František Hošic oslavil pětadevadesátku!

05.07.2022 16:12:12 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

František Hošic oslavil pětadevadesátku!

O víkendu slavil bývalý velmi aktivní člen horské služby, horolezec a cvičitel lyžování z Jablonce nad Nisou František Hošic úctyhodných 95 let.

František Hošic se narodil 1. července 1927 v Cinobani na Slovensku, nedaleko Lučence, kde chodil do měšťanky. V roce 1940 byl s rodiči, jako Češi, ze Slovenska vyhoštěn a první štací v Čechách byly Rožďalovice. Během války se pak přestěhovali do Malé Skály a pak již do Jablonce. Absolvoval v Mladé Boleslavi letecký obor v tamnější průmyslovce, za kterou závodil ve sjezdovém lyžování na mistrovství středních škol.

Své organizační schopnosti projevil při zakládání lyžařského oddílu Spartaku Rýnovice a stal se členem okresního výboru lyžařské sekce TV Jablonec. V té době působil jako cvičitel lyžování na Liberecku. Ve Spartaku Rýnovice spoluzaložil i horolezecký oddíl a od roku 1952 byl členem Horské služby Jizerských hor. Mimo působení v Jizerkách v začal padesátých letech pracovat v ústřední komisi HS Československa jako metodik a lektor, kde vyškolil stovky nových členů HS.

František Hošic Široké veřejnosti je znám i jako horských vůdce po absolvování školu Horských vůdců na Slovensku ve Vysokých Tatrách.

„Vůdcovskou činnost jsem vykonával pro různé cestovní kanceláře až do roku 2002. Jednalo se převážně o lokality Jizerských hor, Českého ráje, Krkonoš, Slovenského ráje, Vysokých Tater, ale také italských Alp, Sicílie," vyjmenoval další svojí činnost oslavenec František Hošic.

Při aktivitách v Jizerských horách nemohl minout dalšího horského nadšence Zdeňka Vokatého, kterému pomáhal i při výstavbě sjezdovek. Jedenáct let působil i jako vlekař v TJ Bižuterie.

„V roce 1980 jsem odešel z aktivní činnosti horské služby, ve které dnes působím jako čestný člen," uzavřel povídání František Hošic.

Pan Hošic měl také svoji rodinu, kterou založil se svou milovanou manželkou, která mu před lety zemřela z jejich svazku se narodil dva synové Jiří a Vladimír. Je až s podivem co všechno za svého aktivního života stihl a proto mu byl dán i dlouhý život, protože v pětadevadesáti stále má elánu dost.

Františku, za všechny sportovce a milovníky Jizerek Ti přeje stále hodně zdraví - redakce sportu Našeho Jablonecka.

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 1 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Od 8. srpna uzavřou ulice Údolní a Lužická v Rychnově

Od pondělí 8. srpna se uzavřou úplně ulice Údolní a Lužická v Rychnově u Jablonce nad Nisou, a to v okolí objektu čp. 940. Uzavírka potrvá do konce října a jejím důvodem je odkanalizování rodinných domů do nové splaškové kanalizace.

Uzavření lůžkové části ORL a ORL pohotovosti v Jablonci

Od čtvrtka 28. 7. do pondělí 8. 8. 2022 bude z provozních důvodů uzavřena lůžková část oddělení ORL, ambulance zůstává ve standardním provozu. S uzavřením lůžkové části souvisí i uzavření ORL pohotovosti. Pacienty s akutními obtížemi ošetří, mimo klasickou pracovní dobu ambulance, v Krajské nemocnici Liberec.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Prázdninové Klekání 2022 chystají v Kittelově domě
Nečekaně vysoká porážka béčka Jablonce na úvod ČFL
KHS zhodnotila epidemiologickou situaci v Libereckém kraji 2021
Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald
Netrhej, neruš, respektuj. Jizerskohorské bučiny mají své desatero

Nejčtenější články

06.08.: Od 8. do 14. srpna bude výluka na trati Smržovka - Tanvald
04.08.: Obrazem: Připomenutí výstavy Křehká krása 2021
04.08.: Velké Hamry v Mol cupu přešly na penalty přes Náchod

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace