Harrachov a Zásada vezou body ze Semilska

31.10.2011 08:34:07 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Celky z čela tabulky I. B třídy využily remizového zaváhání vedoucího celku Horní Branné v Ruprechticích a bodově se srovnaly na druhém až čtvrtém místě. Brankové hody viděli diváci v Držkově, kde padlo deset gólů, a bodovala rezerva Mšena. Lučanům se stále nedaří a prohrály na hřišti nováčka Železného Brodu B.

Rokytnice - Harrachov 1:5 (1:2)

Podhorské derby se hrálo před pěknou diváckou kulisou 300 diváků. Hosté se díky Jechovi brzy ujali vedení a domácí se i přes převahu nemohli dlouho trefit. Neujaly se
šance Martínka, Pičmana ani Havlíčka. Proto přišel trest v podobě druhé branky
hostů, kterou vstřelil Chlup. Do poločasu alespoň snížil domácí Michal Martínek. Ve
druhém poločase domácí vrhli vše do útoku, na hřiště přišel i další útočník Halíř,
ale hosté hned třikrát využili brejků do otevřené obrany a ještě tak navýšili skóre
ve svůj prospěch. Branky: 39. M. Martínek - 3. a 90. Jech, 35. Chlup, 63. Bergmann, 88. Veselý. Rozhodčí: Paldus. ŽK: 2:3. Diváků: 300. Harrachov: Vrána - Kroupa, Horáček, Halama (70. Daníček), Jech - Bergmann, Trepera, Barbořák ml. (46. Barbořák st.), Veselý - Chlup, David.

Držkov - Mšeno B 4:6 (1:5)

Hosté přijeli s velmi mladým mužstvem a během úvodních minut se dvěma góly Pokorného ujali vedení 2:0. První poločas byl obecně odehrán ve velké nervozitě.
Hosté přidali ještě další tři branky, přestože o jejich regulérnosti, dle sdělení domácích, by se dalo velmi polemizovat. Především výkon mladého pomezního byl velmi rozpačitý. Největší šanci domácích před koncem poločasu měl Vaníček, který nastřelil tyč, a taktéž Machula z dorážky. Druhý poločas se domácí snažili umazat manko z první půle. Nakonec svou bojovností stáhli konečný brankový rozdíl na 4:6, přestože nevyužili i několik dalších slibných šancí. Branky: 31. Stumer, 56. T. Prousek, 80. Volf, 86. V. Machula - 5. a 6. Pokorný, 15. a 41. Vrabec, 45. Švorc, 66. Plný. Rozhodčí: Paldus. ŽK: 1:2. Diváků: 100. Držkov: E. Dvořák - T. Prousek, J. Dvořák , V. Machula, Hruška - Somr, J. Machula (55. Volf), Just (18. Stumer), Machačka (74. Pa. Prousek) - Vaníček, Pe. Prousek. Mšeno: Farský - Škvor, Vejprava, Plný, Krejčí - Ryšavý, Petrtýl, Švorc, Koudelka - Pokorný, Vrabec

Víchová - Zásada 1:2 (0:0)

Zásadští se k utkání pečlivě připravovali, na těžkém terénu chtěli hrát jednoduše, což se jim většinou dařilo. V úvodu však měli štěstí, když jejich brankář chytil tutovku domácích. V přestávce si v kabině taktiku připoměli, ale domácí je zaskočili, když se strazili tři zásadští fotbalisté. Využili této chyby a šli do vedení. Poté se chvilku ze šoku vzpamatovávali, ale Fišer z dálky vyrovnal. Po dalším tlaku po trestném kopu Feri získal hostům vedení. V poslední minutě stálo u Zásadských štěstí, když domácí střelou mimo neproměnili pokutový kop. Branky: 57. Klimenta - 79. Fišer, 85. Feri. Rozhodčí: Vlk. ŽK: 2:2. Diváků: 60. Zásada. Mil. Kopal - Kubát, Čurda, Šourek, Růžička - Čech, Fišer, Mich. Kopal (70. Pavlík), Čuřík (46. P. Blažek) - Feri, Srbek (89. T. Blažek).

Malá Skála - Rovensko 2:1 (1:0)

Jak to u Maloskalských bývá, mívají se slabším soupeřem potíže, ale utkání nakonec zvládli a udrželi tak kontakt se špicí tabulky. První půle byla bez zvláštních gólových šancí, ale přeci jen se domácí po chybě gólmana díky Makulovi dostali do vedení. Chybu vyprodukovali i domácí a hosté po vstupu do druhé půle vyrovnali. Malá Skála se hrnula do útoku i nadále, ale vítězný gól vstřelila až v samotném závěru. Branky: 27. Makula, 87. Kotrba - 47. Špína. Rozhodčí: Řeháček. ŽK: 2:3. Diváků: 50. Malá Skála: Krause - Cafourek, Šída, Kobrle, Honzák (55. Brožek) - Habr, Makula (88. Střihavka), J. Šilhán (60. Stolín), K. Šilhán - Kotrba, Serbus.

Železný Brod B - Lučany 2:0 (1:0)

Brodská rezerva splnila roli favorita a nad posledním celkem tabulky bez větších problémů zvítězila. Úvodní branka padla po pěkném pasu Hadače za obranu a centru Linky, ze kterého se kanonýr Kuhn nemýlil. Domácí si do půle ještě šance vypracovali, ale neproměnili. Hosté si také několik šancí vytvořili, ale brankář Kordík byl na místě. Pojistku pro zisk tří bodů vypracoval opět Hadač, na kterého byl odpískán penaltový zákrok. Lučanským se stále nedaří protrhnout střeleckou smůlu a tak jsou na chvostu soutěže. Branky: 18. a 55. (PK) Kuhn. Rozhodčí: Hnětynka. ŽK: 2:1. Diváků: 50. Železný Brod B: Kordík - Halama Burkoň Maryško Podstavek - Linka (84. Ulrich), Havlíček( 46.Mařík) Picek (70. Škaloud) Tunka - Kuhn, Hadač.
Lučany: Mohr - Bělohlávek, Vokuš, Beránek, Šindelář - Maňák, Svoboda, Dítě, Patočka (70. Röschl) - Brož, Sochůrek (82. Kočí).

Ruprechtice - Horní Branná 2:2