Házenkáři Liberce ovládli Podještědské derby

24.11.2022 12:15:03 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V 9. kole II. ligy házenkářů se na domovské palubovce v Liberci v ZŠ Dobiášova střetli domáci muži s Jabloneckými. Oba týmy jsou v lepší části tabulky, Liberec je druhý a Jablonec čtvrtý.

Handball Liberec - Elektropraga Jablonec 29:23 (16:8)

Do začátku zápasu vstoupili trochu lépe Jablonečtí, kteří se ujali vedení 2:0. Pak už ale domácí hráči ožili, začali se pořádně koncentrovat na zápas a krůček po krůčku navyšovali náskok. Ve 13. minutě svítil na tabuli stav 10:4 pro Liberec. Do konce poločasu už se hra vyrovnala, Liberečtí ještě zvýšili svůj náskok na 8 branek, a tak se šlo do kabin za stavu 16:8 pro domácí. Liberečtí přehrávali hosty hlavně svojí rychlostí.

Ve druhém poločase se obrázek hry úplně otočil. Domácím se přestalo dařit v zakončení, když mnohdy nedokázali proměnit ani tu nejjasnější brankovou příležitost, v brance čaroval Venda Novák. Jablonec se rychle dotáhl a byl na dostřel dvou branek. Po dvanácti minutách druhé půle byl stav 19:17. Domácí pak přitvrdili a zrychlili hru a Jablonci patrně došly síly. Pragováci podali velmi kvalitní výkon, ale na kvalitní Liberec to nestačilo - těšme se na jarní odvetu!

Sestava: Novák (Hlinka) - Hána 7, Janata 5. Trejbal 4, Jandera 3, Kryštof Jakl, Střižík, Kubík, Novotný, Smrček, Radosta, Hassa.