Helena Erbenová obhajuje zlato v Estonsku
25.01.2013 12:59:08 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Triatlonoví reprezentanti ČR odjeli do Estonska, kde se v městečku Tartu o tomto víkendu uskuteční ME v zimním triatlonu. Mezi pěticí českých reprezentantů jsou dva závodníci z Jablonecka a jeden z Liberecka.
Největší hvězdou výběru je Helena Erbenová z jablonecké Bižuterie, obyvatelka Nové Vsi. Úřadující světová i evropská šampionka bude v Tartu obhajovat loňské zlato z finského Jamijarvi. Kromě Heleny Erbenové bude český triatlon v elitních kategoriích reprezentovat také velezkušená Šárka Grabmüllerová a v juniorkách pak bude závodit její dcera Natálie Grabmüllerová, obě z Českých Budějovic.
V kategorii elitních mužů bude bojovat Pavel Jindra ( na snímku ), dlouholetý reprezentant ve všech možných druzích triatlonu, duatlonu a vítěz 6. ročníku Jabloneckého zimního triatlonu v Břízkách. Pavel bydlí v Hrádku nad Nisou a hájí barvy Labe tri klubu Hradec Králové - Poděbrady. Posledním do party je jablonecký junior Martin Hušek, který již má jednu medaili z ME, když se svými parťáky bral bronzovou za štafetu.
V sobotu jsou na programu individuální závody, v neděli dopoledne pak odstartují čtyřčlenné smíšené štafety. Na dospělé kategorie čekají objemy 7,2 kilometru běhu, 14,4 kilometru na horském kole a 10,8 kilometru na běžkách. Závody juniorů se pojedou na zkrácených tratích 3,6 kilometru běhu, 4,8 kilometru na kole a 2,7 kilometru na běžkách. Na těchto distancích proběhnou i nedělní štafety.
Největší naději na úspěch má určitě bývalá lyžařka - olympionička Helena Erbenová a na medaili by mohla mít ve vyrovnaném závodě i česká smíšená štafeta.
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Buďte Aktivní školou, pomozte rozpohybovat mládež v kraji
Liberecký kraj ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci (TUL) podpoří fyzickou aktivitu mládeže v regionu a společně chtějí rozpohybovat mládež v kraji. Projekt s názvem Aktivní škola je zaměřen na základní a střední školy a kraj jej podpoří třemi miliony korun. Zájemci se již nyní mohou do Aktivní školy hlásit online. „Cílem projektu je zhodnotit podmínky k pohybovým a sportovním aktivitám ve školách a nabídnout školám manuál s příklady dobré praxe a doporučeními, jak děti k pohybu pozitivně motivovat," řekl Lukáš Rubín, vedoucí katedry tělesné výchovy a sportu FP TUL, který je hlavním řešitelem projektu Aktivní škola v Libereckém kraji.
Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma
Máte už nakoupená semínka a připravené truhlíky? Pokud ne, v sobotu 21. března 2026 máte ideální příležitost to napravit. Pěnčínské jarní slavnosti navazují na úspěšné podzimní slavnosti a letos sázejí na zahradnické téma. Pořadatelé nezapomněli ani na oblíbenou kulinářskou soutěž. Slavnosti doplní i další významná událost - oslavy 140 let místní základní školy. Více podrobností
Nejnovější články
Velikonoce na Krásné zahájí průvod s řehtačkami
MP Jablonec: Noční kontrola aut i rozbitá domácnost
David Pabiška zvítězil ve veteránech na Rally‑Raid Portugal
Maloskalské volejbalistky slaví historické vítězství, muži nejhůř třetí
Jablonec připravuje rozvoj sociálních služeb pro rok 2027
Nejčtenější články
25.03.: Řidič s náklaďákem v centru Jablonce uvízl a zablokoval silnici
26.03.: Velikonoční slavnosti v Jablonci odstartují na apríla
25.03.: Svrček ovládl prodloužení derby v ČFL
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.