Helena Erbenová vyhrála Xterra France

10.07.2012 09:10:07 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Nová Ves nad Nisou,Jablonec nad Nisou

Helena Erbenová vyhrála Xterra France

Bývalá lyžařka - olympionička Helena Erbenová sbírá po skončení závodní činnosti v běžeckém lyžování a po narození dcery vavříny v triatlonových sportech. Po loňském bronzu z terénní Havaje, titulů z ME a MS v zimním triatlonu i nedávného titulu z mistrovství republiky v terénním triatlonu získala v sobotu 8. července cenný skalp profesionálních závodnic na Xterra France.

Velmi náročný závod na tratích 1,5 km plavání, 34 km na horském kole a 10 km běhu se konal v obci Xonrupt v regionu Lorraine ve Francii a Helena s velkým náskokem porazila světové závodnice, mezi nimi Švýcarku Renatu Bucher, loňskou vítězku a Angličanku Jacqui Slack, které skončily na stupních vítězek hned za ní.

„Po plavání, které se konalo v pěkném jezeře, vylezla z vody mezi ženami kolem osmého místa, ale udržela konatkt s loňskou vítězkou Bucher," hlásil její otec a manažer v jedné osobě Jaroslav Balatka. Pak následovalo náročné a určitě delší kolo než 34 km, kde závodnice Bižuterie rozhodla. „Trať byla rozblácená, samé kameny a kořeny, strávila jsem na kole přes dvě a půl hodiny, ale závod jsem rozhodla," hodnotila kolo vítězka. Na běhu si cenné vítězství pohlídala a zvítězila s náskokem téměř sedmi minut. Na startu bylo více jak pět stovek závodníků, hlavně mužů, a o skvělé formě svědčí její 26. místo v celkové klasifikaci, tedy i mezi muži.

„Byl to nejtěžší závod, jaký jsem kdy absolvovala, jak délkou, tak i náročností," zhodnotila závod sťastná Helena Erbenová.

V sezóně triatlonistů není čas na odpočinek a tak rodačka z Nové Vsi již ve čtvrtek odjíždí do holandského Haagu, kde bude závodit o víkendu s několika dalšími českými reprezentanty ME v crosstriatlonu, což je podobná odnož triatlonu na horském kole.

Výsledky žen:

1. Helena Erbenová (ČR) 3:50:02, 2. Renata Bucher (SVI) 3:56:55, 3. Jacqui Slack (GB) 4:00:35.

 

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Jeden a půl milionem podpoří Liberecký kraj vědomostní soutěže žáků

Částkou 1 605 000 korun podpořil v letošní roce Liberecký kraj konání vědomostních olympiád žáků základních a středních škol. Okresní a krajská kola se konají již od začátku roku. Další finanční prostředky na soutěže ve výši 630.000 korun čerpá kraj ze státního rozpočtu. „Organizaci vědomostních soutěží zajišťuje na základě příspěvku zřizovatele ve výši 1 200 000 korun Střední škola a Mateřská škola Na Bojišti, Liberec. Jedná se o krajská a okresní kola vědomostních soutěží a klání ve středoškolské odborné činnosti. Na organizaci okresních kol mimo Liberec se podílejí příspěvkové organizace obcí. Jedná se například o domy dětí a mládeže či střediska volného času," uvedl Jiří Čeřovský, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jaké chystají investice v Harrachově v roce 2024?
Umění, design i řemeslo v jabloneckém muzeu
Hledá se nejlepší knihovna Libereckého kraje
Trojstrannou zahraniční spolupráci připomenou Slavnosti Trojzemí
Hořel dům v libereckém Starém Harcově. Hasiči zachránili dvě osoby

Nejčtenější články

21.04.: Tak co vlastně ten tým umí?
22.04.: Obrazem: Sto zvířat rozeznělo zaplněnou sokolovnu ve Sklenařicích
21.04.: Obrazem: Liberečtí stolní tenisté postoupili do semifinále extraligy

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace