František Hošic oslavil pětadevadesátku!

05.07.2022 16:12:12 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

František Hošic oslavil pětadevadesátku!

O víkendu slavil bývalý velmi aktivní člen horské služby, horolezec a cvičitel lyžování z Jablonce nad Nisou František Hošic úctyhodných 95 let.

František Hošic se narodil 1. července 1927 v Cinobani na Slovensku, nedaleko Lučence, kde chodil do měšťanky. V roce 1940 byl s rodiči, jako Češi, ze Slovenska vyhoštěn a první štací v Čechách byly Rožďalovice. Během války se pak přestěhovali do Malé Skály a pak již do Jablonce. Absolvoval v Mladé Boleslavi letecký obor v tamnější průmyslovce, za kterou závodil ve sjezdovém lyžování na mistrovství středních škol.

Své organizační schopnosti projevil při zakládání lyžařského oddílu Spartaku Rýnovice a stal se členem okresního výboru lyžařské sekce TV Jablonec. V té době působil jako cvičitel lyžování na Liberecku. Ve Spartaku Rýnovice spoluzaložil i horolezecký oddíl a od roku 1952 byl členem Horské služby Jizerských hor. Mimo působení v Jizerkách v začal padesátých letech pracovat v ústřední komisi HS Československa jako metodik a lektor, kde vyškolil stovky nových členů HS.

František Hošic Široké veřejnosti je znám i jako horských vůdce po absolvování školu Horských vůdců na Slovensku ve Vysokých Tatrách.

„Vůdcovskou činnost jsem vykonával pro různé cestovní kanceláře až do roku 2002. Jednalo se převážně o lokality Jizerských hor, Českého ráje, Krkonoš, Slovenského ráje, Vysokých Tater, ale také italských Alp, Sicílie," vyjmenoval další svojí činnost oslavenec František Hošic.

Při aktivitách v Jizerských horách nemohl minout dalšího horského nadšence Zdeňka Vokatého, kterému pomáhal i při výstavbě sjezdovek. Jedenáct let působil i jako vlekař v TJ Bižuterie.

„V roce 1980 jsem odešel z aktivní činnosti horské služby, ve které dnes působím jako čestný člen," uzavřel povídání František Hošic.

Pan Hošic měl také svoji rodinu, kterou založil se svou milovanou manželkou, která mu před lety zemřela z jejich svazku se narodil dva synové Jiří a Vladimír. Je až s podivem co všechno za svého aktivního života stihl a proto mu byl dán i dlouhý život, protože v pětadevadesáti stále má elánu dost.

Františku, za všechny sportovce a milovníky Jizerek Ti přeje stále hodně zdraví - redakce sportu Našeho Jablonecka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace

Majetek kraje a jeho příspěvkovek ochrání pojišťovna Kooperativa

Krajští radní na jednání vybrali pojišťovnu, která bude pro Liberecký kraj a jeho 87 příspěvkových organizací od 1. dubna letošního roku spravovat pojištění majetku a odpovědnosti za škodu. Vítězná nabídková cena společnosti Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group za oba druhy pojištění činí 21 337 852 korun bez DPH za jeden rok plnění. Pojišťovací činnosti jsou od DPH ze zákona osvobozeny.  „Předmětem plnění veřejné zakázky je pojištění movitého a nemovitého majetku a pojištění odpovědnosti za škodu Libereckého kraje a příspěvkových organizací zřízených krajem," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku
Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023
Obrazem: Zásadská pralyže 2023
V Kokoníně hořelo osobní auto
Krajské halové přebory atletů měly rekordní účast

Nejčtenější články

03.02.: Přechod dopravy na Jablonecku zkomplikovalo počasí a elektronika
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
03.02.: Nový sníh a vítr v kraji porážely stromy a zapříčinily nehody

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace