I.A třída: Nečekaně prohrály Pěnčín i Rychnov

13.04.2022 13:00:39 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Rychnov u Jablonce nad Nisou,Pěnčín

Lídři tabulky, tedy jablonecká mužstva FC Pěnčín a Spartak Rychnov, nečekaně prohráli. Pěnčín podlehl v domácím zápase 2:3 Bílému Kostelu, Rychnov navíc utržil v Chrastavě debakl 7:0, přesto se díky bodovému náskoku udržely na čele tabulky.

FC Pěnčín - Bílý Kostel n. N. 2:3 (1:2)

Vedoucí tým fotbalové I.A třídy z Pěnčína vstoupil po odloženém prvním kole v sobotu do mistrovských utkání. Svůj domácí zápas s Tatranem Bílý Kostel odehrál na umělé trávě ZŠ Mozartova v Jablonci nad Nisou a možná i kvůli tomu se nedařilo podle představ. Už v 6. minutě se hosté ujali vedení a ve 26. minutě vedli už 0:2. Ve 28. minutě snížil Štemberk, ale pak byl po druhé žluté kartě ve 42. minutě vyloučen Scholz. Přes oslabení v 68. minutě srovnal pěnčínský Kohout na 2:2. Závěr ale patřil hostům, když jim z nařízené penalty zajistil výhru svým druhým gólem v zápase Studnička.

Branky: 28. Štemberk, 68. Kohout - 6. a 78. Studnička (druhá z pen.), 26. Vik. Rozhodčí: Jirák - Ouředník, Vodička, ŽK: 5:2, ČK: 1:0 (42. Scholz). Diváků: 100. FC Pěnčín: Pivrnec - Heinrich, Vrabec (58. Ráček), Scholz, Tokár (46. Pumrle), Mätzelt (58. Kohout), Pour (46. Kysela), Díl, Vébr, Štemberk, Maryško.

Chrastava - Rychnov 7:0 (2:0)

Druhý celek tabulky z Rychnova narazil na zlepšující se Chrastavu a odnesl to nakonec výpraskem 7:0. V poločase byl ještě rozdíl o dva góly, ale ve druhé části domácí přidali dalších pět gólů.

Branky: 16. Jelínek, 45. Novotný, 58. a 66. Řezka, 72. a 84. Tvrzník, 77. Zelenka. Rozhodčí: Trejbal - Novotný, Paulus, ŽK: 1:2. Diváků: 100. Rychnov: Ducháček - Králíček, Dupač (69. Hrstka), Pleštil, Hušek, Postavek, Petr (66. Kalina), Jindra (46. Zmeškal), Kubát, Náhlovský, Paldus.