Házenkáři konečně slavili výhru

15.12.2015 09:47:06 | Autor: Ladislav Janata,Tomáš Žák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Jablonec v posledních třech utkáních II. házenkářské ligy nezískal s těžkými soupeři ani bod, a tak se chtěl s podzimní částí soutěže rozloučit na vlastní palubovce výhrou. K tomu ale bylo zapotřebí překonat soupeře a souseda v tabulce - Náchod. Dorostenci s týmem ze stejného klubu opět prohráli a těší se zlepšení v jarní části.

ELP Jablonec - HC Náchod B 22 : 17 (12:10)

Utkání začalo velmi dobrými zákroky brankářů na obou stranách a teprve ve čtvrté minutě se Náchodským podařilo vstřelit první branku celého utkání. Dalších bezmála deset minut však přebral otěže Jablonec a ve dvanácté minutě byl stav 4:1. Poté se ve střílení branek soupeři střídali rovnoměrně až do 18. minuty, kdy za stavu 6:5, třemi rychlými brankami Trejbala P. odskočili Jablonečtí na 9:5. V závěrečné desetiminutovce se opět Jablonec snažil hájit tří až čtyř brankové vedení, avšak v posledních vteřinách prvního poločasu se přeci jen podařilo soupeři korigovat na 12:10.

Druhý poločas začal opět brankou Náchoda, na kterou dvěma brankami odpověděl Hána. Jablonec si udržoval tříbrankové vedení do 42. minuty, kdy se jim šňůrou tří branek podařilo odskočit na 18:13. V následujících pěti minutách ale Jablonec ukolébán snadným vedením začal kupit chyby v obraně a pět minut před koncem utkání se Náchodští dostali na rozdíl pouhých dvou branek - 19:17. Na vývoj utkání zareagoval trenér domácích oddechovým časem, ve kterém rozdal pokyny pro závěr důležitého zápasu. Jablonečtí již soupeře k ničemu nepustili a ještě zvýšili na konečných 22:17.

Rozhodčí: Lorenc a Motl. Diváků: 150.

Sestava a branky: Kysela, Hlinka D. - Trejbal P. (6), Heinl M. (5), Hána (3), Žák (2), Trejbal D. (1), Hrubeš (1), Hlinka R. (1), Šatava (1), Hartig (1), Preisler (1), Tomáš.

Dorostenci na zkušenějšího soupeře nestačili

ELP Jablonec - HC Náchod 13:22 (7:11)

Mladí Pragováci chtěli překvapit soupeře ze středu tabulky II. ligy házenkářů a získat nějaký ten bodík. Podřídili tomu přípravu, nastoupili až na Linku v nejsilnější možné sestavě, když se do týmu vrátil po odpykání trestu i Klinger. Překvapení se však opět nekonalo, byť domácí borci odvedli jeden z nejlepších výkonů podzimu. Soupeř byl po fyzické stránce lépe vybaven (alespoň někteří jeho hráči) a velmi dobře připraven renomovaným trenerem Petrem Šulcem (působil m.j. také u reprezentací na středním východě). Pragováci dokázali hrát s hostujícím týmem vyrovnanou partii do poloviny prvního poločasu. Poté jim soupeř odskočil na rozdíl čtyř branek - 7:11.

Druhý poločas začali lépe opět hosté a vedli již 9:16. Domácí tradičně po oddechovém čase přidali a najednou to bylo stejně jako o přestávce, jen o čtyři - 13:17 a do konce ještě zbývalo dvanáct minut. V tomto čase však zaúřadoval na lavičce hostí zmíněný trenér Šulc a jeho svěřence již domácí k ničemu nepustili. Pragováci možná zbytečně rezignovali, a tak vítězství hostí bylo zcela zasloužené. U domácího týmu zaslouží pochvalu za odvedený výkon především Jandera a Radosta, nejlepší střelci Jabloneckých v tomto zápase.

Sedmičky: JN 1(0) - 4(4), vyloučení 2 - 2. Rozhodčí: Lorenc a Motl.

Na domácích hráčích je znát, že získávají zkušenosti, jejich výkon roste (ne však u všech stejně, někteří spíše stagnují) a je určitě jen otázka času, kdy přijdou i častější vítězství. Přes zimní přestávku mají o čem přemýšlet a co zlepšovat!!

Sestava a branky ELP: Šedivka - Jandera 4, Radosta 3, Kaňka 2, Svoboda, Mony P., Klinger a Kožár po 1, Vraný, Hejduk, Hušek a Mony J.