Gymnázium Dr. Randy v Jablonci nabízí online přípravu k přijímačkám

10.04.2020 10:08:32 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Školství | Obce: Jablonec nad Nisou

Gymnázium Dr. Randy v Jablonci nabízí online přípravu k přijímačkám

Uzavření škol v rámci mimořádných opatření v souvislosti s šířením koronavirové nákazy výrazně zasáhlo do organizace školního roku a průběhu příjímacího řízení na střední školy. Plánují se nové termíny příjímacích zkoušek, výuka na dálku zahrnuje i přípravu k příjímacím zkouškám.

Detailní informace a pravidla pro přijímání žáků k některým druhům vzdělávání zveřejnilo na svých stránkách Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. „Jasně z nich vyplývá, že budou školy vypisovat pouze jeden termín přijímacích zkoušek, uchazeči tedy budou mít pouze jeden pokus. O to důležitější se důkladně připravit. Základní školy v rámci vzdělávání na dálku pokračují v přípravě svých žáků na přijímací zkoušky," popsal náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Gymnázium Dr. Randy v Jablonci nad Nisou nabízí vlastní formu online přípravy na příjímací zkoušky. „Původně jsme tento projekt rozjížděli pouze pro ty, kteří podali přihlášku ke studiu na našem gymnáziu. Pokud ale bude volná kapacita a zájem, můžeme přibrat i další uchazeče," oznámil ředitel školy Tomáš Hoffrichter. Zájemci z jiných škol se mohou hlásit prostřednictvím přihlašovacího formuláře v pozvánce.

Pravidelná online příprava se koná čtyřikrát týdně a zahrnuje český jazyk a matematiku. V podvečerních hodinách se zapsaní uchazeči účastní online videopřenosu. Během přenosu lektoři procházejí různé typy úloh včetně těch, které byly v testech z loňských let.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Zpřístupnili tisíc videí s pokusy a návody školákům, jak na fyziku
Střední školy v kraji vyučují na dálku online i v klasické papírové podobě
Děti na Liberecku pomůže během karantény zabavit Abeceda peněz
Studenti středních škol nezahálí, šijí roušky a vyrábějí ochranné štíty

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní novinka z Frýdlantu: na zámku ukáží turistům kastelánské křídlo
Jirka Zemler oslavil 85!!!
A bude zase skupina o záchranu
Řidiči mohou o víkendech nechat vozidla v libereckém parkovacím domě
Jarní koncerty v bozkovské sokolovně zakončí Brutus

Nejčtenější články

18.04.: Do centra Liberce přináší kousek exotiky Papilonia – motýlí dům
17.04.: Kvalifikace o 1. volejbalovou ligu pokračuje
17.04.: Program Kulturního centra Vratislavice 101010 v dubnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace