Helena Erbenová na mistrovství světa opět na bedně

17.08.2014 13:08:35 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Česká triatlonistka Helena Erbenová jela v sobotu na mistrovství světa v terénním triatlonu do nedaleké německé Žitavy jako úřadující šampionka. Loňský titul sice neobhájila, přesto si medaili odvezla, i když tentokrát bronzovou.

„Letos byla i mezi ženami nabitější konkurence a medaile byla více vybojovaná než loňský titul, který se rodil lehčeji," zavzpomínal otec, trenér a kouč v jedné osobě Jaroslav Balatka.

Po jedenapůlkilometrovém plavání musela na horské kolo Helena naskočit na 23. místě se ztrátou více jak pěti minut na vedoucí Florou Duffy, reprezentující Bahamy. Jablonecká závodnice z třicetičlenného pole měla následně nejrychlejší kolo (36 km) a ocitla se rázem ve vedoucí trojici. „Trať kola měla dost blátivých úseků, ale zas tak hrozné to nebylo, a tak jsme zvolili gumy na sucho a vyplatilo se," hodnotil svoji prozíravost Balatka.

V závěrečném běhu (9km) již k zásadnímu zvratu nedošlo, odstupy mezi prvními třemi se nezměnily, a tak Helena Erbenová opět neodjela s prázdnou, obsadila pěkné třetí místo. Zvítězila favoritka Katrin Müllerová z Německa, stříbro brala Flora Duffyová reprezentující Bermudy. Druhá česká triatletka ve startovním poli Lenka Cibulková z Mladé Boleslavi doběhla na 18. místě.

V závodě mužů se představili hned čtyři čeští reprezentanti a nejlepším z nich byl Jan Kubíček na 15. místě. Tomáš Jiránek obsadil 26. místo, Luboš Truhlář byl o dvě pozice za ním. Jako 49. doběhl Václav Holub.

Výsledky: MS v terénním triatlonu, Žitava, Německo:

Ženy: 1. Katrin Müllerová (Něm) 2:58:35, 2. Flora Duffyová (Ber) 3:00:53, 3. Helena Erbenová 3:02:32, ...18. Lenka Cibulková (ČR) 3:23:36.

Muži: 1. Ruben Ruzafa (ČR) 2:34:33, 2. Josiah Middaugh (USA) 2:35:28, 3. Braden Currie (NZL) 2:37:10, ...15. Jan Kubíček (ČR) 2:45:42, ...26. Tomáš Jiránek (ČR) 2:50:39, ...28. Luboš Truhlář (ČR) 2:51:30, ...49. Václav Holub (ČR) 3:04:12.