Dvoubrankový úvod střelce Chramosty

31.01.2018 09:37:39 | Autor: Jaroslav Hrabák, Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Za pár dní je únor a to přesně 17. ve tři odpoledne zahájí jablonečtí fotbalisté doma jarní část HET ligy s Teplicemi. Tradiční závěr zimní přípravy posledních let bývá v Portugalsku na turnaji Atlantic cup a nejinak je tomu i letos.

FK Jablonec - Hammarby IF 2:1 (2:0)

Do prvního utkání poslal trenér Rada do první půle svoje svěřence ve složení:

• Hrubý - Holeš, Pernica, Lischka, Hanousek - V.Kubista , Považanec - Masopust, Trávník, Jovović - Chramosta.
Náhradníci: Hanuš - Hübschman, Piroch, Diviš, Schön, M. Kubista, Zelený, Breda, Doležal, Janković, Pleštil.

Vstup do zápasu byl doslova snový. Už první útok mohl skončit gólem, ale byl z toho jenom roh, když do šance přihrával Jovovič. A právě po rohovém kopu nalezl balón na zadní tyči nováček Chramosta a poslal míč do sítě na 1:0. A aby to nebylo všechno, tak minutu na to přišel výborný brejk a balón se po přihrávce od Masopusta dostal opět k Chramostovi, a ten technicky k tyči zvýšil na 2:0. Byly to nejen premiérové góly a radost, ale určitě i příspěvek do pokladny mužstva. Potom se Švédové přece jen začali dostávat do hry, ale jablonecká defenzíva pracovala perfektně. Ve 29. minutě a mohl přijít k. o. gól, to Trávníkovu střelu gólman Solheim skvěle vyrazil, ale Masopust vzal gólovou koncovku tak nějak „zlehka" a švédský stoper vykopl balón z brankové čáry. O průběhu skutečně vydařené první půle svědčí střelecká bilance, na střely celkem 8:1 a do brány 4:1 pro Radův tým!

Do druhé půle vstoupili Jablonečtí podobně, Masopust vypálil báječnou ránu těsně nad, v 52. Jenom zázračný zákrok švédského gólmana zabránil Jovovičovi k jásotu nad gólem, ale do hry se začalo vkrádat dost nepřesností, technických i v přihrávkách, vrcholem byla malá domů Považance, kterou obrana hasila s vypětím všech sil. Mimochodem, to velké množství přihrávek dozadu kazilo dojem z jablonecké hry dost výrazně. Švédové prostřídali, byli lepší na balónu a začali zlobit. V 65. Hanuš předvedl sice báječný zákrok, ale u dorážky byl v chumlu jabloneckých hráčů nejblíže Bengtsson a snížil na 2:1. Také Rada střídal, ale už chyběla ta lehkost i přesnost v kontrech jako v první půli, ale defenzíva víc než ten jeden gól nedovolila. Naopak v 82. minutě mladý Pleštil byl u situace, které zaváněla zvýšením skóre.

Už do druhé půle nahradil Hrubého Hanuš, v 61. místo Vojty Kubisty přišel na hřiště Hübschman, v 75. pak odešli Holeš, Masopust, Chramosta, přišli Jankovič, Pleštil, Doležal a ještě v 88. si okusil premiéru Piroch, když nahradíl Trávníka.

Branky: 1. a 3. Chramosta (na snímku). Střely na branku: 6:3. Střely mimo: 8:3. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:6.