Obrazem: V Harrachově zakončili prázdniny srazem Aerovek

01.09.2015 20:14:34 | Autor: redakce | Rubrika: Zprávy | Obce: Harrachov,Liberecký kraj

Obrazem: V Harrachově zakončili prázdniny srazem Aerovek

V Harrachově byly letní prázdniny zakončeny dosti netradičním způsobem, a to 34. Evropským srazem přátel historických vozů Aero. Do Harrachova přijelo přes 70 vozů vozy vyrobených v letech 1928 - 1939 a zúčastnilo se i historického závodu.

„V Harrachově se tato událost nekonala poprvé, již před 14 lety k nám zavítali majitelé značky Aero, aby viděli krásy našich hor. A v letošním roce se tu opět po letech sjelo přes 70 vyšperkovaných vozů této značky, takže pohled na tuto přehlídku byl opravdu radostný," vysvětlila Lenka Stehlíková za cestovní ruch a propagaci města Harrachov.

V sobotu byla zahájena 1. etapa tohoto setkání od harrachovské radnice, kdy ji odstartovala starostka města Eva Zbrojová, a jednotlivé posádky při této příležitosti přihlížejícím představil jeden z hlavních organizátorů Miloš Balabán, který je sám majitelem dvou těchto skvostných vozů.

Start 1. etapy závodu od harrachovské radnice v rámci 34. Evropského srazu přátel historických vozů Aero<br />Autor: Město Harrachov, Lenka Stehlíková Na tomto srazu byly k vidění Aerovky nejen ze země jejich původu, tedy z České republiky, ale například i z Holandska, Švýcarska, Rakouska, Německa, Francie či Slovenska. Posádky absolvovaly trasu vedoucí přes Rokytnici nad Jizerou, kde na ně čekala průjezdní kontrola, a poté musely své plechové miláčky podrobit nelehkému úseku plného krkolomných zatáček, který vedl přes Rezek. Odtud historická vozítka sjela směrem na Jilemnici a dále přes Semily a Vysoké nad Jizerou nazpět do Harrachova.

Majitelé Aerovek se tak mohli kochat nejen krásnými krkonošskými výhledy, ale někteří, bohužel, museli zápolit i s technickými komplikacemi. Přeci jen udržet auto staré i více jak 80 let ve správné kondici není vždy úplně snadný úkol. O tom se přesvědčila i posádka ve složení dvou dam, které se na sraz vydaly ve své Aerovce do Harrachova až z Pelhřimova. „Přibližně 25 km před Harrachovem autu odešla spojka a Aerovka musela být do cíle cesty přiblížena odtahem. Nicméně auto se podařilo opravit a pelhřimovská zelená Aerovka mohla v sobotu odstartovat," doplnila Stehlíková.

34. Evropský sraz přátel historických vozů Aero byl zakončen v pondělí výletem na zámek Sychrov.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 32 fotek)

Další fotogalerie jsou na Našem Pojizeří:

FOTO: Loučení s létem v Jilemnici proběhlo za asistence Aerovek

Setkání příznivců vozů Aero objektivem Oldy Johana

Podrobná pozvánka: Do Harrachova o víkendu míří majitelé legendárních Aerovek

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánované aktuální uzavírky v Jablonci

Delší termín bude mít uzavírka v ulici Lesní, a to v části od železničního přejezdu po křižovatku s ulicí Lesní Stezka, včetně částečné uzavírky křižovatky. Termín úplné uzavírky je prodloužený do 31. října. Důvodem uzavírky je budování dešťové kanalizace včetně přípojek a rekonstrukce vozovky.

Oddělení obecné kriminality v Jablonci nad Nisou se dočasně stěhuje

V následujících dnech začne stavební rekonstrukce objektu Policie České republiky Územního odboru v Jablonci nad Nisou v ulici 28. října 10, ve kterém měli své zázemí kriminalisté z Oddělení obecné kriminality. Z tohoto důvodu budou kriminalisté Oddělení obecné kriminality dočasně po dobu trvání stavební rekonstrukce působit od 15. září 2022 v budově Policie České republiky Obvodního oddělení v Jablonci nad Nisou v ulici 5. května 60.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Začíná Krakonošův divadelní podzim. Novinkou je Cena diváka
V krajské knihovně připravují Elektrohrátky
Svatováclavský turnaj v Turnově vyhrál tým Proseč C. F.
V Rokytnici nad Jizerou pořádají Svatomichaelskou pouť
Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Nejčtenější články

27.09.: Řidička nezvládla projet zatáčku pod Dolní Černou Studnicí
29.09.: V Jablonci bude vést město čtyřkoalice
29.09.: Řidička přejela na Smržovce do protisměru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Prodej a půčovna paddleboardů

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace