Freestylové závody v centru Jablonce vyhrál Ondřej Beneš

05.02.2011 16:24:15 | Autor: Jan Žíla | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

V pátek 4. února proběhl opět v centru Jablonce nad Nisou závod freestyle lyžařů s názvem Jablonec Jibbing Jam. Letos se jednalo již o pátý ročník této zde již zaběhnuté akce, která letos mírně změnila lokaci. Oproti předchozím letům totiž rideři neskákali a neslidovali před radnicí, ale rozjeli to Lidickou ulicí až na Dolní náměstí. Soutěžit přijelo 29 závodníků z celé republiky, z toho byly ve startovní listině i dvě ženy. Nejlepším jezdcem pátečního závodu byl podle rozhodčích Ondřej Beneš a za ním skončil druhý Mario Skála a třetí skončil Jakub Steklý.

V Jablonci je už tento podnik dobře známý a proto i jeho pátý ročník přilákal do centra velké množství fanoušků freestyle lyžování. Jibbingem se označuje jízda na lyžích, kdy závodník překonává nejrůznější překážky, které můžete vidět dnes snad v každém snowparku v České republice. Rideři, jak se označují závodníci, kteří soutěží v těchto disciplínách, letos museli překonat tři překážky cestou na Dolní náměstí. Spokojenost s letošním ročníkem a jeho přípravami byla i v pořadatelském štábu, který si pro závodníky i příznivce tohoto sportu připravil after party v klubu Woko. „Na zajištění těchto závodů se podílí kolem 30 lidí a letos ideálně vyšla i sněhová nadílka. Byli jsme dopředu dohodnuti s Technickými službami Jablonec, že sníh budou nechávat ve městě tak, aby mohla být trať připravena. V den závodu jsme ráno jenom použili těžkou techniku na jeho rozvezení. Závod hodnotím kladně a jsem s průběhem spokojená. I pro příští rok doufám, že nám město Jablonec zůstane nakloněno jako doposud a stejně to bude i s našimi dalšími sponzory. Zatím to vypadá, že 6. ročník Jablonec Jibbing Jam určitě bude.” řekla Karolína Tippeltová, tisková mluvčí o.s. IMPSQUAD, která tento netradiční závod v centru města pořádala.

Celkově se jednalo o velmi nabitý program, jelikož samotná akce začala už v 16 hodin, kdy se začalo tréninkem. O hodinu později proběhla kvalifikace, z nichž porota vybrala pouze ty nejlepší a ti potom ve finálových jízdách bojovali způsobem 1 proti 1. Bojovat mezi sebou přijeli závodníci z celé České republiky. Zastoupena zde byla jak Praha, tak Vrchlabí, ale na startovní listině se objevili i místní rideři, kteří dostali pozvánku. Bohužel ti nejvěhlasnější závodníci jako Pepe Kalenský byli zraněni, takže na ně zbylo místo v porotě. Jelikož šlo o závod pozvaných lyžařů, na kvalitě však neúčast těch nejlepších nebyla tolik znát. Vítězem se po finálových jízdách stal Ondřej Beneš, který patří k jedněm z nejlepších jezdců v republice. Na stupních vítězů jej doplnili druhý Mario Skála ze Špindlerova Mlýna a třetí Jakub Steklý, také ze Špindlerova Mlýna.

Jablonec Jibbing Jam nebyl závodem počítaným do některého ze závodů českého poháru a proto si vítěz domů odvezl „pouze” tučné prize money. „Letos se nám bohužel nepodařilo zařadit tyto závody do žádného podniku tak, jak tomu bylo minulý rok, kdy proběhli v rámci Snow Tour.” informovala Karolína Tippeltová.