Fotbalisté Plavů připravili první porážku Horní Branné

03.10.2011 07:53:32 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonecko

Fotbalisté  Plavů připravili první porážku Horní Branné

První dva celky tabulky I. B třídy, které před tímto kolem tvořily špici tabulky v sobotu zajížděly na Jablonecko, kde oba se svými soupeři prohrály. Vedoucí Horní Branná poprvé prohrála v Plavech a Ruprechtice vysoko podlehly na Malé Skála.    Oba vítězné celky se nyní seřadily na druhé ( Plavy) a třetí místo ( Malá Skála)

Držkov - FC Víchová 3:0 (1:0)

Z počátku se hrál vyrovnaný fotbal. Domácí se ale rychle ujali iniciativy a byli po
celý zápas lepším mužstvem. Přestože měli domácí několik slibných šancí, úvodní
branku vstřelil teprve Jan Dvořák z penalty, kterou nařídil hlavní sudí po jasném
faulu na Justa. Do konce poločasu mohli Držkovští hráči své vedení ještě pojistit,
ale branku již nevstřelili. V úvodu druhé půle zvýšil vedení domácích po pěkné akci Vaníček. Hosté si nedokázali vytvořit mnoho nebezpečných šancí a veškeré jejich snažení vstřelit branku likvidoval jistý Dvořák v brance. Držkov své vedení pojistil ještě třetí brankou v závěru poločasu, kdy se obranou prořítil Ševčík. Přestože si domácí vytvořili ještě několik jasných šancí, další branku již nepřidali.
Branky: 23. J. Dvořák (PK), 48. Vaníček, 76. Ševčík. ŽK: 2:4. Rozhodčí: Kulhavý.
Diváků: 40. Držkov: E. Dvořák - T. Prousek, J. Dvořák, Machula, Somr - Linhart, Pa. Prousek (55. Machačka), Just, Vaníček (79. Kořínek) -Ševčík (89. Hanšpach), Pe. Prousek.

Rokytnice - Zásada 4:0 (1:0)

Domácí vedli rychlou brankou M. Martínka a zbytek utkání měli téměř celou dobu
pod kontrolou. Hosté zahrozili pouze, když po obranné chybě nastřelili za stavu 1:0
tyč branky brankáře Sedláčka. V dalším průběhu už domácí kralovali, když je uklidnil druhou brankou hned na začátku druhé půle kapitán Neumann starší. Do konce zápasu domácí ještě dva góly přidali a jasně zvítězili. Branky: 7. M. Martínek, 46. Neumann st., 69. Kuřina, 80. P. Martínek. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 1:2. Diváků: 200. Zásada: Růžička - Blažek, Šourek, Kopal, Kubát - Pavlík, Knappe, Čurda (Janka), Čech - Feri, Srbek.

Plavy - Horní Branná 3:1 (1:1)

Na pažit do Plavů přijel vedoucí celek soutěže, který ještě nepoznal hořkost porážky a tak se očekával kvalitní fotbal. Předpoklady se potvrdily, což potvrdila řada přihlížejících. První půle byla vyrovnaná a k první šanci se dostali hosté, ale Škaloud čaroval. Následovala šance domácích, kterou z úhlu Prousek proměnil, ale do půle se dočkali i hosté, 1:1. Krátce po přestávce domácí rozhodli o výhře. Do deseti minut vstřelili dvě branky, když v obou případech využili chyb v obraně hostujícího týmu. Hosté do konce zápasu vyvíjeli tlak na branku Plavů, ale pozorná obrana domácích v čele s Galbavým náporu hostí odolala. Branky: 46. a 56. Brezar, 35. Prouse - 41. Nýdrle. Rozhodčí: Karel. ŽK: 1:2. ČK: 0:1 (76. Novotný). Diváci: 110. Plavy: Škaloud - Škoda, Černý, Votoček (74. Čermák), Jelínek - Galbavý, Kafka, Prousek, O. Tomíšek - Lejsek, Brezar.

Harrachov - Rovensko p. Troskami 4:2 (1:1)

Harrachovští ve vyrovaném prvním poločase vstřelili po chybě hostující obrany první gól Širokým. Krátce poté hosté srovnali a do kabin se šlo za nerozhodného stavu. V kabině se domácí domlouvali na ataku, ale opak byl pravdou. V 64. minutě po střele z dálky inkasovali a s body to vypadalo nedobře. Povel k obratu dala dalekonosná střela stopera Halamy, který vyhnal pavouky ze šibenice. Pak se bojovalo kdo z koho a štěstěna se přeci jen přiklonila k Harrachovským když v závěru vstřelili dva góly a získali tři body: Branky: 18. Široký, 76. Halama, 82. Barbořák ml., 90. Bergmann. Rozhodčí: Háša. ŽK: 1:1. Diváků: 150. Harrachov: Vrána - Bergmann, Halama, Kroupa, Grossberger (62. Daněk), Barbořák, Horáček, David, Veselý - Kyncl, Široký (46. Chlup).

Malá Skála - Ruprechtice 4:0 (2:0)

Další utkání týmů z čela tabulky, když Rupratice byly před zápasem před domácími a po zápase role vyměnily, Malá Skála je průměžně na druhé příčce. Po půlhodině hry využili domácí mírné převahy ke vstřlení gólu, to když J. Šilhán hlavou proměnil rohový kop Makuly. Dašlí branky již padaly po gólových přihrávkách Tomana. Nejdříve krátce po prvním gólu z levé strany našel Makulu a ten zvýšil na 2:0. Z počátku druhé části sice hosté vyrovnali hru, ale další přihrávka Tomana opět našla v úniku Makulu a bylo 3:0. V posledních minutách hry Tomanova přihrávka našla jiného adresáta Habra, který uzavřel skóre. Branky: 34. a 75. Makula, 29. J. Šilhán, 88. Habr. Rozhodčí: Brož. ŽK: 2:2. Diváků: 50. Malá Skála: Krause - Cafourek, Stolín, Honzák, Habr - Toman, Makula, J. Šilhán (65. Brychcí), K. Šilhán - Kotrba (75. Kobrle), Serbus.

Lučany - Mšeno B 1:2 (0:2)

V úvodu utkání se střelecky prosazovali domácí hráči, kteří Bělohlávkem nastřelili nejdříve břevno a pak Patočkou i tyč mšenské branky. Pak se karta začala obracet a fotbalově zkušenější hosté získávali převahu. Ta vyústila i ve dva góly, které se jim ještě do poločasu zápasu podařilo vsítit. Ve druhém poločase domácí přidali, ale nebyli schopni si vypracovat ani gólovou situaci natož otočit stav utkání. Ke snížení jim pomohla jen penalta, kterou proměnil Svoboda. Navíc se již nezmohli a tak si hosté odvezli zaslouženou výhru, která mohla být i vyšší, kdyby také oni proměnili šance, jen Houžvička měl tři tutovky.

Branky: 73. Svoboda (PK) - 13. Pokorný, 37. Houžvička. Rozhodčí: Lopuczynski. ŽK: 2:2. Diváků: 210. Lučany: Mohr - Macúr (28. Horký), Killián, Vokuš, Patočka - Maňák, Svoboda, Bělohlávek, Hradecký - Brož, Dítě. Mšeno B: Farský - Švorc, Petrtýl, Hadidi, Daniel - Ryšavý, Houžvička, Vrabec, Pokorný - Kopecký, Koudelka.