FK Baumit porazil na umělce Příbram
22.01.2014 16:04:05 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
V dalším přípravném zápase sehráli jablonečtí fotbalisté souboj s rovněž ligovou Příbramí a po solidním výkonu v prvním poločase ji porazili 2:0.
FK Baumit Jablonec - 1. FK Příbram 2 : 0 (2:0)
Po různých variantách s časem i místem konání se začátek ve středu ráno dohodl na přesné poledne a na umělce ve Mšeně.
Domácím se vstup do utkání maximálně povedl již ve druhé minutě, když trestný kop Jablonského do vápna hostí nečekaně propadl až před volného Čížka, který míč uklidil za záda brankáře Hrušky. V dalších minutách se mnoho šancí neurodilo na žádné straně až přišel krásně zahraný rohový kop Nováka, který přistál přesně na hlavě Beneše, který potvrdil své hlavičkářské kvality - 2:0.
Po půlhodině hry našel Rossi za příbramskou obranou rozeběhnutého Fantiše, jeho střela ale skončila kousek vedle branky Středočechů. Kouč Jablonce zkoušel na místě odchozího Pitáka využít aktivního Kopice, což se jevilo jako velmi zajímavý tah a ten svým pohybem vířil stojaté vody ve středu hřiště.
Do druhého poločasu vyměnil jablonecký trenér šest hráčů a na hře Baumitu to bylo znát. Soupeřovu hru zase rozhýbal svým pohybem a potřebou hrát agilní Aziz. Po hodině hry si i hosté vypracovali šanci, jablonecká obrana zapomněla při rohovém kopu soupeře na volného Matěje Štochla, ale jeho střela se mezi tyče nevešla. Deset minut před koncem byla Příbram opět velmi blízko snížení, Šlapáka ale ve vyložené šanci nadvakrát vychytal výborný Valeš a uhájil tak čisté konto. Ještě jeden gól Jablonečané přidali, ale pro postavení mimo hru nebyl uznán. Zvýšit jablonecké vedení mohl ještě v závěru Pázler, ale jeho střelu zpravé strany příbramský gólman zneškodnil.
Zajímavým tahem bylo postavení Kopice na místo špílmachra, kde tradičně operoval Piták. „Dneska jsme to tak zkoušeli. Šli jsme do zápasu s dvěma podhroty a dařilo se mu. Představuju si, aby se ale ještě více dostával do koncovky. Třeba mu to bude více vyhovovat než u lajny," rozebírá Roman Skuhravý.
Branky: 2. Čížek, 19. Novák. Rozhodčí: Bílek. Diváků: 50
Sestava FK Baumit Jablonec: Valeš - Rossi, J. Štochl (46. Eliáš), Beneš (46. Kysela), Jablonský - Moulis, Čížek (46. Okleštěk), Loučka (46. Kubista), Kopic (46. Pázler), Novák (68. Kopic) - Fantiš (46. Třešňák)
Příbram I.poločas: Hruška - Jugas, Mišún, Tarczal, Pleško - Danoski, Mareš, Volešák, Řezníček - Švancara, M. Štochl.
Diskutujte s námi
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Částečná uzavírka ulice Klidná omezí parkování a pohyb chodců
Od úterý 3. února do pondělí 31. března bude částečně uzavřená jablonecká ulice Klidná, konkrétně část chodníku a parkovacích stání před sídlem Policie ČR. Důvodem prodlouženého termínu je zřízení staveniště a lešení, které souvisí s rekonstrukcí střechy a fasády. Chodci jsou převedení dopravním značením na protější chodník, uzavírka neomezí linky MHD.
Nejnovější články
MP Jablonec: Malé příběhy z velkých ulic
Jabloneckou radnici čeká obnova parteru
Zimní jízdy historických motoráčků na Zubačce pokračují
Horská služba převezme osm nových elektromobilů
Ještěd míří do vlastnictví kraje. Majetkový převod dokončí v březnu
Nejčtenější články
03.02.: Komentář Jaroslava Hrabáka: Tři body těžce zaplacené
04.02.: Horská služba převezme osm nových elektromobilů
03.02.: Slavík po pádu na Downmall 2026 mimo boj o vítězství
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.