FOTO: Rallye Bohemia vyhrál Kopecký i podesáté

12.07.2022 07:53:30 | Autor: Vláďa Rožánek | Rubrika: Sport | Obce: Huntířov,Frýdštejn,Malá Skála,Bzí,Železný Brod,Jablonecko

FOTO: Rallye Bohemia vyhrál Kopecký i podesáté

Sonax Mistrovství republiky v rally pokračovalo napínavou Rally Bohemia, která vedla i Libereckým krajem a slibovala už od začátku zajímavé souboje. Po dramatickém boji nakonec podesáté zvítězil Jan Kopecký na Škodě Fabii Rally 2 EVO.

Úvod Bohemia Rallye obstaral v pátek tentokrát nezvykle start v České Lípě. Před první započítávanou vložkou v Sosnové u České Lípy tak jezdci ukázali zájemcům svoji soutěžní techniku. Druhý den pak jezdci zavítali i na Jablonecko a pátý díl seriálu Sonax MMČR v Rallye měl také zajímavý náboj, a to Nora Mikkelsena, který v roli předjezdce absolvoval bez jediného technického problému premiéru vozu Škoda Fabia RS Rally 2.

Václav Pech sice s vozem Ford Focus WRC nemohl bodovat do MMČR, ale i tak byl před startem považován za největšího soupeře Jana Kopeckého na Škodě Fabii Rally 2 EVO. Ten technickou Rally Bohemia, známou také pod názvem Škoda rally, vyhrál doposud devětkrát.

<br />Autor: Vráťa Pospíchal Po první rychlostní zkoušce v Sosnové ale vedl překvapivě Dominik Stříteský se spolujezdcem Hovorkou na Fábii R5. Na sobotní ostrý ranní start však čekala i další zajímavá jména, a to Rakušan Wagner s Fábií, Filip Mareš, Martin Vlček, Věroslav Cvrček, Karel Trojan a další zajímavá jména, a když jde o vozy, tak na startu nechyběla ani Porsche 997 GT3 Petra Nešetřila a Jiřího Jírovce, Dohnalovo Peugeot 306 Maxi, nebo Jakub Jírovec na Alpine A110 RGT.

V sobotu panovala posádka Václav Pech/ Petr Uhel s Fokusem WRC jen těsně, před dotírajícím Josefem Kopeckým s Janem Hlouškem. V sobotu po ránu vystrkoval své růžky také Rakušan Simon Wagner se spolujezdcem Gerardem Winterem, když Městskou R2 vyhráli před Filipem Marešem. Dvojí průjezdy rychlostních zkoušek Kvítkovice, Bzí a Radostín však pořadím trochu zatočily. Zlepšoval se i bývalý okruhový jezdec Aleš Jirásek.

Sobota tedy patřila těsně Pechovi, před Kopeckým a následoval je velmi dobrým výkonem jedoucí Filip Mareš. Technická závada brzy po ránu v neděli znamenala velké zklamání fanouškům Ašína Václava Pecha, když jejich Ford Fokus WRC musel hned na úvod odstoupit. Kopecký se však špatnou volbou pneumatik propadl až na šesté místo, do čela putoval velmi svěže jedoucí Filip Mareš s Radovanem Buchtou. Stříteský a Wagner tak zaujali medailové pořadí a čekali, co na to Kopecký. Ovšem ten se desátou rychlostní zkouškou dostal opět do hry a RZ Krásná s přehledem vyhrál. Adam Březík a Petr Semerád ještě číhali v pozadí, kdyby zbyla nějaká medaile i na ně. Těsný souboj však nakonec měl smutný konec, když posádka Mareš/ Buchta závod bohužel pro technické potíže musela vzdát.

<br />Autor: Vráťa Pospíchal Na stupně vítězů v Mladé Boleslavi se tak postavili po boku Jana Kopeckého s Janem Hlouškem i Rakušané Simon Wagner a Gerald Winter a bronzovou příčku ze 49. ročníku Bohemia Rally odvezli Dominik Stříteský a Jan Hovorka. Šesté místo v cíli obsadil Aleš Jirásek se spolujezdcem Petrem Machů a v desítce dojel i Karel Trojan, Petr Semerád nebo David Tomek.

Příprava na jubilejní 50. ročník oblíbené Bohemia Rally už patrně probíhá na plné obrátky a my se můžeme těšit zase za rok na zvuk a jezdecké umění českých i zahraničních posádek.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 77 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

O víkendu krajem projede Rally Bohemia 2022
Rallye Bohemia dojela 47. ročník s překvapením
Obrazem: Rally Bohemia 2020
Obrazem: Rychlostní zkoušky Rally Bohemia 2019 v okolí Jablonce
Jan Kopecký a Pavel Dresler počtvrté v řadě vítězi Rally Bohemia
Vítězný hattrick na Rally Bohemia slaví posádka Kopecký-Dresler
Kopecký kraloval Rally Bohemia i v roce 2014
Kopecký s Dreslerem doma na Rally Bohemia přemožitele nenašli
Obrazem: Rally Bohemia 2012
Rally Bohemia ukončila smrt Bohuslava Ceplechy
Loix s tovární Fabií vyhrál letošní ročník Rally Bohemia

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonecko

Jaroslav Zeman - Senátor PČR ( Senátoři a poslanci ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sbírka proběhne v přízemí radnice v Lučanech

Ve dnech od 6. února 2023 do 10. února 2023 se uskuteční sbírka Diakonie Broumov v přízemí v budově Městského úřadu Lučany nad Nisou. Vše noste zabalené v igelitových pytlích, nádobí vložte do krabic. Knihy v současné době nepřijímají, jelikož jich je nadbytek.

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů
Nové posily flotily sanit ZZS LK vyjíždějí do terénu
Dětský karneval v Desné
Desná zve na divadlo
Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku

Nejčtenější články

05.02.: V Kokoníně hořelo osobní auto
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
05.02.: Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace