Florianova huť: z Křišťálového údolí až ke švédskému králi
16.03.2021 07:21:09 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: Zprávy | Obce: Liberecký kraj

Až na stůl švédské královské rodiny se dostaly výrobky ze sklárny Florianova huť, která je další z firem působících v Křišťálovém údolí. Mimoto se lze s jejím sklem setkat v různých televizních pořadech či filmech. Huť, která vznikla po dvou letech budování a příprav roku 1996, sídlí nedaleko České Lípy - v Častolovicích.
„Skleničky, vázy, mísy i půllitry či další sklářské výrobky z Florianovy huti jsou přímo pastvou pro oči všech, kteří mají rádi historické sklo. Sice se jedná o repliky, ale i ty navodí atmosféru dávno minulých časů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.
Výrobu ve sklárně nepřerušila díky širokému sortimentu vyráběného zboží ani současná stagnace světové ekonomiky. Florianova huť vyrábí sklo pro designery z České republiky, ale i ze světa. Produkují zde i historické sklo, pískované sklo, ryté sklo, malované sklo, broušené sklo, studiové sklo, art styl, lustrové díly, suvenýry, upomínkové předměty, sklo na zakázku a repliky z jednotlivých historických období.
Zhruba před dvaceti lety se začali v častolovické sklárně zajímat o výrobu cínu; začali jej kombinovat se sklem a napodobovat sortiment, který vznikal na přelomu 17. a 18. století, a také později v dobách secese. Obnovili také výrobu cínových poklopů na půllitry. Mimo jiné také Florianova huť poskytuje služby zákazníkům, kteří si přinesou vlastní materiál: sklo nařežou, vrtají do něj, umějí vytvořit také obtisky na sklo či odlitky z cínu.
Související články
Klenoty z Křišťálového údolí zdobí i finalistky Miss České republiky
Sklářský gigant Crystalex přežil vlastní smrt
Šperky z Křišťálového údolí nosí hraběnka z Wessexu i Zlatá slavice
Název sklářského studia z Křišťálového údolí inspirovali ruští vojáci
Skleněné plastiky z Železnobrodska zamířily do Japonska, Dánska i USA
Sklárna Jílek drží tradici od dob secese. Vyrábí vitráže i ryté sklo
Firma TGK - Technika oblékla do skleněných šatů oceněné sídlo Lasvitu
Preciosa Lighting: z Křišťálového údolí do celého světa
Firma Perlex Bijoux se nežene po novinkách, ale ctí klasiku
Glass Pesničák vyrábí parfémové flakony i věštecké koule
Projekt Na zdraví řemeslu představí skláře Petra Novotného
Pačinek láká na Skleněnou zahradu i Křišťálový chrám
Moderní rodinná firma LUCID nabízí šperky i praktické předměty
Evans Atelier vytváří skleněné vázy, mísy i umývadla
Na zdraví řemeslu: Křišťálové údolí představí série krátkých videí
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT qwqw
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Zavřené kontaktní centrum v Jablonci
Magistrát města Jablonec nad Nisou oznamuje, že v úterý 11. února bude celý den uzavřené kontaktní pracoviště v budově radnice, kde je pokladna nebo třeba czech point. Důvodem je školení měkkých cílů.
Na průtahu Libercem dojde v únoru k částečné uzavírce
V sobotu 15. února dojde k dopravnímu omezení na průtahu Libercem na silnici I/35. Důvodem je rekonstrukce tunelu. Uzavřen bude jeden jízdní pás. Řidiči projedou v režimu 1+1. V sobotu 15. 2. začne instalace dopravního značení. Následně budou provedeny práce na elektrických rozvodech v tubusu směr Děčín - Praha. A od začátku března až do konce července bude probíhat kompletní rekonstrukce tubusu směr Praha - Děčín. Spolu s tunelem na silnici I/35 projdou rekonstrukcí i mosty nad Švermovou ulicí a Košickou ulicí u Babylonu. Stavební práce na průtahu Libercem plánují s omezením provozu do konce roku 2025. Zhotovitelem všech tří zakázek je společnost EUROVIA CZ a. s. za zhruba 246 milionů Kč bez DPH.
Nejnovější články
Řidiči, dávejte stále pozor na namrzlé silnice!
Dětské představení Michalovi mazlíčci v Tanvaldu
Program kina Jas a kultury v Tanvaldě na únor
Stříbrný vstup českých biatlonistů do mistrovství světa
ŘSD je připravena nasadit veškerou techniku
Nejčtenější články
10.02.: V čele OFS Jablonec Čičmance střídá Princ
11.02.: Střípky Městské policie Jablonec z víkendu 8. a 9. února
10.02.: Policisté zasahovali na I/35 při pronásledování odcizeného mercedesu
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.