I.B třída: Deset gólů Držkova do sítě Bozkova

28.08.2020 10:43:44 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Úvodním kolem začala i fotbalová I.B třída východ. Tři body za vítězství si připsaly doma Plavy, Držkov, Harrachov a také Rychnov v Mírové, rekordní výhru si připsali Držkovští střelci s dvěma hattricky Justa a Brože, naopak příděl obdržela Smržovka v Semilech.

Albrechtice - Přepeře B 4:5 (1:2)

Diváci si vychutnali celkem devět branek, když hosté o jeden gól vyhráli poločas, pak vedli v 77. minutě už 2:5, ale domácí ještě v závěru utkání zdramatizovali a snížili na konečných 4:5.

Branky: 11. Honzák, 67. Purm, 81. Bělohlávek, 86. Pipek - 21. a 73. P. Horáček, 45. Hlůže, 49. V. Horáček, 77. Elbel. Rozhodčí: Dvořák - Nagy, Ouředník, ŽK: 3:1. Diváků: 80. Albrechtice: Brožíček - Vávra, Berndt, Honzák, Vlček, Koldovský (80. Hradecký), Kořínek (66. Bělohlávek), Krejčí, Pipek, Purm, Sedlák. Přepeře B: Vrána - Kvapil, Cimbál, Baudys (64. Křemenák), Tesař, Trč, Císař, Hlůže, Elbel, V. Horáček, P. Horáček.

Držkov - Bozkov 10:1 (7:0)

Domácí si otevřeli na domácím trávníku střelnici, zatímco hostům se nic nedařilo. Hattricky nastříleli držkovští Lukáš Brož a Josef Just, za hosty vstřelil pouze čestný gól z penalty v 69. minutě Grebeníček.

Branky: 15. Kvintus, 16., 31. a 43. L. Brož, 19. Petrtýl, 29., 41. a 71. Just, 66. Vrabec, 90. Vaníček z pen. - 69. Grebeníček z pen. Rozhodčí: Švajdler - Kořínek, Šálek, ŽK: 0:0. Diváků: 80. Držkov: Zelenka - Dvořák, Vaníček, Brabec, Batěk, Kvintus, Just, Breda, Petrtýl, L. Brož, Kotyza. Bozkov: K. Seifert - Kurfiřt, Šikola, Červený, Liďák, Mayer, Petr (33. Kasan), Grebeníček, Šikola (60. Kobrle), Balcar, Aster (67. Jech).

Mírová - Rychnov 0:2 (0:2)

Mírovští si po prvním místě v okresním přeboru z podzimu 2019 zkusili po čase znovu zápas v krajské soutěži. První utkání jim ale nevyšlo a Rychnov si připsal všechny body díky brankám Janků a Procházky ještě v prvním poločase.

Branky: 18. Janků, 27. Procházka. Rozhodčí: Šůma - Havel, Bukvička, ŽK: 3:2. Diváků: 90. Mírová: T. Mach - Kábele, Hejduk, Dědeček (46. Dvořák), Korček, Iluska, L. Mach, Náhlovský, Nosek (64. Borovička), Jíra, Červinka. Rychnov: Ducháček - Králíček, Mastník, Pleštil, Petr, Jindra, Procházka, Zmeškal (54. Havlíček), Dvořáček (75. Rabina), Manhart (71. Hlubuček), Janků.

Semily - Smržovka 5:0 (3:0)

Domácí si po výhře v poháru došli jasně i pro druhé vítězství v sezoně. První branku vstřelil ve 14. minutě Káňa, ve 32. minutě zvýšil Chlupáč a poločasový účet uzavřel na 3:0 zkušený Peškar z nařízené penalty. Semilští neslevili ani ve druhé části, hned v jejím úvodu zvýšil na 4:0 Zelenka a po něm zužitkoval další pokutový kop Peškar.

Branky: 14. Káňa, 32. Chlupáč, 36. a 60. Peškar Jaroslav (obě z pen.), 56. Zelenka. Rozhodčí: Bukvička - Havel, Šůma, ŽK: 1:1. Diváků: 90. Semily: Zamastil - Sůva, Chlupáč, Zelenka, M. Hradecký, Peškar, Mazánek, Káňa (78. Vrchovský), Lukeš (81. O. Hradecký), Podzimek, K. Klíma (63. Hejduk). Smržovka: Burianek - A. Brož, Hnídek (36. Vodička), Hrabánek, Jelínek (75. Červenka), Klaus, D. Nič (36. Kobr), P. Nič, Sucharda, Štěpánek, Vokuš.

Plavy - Horní Branná 5:0 (2:0)

Hostům se úvodní utkání sezony v I.B třídě nepovedlo, když domácí vedli 2:0 už po osmi minutách. Dále Plavy navýšily svůj náskok na začátku druhé půle už na 4:0 a v závěru se trefil na 5:0 i velezkušený střídající Sitarčík.

Branky: 5. Plný, 8. Prousek, 57. a 63. Toman, 90. Sitarčík. Rozhodčí: Kořínek - Švajdler, Šálek, ŽK: 2:3. Diváků: 80. Plavy: Nežádal - Jelínek, Zajíček, Votoček, Titlbach, Balatka (86. Sitarčík), Lédl (63. Rimský), Zonyga, Prousek (75. Lubas), Toman, Plný. Horní Branná: Hofman - Dusík, Trýzna (65. Gaudel), Kobrle, Šimek, Rychtr, Beneš, Svoboda, Jindřišek, Mečíř, J. Paulů (65. Hrdina).

Jablonec n. J. - Studenec 0:2 (0:1)

V utkání podkrkonošských týmů otevřel skóre v 19. minutě studenecký kapitán Jiří Povr, který má i zkušenosti s působením v Jablonečku, když hrál ve vyšších soutěžích. Pak bylo utkání vyrovnané, ale výhru hostů potvrdil druhým gólem v 65. minutě Kupkár.

Branky: 19. Povr, 65. Kupkár. Rozhodčí: Horvát - Vydra, Třešňák, ŽK: 4:1. Diváků: 120. Jablonec n. J.: Kazda - Špidlen, Adámek, Pičman, P. Vrána - Cirok (60. Linek), Nechanský, Štěpánek, Žďárský - Havlíček (68. Trepera), Tomíček. Studenec: J. Šír - Šoufek (72. Korotvička), Trejbal, Čech, Kuřík, P. Šír, Kupkár (89. Vancl), Povr, Exner, Cejnar, Synek (86. Drbohlav).

Harrachov - Lučany 3:1 (2:0)

V jediném nedělním utkání hraném na harrachovské umělce měli navrch domácí. Zejména díky „skokanovi" Aleši Vodseďálkovi, který se trefil ve 20. a 24. minutě. Ve druhém poločase přidal třetí harrachovský gól kapitán Bergman a za hosty už jen snížil na konečných 3:1 Kohout.

Branky: 20. a 24. Vodseďálek, 52. Bergmann - 62. Kohout. Rozhodčí: Mach - Bukvička, Horvát, ŽK: 1:0. Diváků: 70. Harrachov: Negru - Kroupa (82. Vančura), Halama, Kučera, Jiroutek (67. Chlup), Bergmann (67. Zeman), Medal (82. Horáček), Žemba, Vodseďálek, Kyncl (34. Michálek), Barbořák. Lučany: Šim. Sobotík - Vojtíšek (76. Maňák), Svozil, Št. Sobotík, Suchánek, Adamec, Tesař (46. Němec), Koudelka, Kohout, Bukvic, Kočí.