopl míč do autu. Ve 21. minutě nabíhal do vápna zleva hráč domácích, ale z úhlu vystřelil nepřesně a v dobré pozici přestřelil. Za dvě minuty po faulu Kobrleho kopali domácí přímý kop z 35 metrů, ale Kurfiřt míč následně odkopl do bezpečí. Ve 27. minutě si ale hostující obrana neporadila s centrem zprava před bránu, kde volný Bergmann uklidil míč do sítě. Ve 35. minutě mohlo být vyrovnáno, když Červený vystřelil před vápnem a trefil pouze břevno. A za další dvě minuty měli hosté další velkou šanci, autové vhazování Liďáka prodloužil za sebe Mazánek hlavou, kde byl osamocený Červený, ale v dobré pozici promáchl a míč netrefil. Ve 39. minutě kapitán Červený se postavil k přímému kopu asi 10 metrů od vápna, ale míč moc nadzvedl a ten prošel nad břevnem. Tři velké šance hosté nezužitkovali a tak přišel trest. Ve 42. minutě opět Halama vhazoval aut před bránu, kde ho tentokrát prodloužil za sebe Bergmann - 2:0.

Druhý poločas se chtěli hosté o výsledek ještě poprat, ale ve 48. minutě zmrazil jejich naději Bergmann, poté co Zemánek vyrazil míč vedle sebe a nejrychleji u něho byl právě autor hattricku a míč pouze dorazil do brány. A v 52. minutě zkusil z 35 metrů vystřelit Berka, míč trefil parádně k pravé tyči, Zemánek si na míč sáhl, ale nedokázal mu zabránit v cestě do sítě. V 60. minutě zkusil Soudil vystřelit ze 40 metrů dělovku, gólman míč vyrazil před sebe, ale na dorážku nikdo nebyl. V 69. minutě Liďák poslal centr před bránu, Mazánek ale míč netrefil dobře. V 74. minutě napodobil Soudila Kobrle, i jeho dělovku gólman vyrazil před sebe a opět nikdo nebyl na dorážku. V 82. minutě dovršil debakl hostů Chlup, poté co jeho spoluhráč trefil pouze tyč a od ní se míč odrazil k němu a ten už neměl problém zavěsit. Hosté do konce zápasu nevstřelili ani čestný gól a odjížděli tak s dalším debaklem.

„Začátky zápasu nám jdou docela dobře, pak ale dostaneme gól a naše hra se rozpadne. Nefungovalo nic a soupeř byl všude dřív. Nedávno nám nedělala problém produktivita, ale nyní je to opět problém, z mnoha tutovek nedáme nic a pak přichází frustrace. Ze soupeřových pološancí dostaneme hloupé góly. Jestli chceme v této soutěži být i na podzim musíme zabrat a bojovat. Za týden máme poslední tým v tabulce a navíc malé derby s Železným Brodem B, tam se bude lámat chleba," uvedl za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 27., 42. a 49. Bergmann, 52. Berka, 82. Chlup. Rozhodčí: Dvořák - Nestler, Pokorný, ŽK: 1:1. Diváků: 67. Harrachov: Morávek - Jiroutek, Horáček, Zeman, Vodseďálek, Bergmann (82. Drahoňovský), Medal (67. Chlup), Veselý, Michálek, Halama, David (46. Berka). Bozkov: Zemánek - Liďák, Kurfiřt, Kobrle, Maleček, Židlík (51. Štěpánek), Soudil, Šimek (62. Jech), Petr, Mazánek (72. Havel), Červený.

Utkání SK Jívan Bělá - TJ Sokol Roztoky<br />Autor: Věra Bucharová

Bělá - Roztoky 8:0 (5:0)

Již jistý vítěz I.B třídy Bělá, přivítal v sobotu za pěkného počasí sousední tým z Roztok. Mimochodem soupeře z opačného konce tabulky. I díky tomu bylo všem jasné, jak bude zápas probíhat. A domácí se do hostů zakousli hned od začátku. Již ve 2. minutě tečoval střelu Pavlaty Beran a Bělá vedla 1:0.

Ve 4. minutě kopal trestný kop Čokina, ale střela se zastavila na břevně. V 10. minutě po akci Čokiny a Berana zvyšoval na 2:0 Votoček. V 18. minutě právě Votočka kopl bez balónu Kopáček a hosté zbytek zápasu museli bojovat v deseti. Červená karta byla na místě. Ve 31. minutě vystřelil Beran z vápna a hostující gólman David, tahal balón ze své sítě už potřetí. Ve 38. minutě předvedl pěknou akci Otmar s Ryplem a Votoček uklidil balón do sítě už podruhé a zvýšil na 4:0. Do poločasu se trefil ještě Otmar a žádané bůůůro bylo na světě. Hosté se nedostali téměř k ničemu.

Hned v první minutě druhé půle dovršil hattrick Votoček a domácí vedli 6:0. Místy až drtivý tlak pokračoval i nadále. V 51. minutě trefil z trestňáku tyč Motejlek, v 56. střílel těsně nad břevno Mach a 75. opět Mach vedle. V 81. minutě nechtěl hosty asi zostudit Michal Hanč, a tak z malého vápna přestřelil. V 86. minutě se trefil i nejlepší střelec B třídy Pavlata a domácí už vedlli 7:0. V poslední minutě uzavřel střelecký účet Mach a stanovil výsledek na 8:0.

Tento zápas sledovalo 204 platících diváků a většina z nich odcházela spokojena.

Branky: 2. a 33. Beran, 12., 39. a 46. Votoček, 44. Otmar, 86. Pavlata, 90. Mach. Rozhodčí: Řezníček - Diringer, Ouředník, ŽK: 1:0, ČK: 0:1. Diváků: 204. Bělá: Jakubičko - Rypl (77 Vorel), Huráň, Motejlek, Otmar, Beran (46. D. Hanč), Mach, Čokina, Pavlata, Votoček (63. M. Hanč), Kosina ml. Roztoky: David - Maťátko, M. Hornig, Illner, Kotyk (86. Rudolf), Kopáček, David, Novotný (55 V. Hornig), Maďarčík (73. Kupkár), Jar. Nýdrle (46 Hnyk), Mečíř. Fotogalerie z utkání

Železný Brod B - Držkov 3:5 (1:4)

Branky: 10. Kučera, 59. Tunka, 69. Musílek - 2. a 29. Belšan, 24. a 66. Kotyza, 40. Petrtýl. Rozhodčí: Šubrt - Pavlů, Lopuszynski, ŽK: 0:1, ČK: 0:1. Diváků: 50. Železný Brod: Mařík - Tunka (75. Drobný), Kučera (81. Esselbach), Škaloud, Vozka, Novotný, Kovář, Makula, Šefr (34. Picek), F. Musílek, P. Musílek. Držkov: Dvořák - Faifr, Šefčík, Kysela, Zajíc, Petrtýl, Vrabec, Skalický (69. Breda), Belšan, Kotyza, Vaníček.

Lučany n. N. - Smržovka 3:1 (0:0)

Branky: 57. Dítě, 78. Pavelka, 90. Horký - 89 V. Kobr z penalty. Rozhodčí: Bukvička - Rympler, Pakula, ŽK: 1:2. Diváků: 250. Lučany n. N.: Jón - Horký, Dítě (65. Schmied), Sobotik, Brož, Svozil, Roschl, Koudelka, Kohout, Bukvic, Pavelka. Smržovka: Burianek - Beránek, Patočka, Sucharda (Hásek), Vokuš, Frydrych, Jelínek, Mlynář, Štěpánek, Nič (53. Bergmann).

Albrechtice/Jiřetín - Jablonec n. J. 2:1 (0:1)

Branky: 70. Bělohlávek, 77. Purm - 19. Adámek. Rozhodčí: Šmíd - Smoleňák, Svoboda, ŽK: 2:2. Diváků: 140. Albrechtice: Žanta - Vávra (46.Bělohlávek), Berndt, Sedlák, Honzák, Kořínek, Koldovský, Pipek, Hradecký, Purm, Sedlák. Jablonec nad Jizerou: Vízek - P. Vrána, Havrda, Hrbek, Mikšíček, J. Vrána, Adámek (55. Pěnička), Havlíček (78. Špidlen), Exner (71. Trepera), Linek, Pičman.

Velké Hamry B - Přepeře B 5:3 (2:2)

Branky: 23. a 33. Žitka, 52. Vlček, 67. Dědek, 87. Vitkovič z penalty - 1. a 18. Vébr, 72. Abraham. Rozhodčí: Pavlů - Smoleňák, Ježek, ŽK: 2:2. Diváků: 50. Velké Hamry B: J. Štětkář - Dědek, Svoboda, Jiřikovský, D. Štětkář, Miček, Jeřábek, Žitka, Vitkovič (87. Pekelský), Břečka (46. Vlček), Vencbauer. Přepeře B: Kumprecht - Císař, Horák, Abraham, Horáček, Trč (83. Růžička), Tokan, Baudys, Kupka, Tesař, Vébr.

Rychnov - Plavy  1:1<br />Autor: Václav Novotný

Rychnov - Plavy 1:1 (0:0)

Branky: 75. vlastní (Rimský) - 90. Jelínek. Rozhodčí: Ďörď - Šůma, Plíva, ŽK: 0:2. Diváků: 70. Rychnov: Lumnitzer (28. Hrstka) - Ducháček, Dupač, Petr,Maryško, Jindra, Janků, Mastník, Procházka, Viktora, Lána. Plavy: Nežádal - Zajíček, Černý,Jelínek, Titlbach (48. Trmal), Léedl (76. Gallyas), Lejsek (76. Forman), Plný, Prousek, Toman, Rimský. Fotogalerie z utkání