Florbalisté díky dvěma prohrám ztratili kontakt s čelem tabulky

04.12.2011 21:39:49 | Autor: Martin Vosáhlo | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Na jablonecké hráče čekal tento víkend souboj s neporaženou Českou Lípou. Jakousi generálkou před soubojem dvou vedoucích týmů byl souboj s předposledními Lovosicemi. Zápas který měl být jednoznačnou záležitostí, jsme ale po dvou vyrovnaných třetinách prohráli třetí třetinu a i zápas. Nečekaná ztráta hráče vykolejila a České Lípě nebyli rovnocenným soupeřem. První třetinu prohráli 4:1 a celý zápas 11:2.

TJ Lovochemie Lovosice LFP - 1. FbK Jablonec nad Nisou 7:5 (2:2, 3:3, 2:0)

Překvapivou porážku si připsali hráči Jablonce proti předposlednímu týmu tabulky. Tým Lovosic měl po devíti zápasech na svém kontě pouze dvě výhry v prodloužení a jednu porážku a rozhodně se nečekalo, že první výhru v základní hrací době si připíšou proti druhému týmu tabulky, který ještě loni hrál první ligu. Už začátek utkání ukázal, že hosté nejsou v ideálním rozpoložení a domácí po necelých čtrnácti minutách vedli 2:0. Jablonečtí ale poté zabrali a v 26. minutě již vedli 5:2. Domácí ještě stihli do konce druhé třetiny vyrovnat a senzaci dokonali dvěma brankami ve třetí třetině. V jabloneckém dresu opět zářil nejlepší střelec a nejproduktivnější hráč soutěže Pavel Sekyra, který si připsal čtyři body za vstřelenou branku a tři asistence. Jediný další hráč Jablonce, který se dostal přes hranici jednoho bodu byl Petr Schlindenbuch, který vstřelil dvě branky.

Branky Jablonce (asistence): 17:17 Pavel Sekyra (Daniel Měkota), 19:04 Jan Drnec (Pavel Sekyra), 20:23 Petr Schlindenbuch (Pavel Sekyra), 25:12 Marek Kujan (Ondřej Kujan), 25:47 Petr Schlindenbuch (Pavel Sekyra) Rozhodčí: Marek Kalanin, Jiří Šrot. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:2. Počet diváků: 40.

Sestava Jablonce: Petr Bárta - Jeník, Schlindenbuch, Pospíšil, Hašek, Řeřicha, Drnec, Škodný, Čurda, Ondřej Kujan, Marek Kujan, Měkota, Jelínek, Hadrbolec, Král, Sekyra.

FBC Spilka & Horák Česká Lípa - 1. FbK Jablonec nad Nisou 11:2 (4:1, 0:0, 7:1)

Jablonec po nečekané prohře s Lovosicemi musel porazit Českou Lípu, pokud se chtěl po polovině soutěže pokusit přiblížit vedoucímu týmu na tři body. Hráči Jablonce ale nebyli v dobrém psychickém rozpoložení a tři branky během prvních třinácti minut v jejich brance jim na sebevědomí nepřidaly. V 18. minutě sice zásluhou Pavla Sekyry snížil na rozdíl dvou branek, ale na 4:1 pro domácí nešťastnou vlastní brankou přispěl Marek Škodný.

Ve druhé třetině díky několika dobrým zákrokům domácího brankáře zůstalo skóre nezměněné a ani na začátku třetí to s šancemi Jablonce na body nevypadalo dobře, když hned po dvaadvaceti vteřinách byl vyloučen Pospíšil. Hostům se ale povedlo i v oslabení snížit, když jiskřičku naděje vykřesal svou brankou Tomáš Jelínek. Česká Lípa ale ještě v té samé přesilovce přidala pátou branku. Za minutu a půl již vedli domácí 8:2 a hosté se rozhodli vystřídat brankáře. Ani Petr Bárta ovšem nedokázal zastavit rozjeté domácí střelce, kteří do konce utkání přidali ještě tři branky a připsali si cennou výhru 11:2, která jim upevnila vedení v soutěži.

Branky Jablonce (asistence): 17:54 Pavel Sekyra (Filip Hašek), 41:15 Tomáš Jelínek (Petr Schlindenbuch). Rozhodčí: Ondřej Sochůrek, Roman Šuvada. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Střely: 33:25

Sestava Jablonce: Lukáš Javůrek (44. Petr Bárta) - Schlindenbuch, Čeřovský, Pospíšil, Hašek, Řeřicha, Drnec, Škodný, Čurda, Ondřej Kujan, Marek Kujan, Měkota, Jelínek, Hadrbolec, Chlistovský, Jeník, Král, Sekyra.