Hamry otočily zápas s Turnovem

10.05.2023 22:01:45 | Autor: Petr Ježek, fkvh | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry

Přes poločasové vedení 1:2 turnovští fotbalisté v rámci 25. kola divize C na hřišti Velkých Hamrů nevyhráli. Ve druhém poločase totiž promarnili hned několik šancí a domácí z brejků zápas otočili ve svůj prospěch.

FK Velké Hamry - FK Turnov 4:2 (1:2)

V sobotu jsme přivítali na domácí půdě soupeře z 30 kilometrů vzdáleného Turnova. První branka padla ve 13. minutě z pokutového kopu, kterou proměnil kapitán Linka. Té předcházel faul na nabíhajícího Černého po centru Rudolfa. Poté začali hrozit také hosté. Nejprve se ve 24. minutě prosadil po rohovém kopu hlavou Horák a o šest minut později Turnovští vystihli domácí rozehrávku, balon se dostal ke Svobodovi, který z hranice vápna rozvlnil síť za brankářem Masaříkem.

Do druhé půle nastoupila obě mužstva s touhou v utkání zvítězit. V 55. minutě vyrovnal Černý, který využil zaváhání obránce, sebral mu míč a následně s jeho tečí dopravil balon přes bezmocného brankáře France do branky. V dalších minutách měli vyložené šance především hosté, které ale buď trestuhodně neproměnili nebo je zneškodnil výbornými zákroky Masařík. A tak v 90. minutě přišel pro hosty trest, když se rozehraný přímý kop Linky od rohového praporku dostal na malé vápno k Žitkovi, který měl čas si balon zpracovat a uklidit do sítě. V 92. minutě měli hosté ještě možnost zahrávat přímý volný kop, na který si naběhl i brankář Franc. Hamerští však balon odvrátili, Šohaj posunul na Linku, který po obehrání posledního obránce pádil sám na prázdnou branku, a uzavřel tak skóre utkání na 4:2 pro domácí.

„Bylo až úsměvné, jak se nám podařilo ztratit vyhraný zápas. Na velké šance jsme měli vyhrát snad 5:1, za stavu 2:2 jsme měli ještě tři velké gólovky, ale neproměnili je, čímž jsme asi urazili fotbalového boha a v závěru nás domácí potrestali," hodnotil už s humorem smolný zápas turnovský trenér Tomáš Nosek.

Branky: 13. Linka z pen., 57. Černý, 90. Žitka, 92. Linka - 24. Horák, 30. Svoboda. Rozhodčí: Šimeček - Flade, Nešněra, ŽK: 3:3. Diváků: 212. Velké Hamry: Masařík - M. Štěpánek (67. Šidlo), Váňa, O. Štěpánek, Kováčik - Munzar, Linka - Žitka (90. Svrček), Rudolf (87. Vosecký), Šohaj - Černý. Turnov: Franc - - Tobiáš, Tomašov, Peuker, Chládek - Šťovíček (85. Müller), Horák, Svoboda, Š. Havel (78. Beníšek) - P. Havel, Marek (78. Břenek).