Hudební lahůdku chystají v jabloneckém muzeu

17.04.2024 19:00:23 | Autor: Šárka Labusová | Rubrika: Kultura | Obce: Jablonec nad Nisou

Hudební lahůdku chystají v jabloneckém muzeu

Historicky poprvé nabídne jablonecké Muzeum skla a bižuterie veřejně přístupný koncert ve skleněné přístavbě. Ve čtvrtek 25. dubna se v ní rozezní zpěv sopranistky Karolíny Cingrošové a kytarové struny Lubomíra Brabce.

V jejich podání zazní díla Antonína Dvořáka a dalších světových mistrů vážné hudby. Tato událost je pořádána nejen ke 120. výročí založení muzea, ale také v rámci oslav Roku české hudby. „Jedná se o vůbec první veřejný koncert ve skleněné muzejní přístavbě, bude tak mít zcela neopakovatelnou atmosféru", zve návštěvníky na událost ředitelka muzea Milada Valečková. Online předprodej vstupenek probíhá na muzejních webových stránkách, kapacita místa je omezená, takže s pořízením raději neotálejte. Koncert začíná v 18 hodin.

Karolína Cingrošová působí jako koncertní zpěvačka a je stálou hostující sólistkou Národního divadla moravskoslezského v Ostravě. Zaměřuje se na klasický i moderní operní repertoár, věnuje se písňové tvorbě, oratorní i staré hudbě. Cizí jí však není ani klasický muzikál nebo swing. Mimo jiné je to dcera známého moderátora Václava Žmolíka.

Lubomír Brabec patří k legendám koncertního kytarového umění. Svou hrou ovlivnil hudebníky nejrůznějších oborů. Spolupracuje s nejrenomovanějšími pěvci a sólisty jako například Gabriela Beňačková, Elizabeth Vidal, Lucie Bílá, Štefan Margita a další.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jablonečtí radní schválili smlouvu o cyklobusech

Statutární město Jablonec nad Nisou a Liberecký kraj uzavřou smlouvu o zajištění dopravní obslužnosti týkající se provozu cyklobusů. Smlouva platí od 27. dubna do 29. září 2024. Jde o tradiční smlouvu, jejímž předmětem je stanovení pravidel spolupráce při zajišťování dopravní obslužnosti Libereckého kraje prostřednictvím provozu cyklobusů. „Jablonec nad Nisou zaplatí za tuto službu v daném časovém období necelých 160 tisíc Kč," řekl Pavel Kozák, vedoucí odboru technického jabloneckého magistrátu. Na základě této smlouvy Liberecký kraje zajistí dle schválených jízdních řádů provoz spojů linky č. 530 395 Liberec - Bedřichov - Jablonec n. N. - Turnov a linky č. 530 795 Jablonec n. N. - Bedřichov - Tanvald - Kořenov, Jizerka.

Na krkonošských cestách bude provázet 15 nových podmaleb na skle

Podmalby na skle - prastará výtvarná technika, která nechyběla skoro v žádné krkonošské chalupě. Patnáct zbrusu nových podmaleb dostala Správa KRNAP darem od jejich autorky Zory Ponicové-Paterové a jejího bratra Václava Patery. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jablonec hospodařil v roce 2023 s přebytkem
V našem kraji proběhne Cvičení Zdroje 2024
Liberecký kraj opět podpoří činnost Českého červeného kříže
Zápas o jabloneckou čest skončil nejtěsnější výhrou
Přehled výstav a aktivit Muzea skla a bižuterie v květnu

Nejčtenější články

25.05.: Po střetu s autem v Jablonci cyklista zemřel
25.05.: Nabitý víkend atletů LIAZU Jablonec
25.05.: Běžci LIAZU na Kladně v osobních rekordech

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace