Horké léto ve Smržovce aneb Eurion 2022

15.08.2022 09:51:18 | Autor: redakce | Rubrika: Kultura | Obce: Smržovka

Horké léto ve Smržovce aneb Eurion 2022

V pátek 19. srpna vypukne v královském městě Smržovka 31. ročník Letní slavnosti Eurion. Až do neděle se návštěvníci mohou těšit na pestrou paletu kulturních, kulinářských, sportovních a dalších zážitků.

„Program je jako vždy bohatý a tradičně určený pro návštěvníky každého věku," říká starosta pořádajícího města Smržovky Marek Hotovec. „Osobně se těším na páteční hudební festiválek, který letos slaví 30. narozeniny a kde opět vystoupí zajímavé a neoposlouchané alternativní kapely. Krom pestrého programu nebude samozřejmě chybět ani rozmanitá nabídka pochutin a nápojů, které jsou pro letní venkovní akce typické," dodává starosta s úsměvem.

O neoficiální zahájení se tedy v pátek postará hudební festival v lesoparku u Parkhotelu a pak už to půjde v rychlém sledu. Od sobotního rána hudba prakticky neutichne. Namátkou vystoupí Crazy Dogs, s kterými zažijete rock and roll v plné síle, Osvobozené duše vás svými tóny přenesou do první republiky a připomenou tvorbu Osvobozeného divadla. Se svou kytarou zavítá Miro Žbirka revival a vyvrcholením slavnosti bude vystoupení trojnásobné slavice Petry Janů. Návštěvníci ani letos nepřijdou o večerní taneční veselici pod taktovkou skupiny H!T! a o nedělní hudební doprovod se postará smržovská jistota, kapela Kompress.

Po celou sobotu až do nedělní 15. hodiny si bude možno vyzkoušet lanolezení, nechat si „zmalovat" obličej nebo se svézt na koni, ve stáncích koupit drobnost pro potěšení, užít si jízdu na kolotoči nebo si vystřelit růži z papíru... Obrazně vystřelit si půjde v sobotu i ze starosty, a to na střelnici za benzinovou pumpou při střelecké soutěži neregistrovaných střelců z malorážky vleže, kterou organizuje střelecký klub Loyd z Jablonce nad Nisou.

Neděli, jak je zvykem, ovládne Smržovská jízda veteránů. Hrdí majitelé vystaví své krásné dědečky automobily na odiv všem zájemcům, kteří v divácké soutěži rozhodnou o nejhezčích kouscích.

„Jako každý rok i letos zveme lidi z blízkého i dalekého okolí a myslím, že jim máme co nabídnout. Vstup na slavnosti je zdarma, platí se jen některé aktivity, což je u každé z nich uvedeno v programu, stejně jako přesné časy účinkujících," řekla vedoucí kulturního centra Smržovky Magda Rajtarová a dodala: „Zbývá jediné, aby nám počasí přálo."

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho
Prázdninové kulturní a společenské akce ve Smržovce

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka
V krajské knihovně připravují Elektrohrátky
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Nejčtenější články

27.09.: Řidička nezvládla projet zatáčku pod Dolní Černou Studnicí
29.09.: V Jablonci bude vést město čtyřkoalice
29.09.: Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace