Hamry postupují do krajského přeboru

16.06.2014 21:09:20 | Autor: David Průcha, Petr Ježek | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Jablonec nad Nisou

Po pádu v minulém ročníku se hamrovští fotbalisté opět vracejí do přeboru. Jistotu jim měla dát výhra nad Harrachovem, kterou Hamry vybojovaly v poměru 3:0.

Hamrováci do zápasu výborně vstoupili. Hned ve 4. minutě si naskočil na roh Horna a protlačil míč za čáru. Regulérnost gólu uznal pomezní, který jej shledal za brankovou čárou a poradil tak hlavnímu Hrbáčkovi. Hamry pak pálily jednu šanci za druhou. Neuspěl Miček, Hlubuček ani Mihálik. Nakonec uklidňující druhý gól přidal z penalty Průcha. Do konce půle se kopala penalta ještě jedna, tentokrát po faulu na Mička. Zajíček s ní naložil podobně, jako jeho spoluhráč z obrany chvilku před ním.

Komfortní náskok si ve druhé půli Hamrováci uhlídali a mohli přidat další branky. Snížit mohl v závěru Barbořák, ale toho Husnik vychytal. Po závěrečném hvizdu se tak mohly spustit očekávané oslavy. Do krajského přeboru Hamry doprovodí suverénní Chrastava, která A třídu vyhrála o 7 bodů.

Velké Hamry - Harrachov 3:0 (3:0)

Branky: 4. Horna, 28. Průcha, 45. Zajíček. Rozhodčí: Hrbáček - Bahník, Rosenbergr. ŽK: 3:2. ČK: 1:0 (82. Holman). Diváci: 280. Velké Hamry - Husnik - Průcha (72. Řezáč), Horna (43. Zajíček), Prousek L., Jiříkovský - Holman, Mihálik, Matocha, Paldus (62. Horváth) - Hlubuček, Miček. Harrachov: Vrána - Kroupa, Horáček, Sedlmajer (83. Dolenský), Škoda - Bergmann, Barbořák, Medal (46. Veselý), Peterka - Exner (49. Trepera), David.

Mšeno podlehlo Košťálovu

Při první velké gólové šanci hostů Zboroň přestřelil branku. Ve 28. minutě se domácí dostali k vůbec první střele na branku a Jiroušek úspěšně propálil brankáře Šrajera. Za tři minuty ale vyrovnal na 1:1 Otmar, když se nejlépe orientoval ve skrumáži. Ve 40. minutě domácí brankář Braniš vyběhl z pokutového území a zahrál rukou, za což dostal červenou kartu.

V dalším průběhu převaha jednoho hráče v poli hostům pomohla, ale skóre navýšili až v 70. minutě díky trefě Cermana. V 78. minutě na 1:3 zvyšoval ranou k tyči K. Janata a v 82. už to bylo 1:4 po samostatné akci Cermana. V 85. minutě Mšeno korigovalo střelou Kulhánka do šibenice, ale poslední slovo měli o minutu později hosté, když Otmar po samostatném úniku upravil skóre na konečných 2:5.

Mšeno B - Košťálov 2:5 (1:1)

Branky: 28. Jiroušek, 85. Kulhánek - 31. a 86. Otmar, 70. a 82. Cerman, 78. K. Janata. Rozhodčí: Tykva, ŽK: 1:0, ČK: 1:0 (Braniš). Diváků: 50.