Harrachov získal za nového partnera Frenštát pod Radhoštěm

24.10.2015 17:46:26 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Harrachov

Harrachov získal za nového partnera Frenštát pod Radhoštěm

Harrachov má od 22. října 2015 nového partnera, a tím se stalo malebné městečko Valašského království - Frenštát pod Radhoštěm. V tento den byla za přítomnosti zástupců města Harrachova a Frenštátu pod Radhoštěm podepsána Smlouva o partnerství a spolupráci.

A co starostky výše uvedených měst Eva Zbrojová a Zdeňka Leščišinová svým podpisem stvrdily a co se tedy od tohoto vzácného okamžiku očekává? Především má jít o vzájemnou spolupráci v nejrůznějších oblastech života, která partnerským městům přinese nové možnosti v jejich rozvoji a obohatí obyvatelstvo obou měst o nové zkušenosti, aktivity a společné zážitky, obě města budou cíleně uskutečňovat vzájemnou výměnu v oblasti sportu, vzdělávání, kultury, v oblasti spolkové a zájmové činnosti, v oblasti cestovního ruchu a budou napomáhat rozvoji všeobecných společenských vztahů a vytváření nových kontaktů.

Den podepsání Smlouvy o partnerství a spolupráci Harachova s Frenštátem pod Radhoštěm<br />Autor: Lenka Stehlíková Po slavnostním podpisu této smlouvy, který proběhl v harrachovské obřadní síni, se frenštátští vydali za poznáním svého nového partnerského města - Harrachova. Jejich první kroky vedly do základní školy, kde měly děti pro hosty připravený netradiční způsob představení se, a to formou vtipně laděných básniček, které vykouzlily každému úsměv na tváři a následovala reakce v podobě velikých pochval a obdivu. Děti mohly po tomto svém úspěšném odprezentování se, dokonce i v angličtině, za odměnu frenštátské vyzpovídat a bez ostychu toho využily. Padaly dotazy všeobecné, ale někdy trošku zákeřnější, typu: Od čeho vznikl název Radegast? Či proč mají ve znaku města sv. Martina. Otázek nebyl ušetřen ani ředitel frenštátské školy a měl dětem zodpovědět, kolik dětí navštěvuje jejich školu nebo kolik děvčat a chlapců chodí do čtvrté a páté třídy. Jedna ze zvídavých otázek putovala i k Jiřímu Raškovi, který je ve Frenštátě radní a předseda komise sportu, a otázka zněla: Jaký byl Váš nejdelší skok na lyžích? Odpověď zněla: 167 metrů.

„Naše nové partnery dále čekala prohlídka harrachovské sklárny, kde byli zasvěceni do tajů ruční výroby skla nejstarší činné sklárny na světě a poté následoval přejezd přes Anenské údolí k Šindelce, kde se nás nemohl ujmout nikdo jiný, než její zakladatel Ing. Petr Kadleček. Pan Kadleček hosty nejen poučil o myslivectví, dřevovýrobě a problematice v lesnictví, ale vyprávěl i příběh zrození Šindelky, který v některých směrech nebyl úplně jednoduchý," prozradila referentka cestovního ruchu a propagace města Harrachov Lenka Stehlíková.

Den podepsání Smlouvy o partnerství a spolupráci Harachova s Frenštátem pod Radhoštěm<br />Autor: Lenka StehlíkováAsi málokoho při prohlídce expozice Šindelky napadne otázka, jaké strasti mohou souviset s vycpáním jelena a jeho následné přepravy nebo jak to bylo ve skutečnosti s parůžky vycpaniny srnce. Tyto informace asi běžný návštěvník v Šindelce neuslyší a proto prohlídky komentované se špetkou svérázného, ale zároveň srdečného humoru pana Kadlečka nemají chybu.

„Věřím, že toto partnerství bude pro Harrachov přínosem a první vlaštovkou a důkazem toho, že dohoda nebude pouhým kusem papíru, je předání pozvánky harrachovských dětí pro frenštátské, které s nimi chtějí navázat kontakt a poznat je. Takže už v příštích měsících můžeme s radostí očekávat další návštěvu z Beskyd - tentokráte ještě početnější," dodala Stehlíková.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 9 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Harrachově vzniká nová výhybna pro křižování vlaků
Obrazem: V Harrachově zakončili prázdniny srazem Aerovek
V Harrachově vzniklo při Svatoanenském dřevosochání pět Krakonošů

Diskutujte s námi

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované uzavírky v Jablonci nad Nisou od poloviny srpna

Od 15. do 31. srpna se úplně uzavře stezka z ulice Vysoké do Podhorské, jelikož se zde bude rekonstruovat vedení plynovodu včetně přípojky. Ve stejném období, tedy 15. - 31. 8., bude uzavřený také chodník a jeden jízdní pruh ulice Vysoké, jelikož tu budou vyjíždět vozy ze stanoviště skladovací haly firmy ABB. Ulice Vysoká ulice bude průjezdná od ulice Chelčického po Spojovací, v opačném směru bude značená objízdná trasa ulice mi Spojovací a Březová.

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberečtí policisté zachránili lidský život
Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho
Štěpánův jarmark chystají k výročí 130 let rozhledny Štěpánka
Státní zámek Zákupy se 12. září otevře hendikepovaným
Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce

Nejčtenější články

12.08.: Vyjádření k záměru propojení ulice Sportovní s areálem Na Kolečku
13.08.: Policisté se připravují na příjezd fanoušků Slavie do Jablonce
12.08.: Rychnovská ulice v Kokoníně dostane nový asfalt

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace