Evu Samkovou vyzývá k boji skokanský můstek na Ještědu!
07.06.2019 11:54:26 | Autor: redakce | Rubrika: Sport | Obce: Liberecký kraj
Extrémní běžecký závod Red Bull 400 bude již tuto sobotu 8. června hostit Skiareál Ještěd se svým skokanským areálem. Ikonický výběh můstku se uskuteční v Česku popáté a na Ještědu vůbec poprvé. 400 metrů místy až s 37 stupni sklonu se odváží pokořit na čas i držitelka zlaté olympijské medaile ve snowboardingu Eva Samková. Trať bude připravena pro 2000 odvážlivců, kteří budou závodit v pěti kategoriích.
Nástup těsně po startu, kdy běžci v plné rychlosti vybíhají vstříc kopci, první kroky vzhůru a pak už jen dřina, pot a bolest trvající až do cíle. Přesně takhle vypadá Red Bull 400 z pohledu závodníka.
Novopečená Královna bílé stopy Eva Samková se chystá na legendární trať poprvé v životě. „Nejsem žádný vytrvalec, posiluju a myslím, že nejsem v běhání moc dobrá. Ale v rámci přípravy se na závod těším. Láká mě i kvůli tomu, že ráda zkouším nové věci, a jednou za čas mi přijde dobrý se úplně vydat a vyflusat," vyhlíží novou výzvu Eva Samková.
Odvážlivci, kteří přijedou zažít zřejmě nejtěžších čtyři sta metrů v životě, se představí v pěti kategoriích. Poběží muži, ženy, mužské a ženské štafety a mixové štafety. Novinkou jsou změny v kvalifikačních bězích. Ty se totiž nepoběží ve zkrácené podobě, jak bylo zvykem, ale závodníci si i rozřazovací běhy užijí v celém rozsahu čtyř set metrů.
Skokanský můstek na Ještědu bude připraven už v předvečer závodu pro nadšence, kteří by si ho chtěli vyběhnout v rámci Nočního sprintu s Benzina v netradiční čas i za unikátních podmínek. Nikdy jindy není možné ozářený skokanský můstek ani vidět, natož mít možnost si ho pod umělým osvětlením vyběhnout.
Za hostitele uvádí Renata Balašová ze Skiareálu Ještěd: „Red Bull 400 je pro nás prestižní záležitost a po ročním jednání jsme opravdu rádi, že Ještěd ukáže své možnosti i v letní sezóně. Akce je určena nejen přímým účastníkům, ale bude velmi zajímavá i pro diváky, kteří mohou využít lanovku Skalka u centrálního parkoviště P1 na konečné tramvaje a poté se z hřebenu projít směrem dolů po Pivovarské stezce vedoucí k můstkům. Vzhledem k počtu závodníků doporučujeme divákům příjezd tramvají." Lanovka Skalka jezdí od 9 do 17 hodin v půlhodinových intervalech a nyní funguje jako náhradní doprava místo kabinkové lanovky na Ještěd.
Související články
Hasičská štafeta HZS Libereckého kraje stříbrná v extrémním závodě
Harrachovský můstek zdolal v novém rekordu Slovák Tomáš Čelko
Harrachovský můstek při Red Bull 400 pokořilo 900 běžců
Obrazem: Běžecká bitva Red Bull 400 na můstku v Harrachově
Diskutujte s námi
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Drobné ťuknutí v garážích vyřešila rychlá domluva
Ve středu 11. února v 15:30 upozornil vedoucí ostrahy OC Central pan C. okrskáře Městské policie Jablonec nad Nisou pro centrum na dopravní nehodu v přízemí garáží obchodního domu. Podle jeho slov tam řidič bílého Renaultu nechtěně narazil do zaparkované černé škodovky a poté odjel zaparkovat do druhého patra. Při manévru poškodil u škodovky přední blinkr na straně řidiče. Okrskář kontaktoval majitele poškozeného vozu pana Š. Ten uvedl, že vzhledem k rozsahu a hodnotě škody nechce věc řešit přes pojišťovnu ani Policii ČR. Upřednostnil rychlou dohodu o náhradě škody. Společně se pak vydali k vozu Renault a počkali na jeho řidiče. Ten se k situaci bez okolků přiznal, omluvil se a s majitelem škodovky se domluvil na náhradě škody ve výši 1 500 korun. Celá událost tak skončila klidnou dohodou přímo na místě.
Krajský stipendijní program podporuje žáky ve vybraných oborech
Rozhodování o studiu na střední škole není pro řadu žáků ani jejich rodičů jednoduché. Vedle zájmu a schopností často vstupují do hry i praktické otázky - dojíždění, náklady na studium nebo nejistota, zda má vybraný obor perspektivu. Právě v těchto situacích hrají roli stipendia, kterými Liberecký kraj dlouhodobě podporuje vzdělávání v důležitých oblastech. Rada kraje nyní schválila pokračování stipendií pro žáky středních škol ve vybraných oborech vzdělávání i pro druhou část školního roku 2025/2026. Jde o obory, které jsou pro region zásadní, ale dlouhodobě o ně není mezi uchazeči takový zájem - například technické, stavební, zemědělské, zdravotnické nebo tradiční řemeslné obory. „Stipendia vnímáme jako praktickou pomoc žákům i jasný signál, že si určitých oborů vážíme. Nejde jen o finanční podporu, ale také o podporu rozhodování v oblastech, které jsou pro Liberecký kraj dlouhodobě důležité," uvedla radní pro oblast školství a sportu Jitka Skalická.
Nejnovější články
Na sjezdovce v Harrachově zemřela žena, policie hledá svědky
Jablonecká dopravní vymění dalších devět čekáren
Kantorova vila jako domovní muzeum, galerie i edukační centrum
Předsedkyní rady Horské služby ČR se stala ministryně Zuzana Mrázová
V hale to hučí: Přestavba turnovského sportoviště začala
Nejčtenější články
17.02.: Krajští hasiči po pondělním sněžení zasahovali u 11 dopravních nehod
19.02.: V Chile na nejtěžším městském sjezdu měl Tomáš Slavík pád
19.02.: Lyžníci ve Smržovce už podevětadvacáté
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.