Dvě remízy zástupců Jablonecka v I.A třídě

18.10.2016 19:31:12 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Desná v Jizerských horách,Jablonec nad Nisou

Hlavní událostí bylo však konání oslav sedmdesáti let založení fotbalu v Desné v Jizerských horách, které určitě nepokazila ani remíza za ztrátu bodů v posledních deseti minutách zápasu s Rynolticemi.

TJ Desná - Sokol Rynoltice 3:3 (2:1)

Utkání se hrálo v den 70. let oslav od založení desenského fotbalu (videosestřih a fotogalerie z oslav zde), a tak byla na hřišti v Desné početná divácká návštěva. Domácí byli fotbalovější, ale hosté se snažili bojovností a důrazem kombinaci domácích narušovat. Desenští měli více ze hry a až do 82. minuty měli utkání pod kontrolou, v posledních minutách však vedení neudrželi a hosté v poslední minutě srovnali stav utkání na 3:3.

11. - míč z trestného kopu Sekaniny z pravé strany neudržel brankář hostů a pro Skrutka nebyl problém dopravit míč do sítě - 1:0
17. - po rohu se dostal k hlavičce hostující J. Vacek, ta šla nad branku
27. - naše nedůrazné bránění skončilo faulem ve vápně a hostující Kotek nařízenou penaltu s přehledem proměnil - 1:1
43. - na dlouhý výkop Doubka reagoval Pivnička a v souboji přehlavičkoval vyběhnuvšího gólmana hostů - 2:1
44. - samostatný průnik zakončil Sekanina střelou do břevna
47. - střelu z trestného kopu V. Kořínka bravurně vyrazil hostující gólman
48. - následovala rychlá akce hostů, mířili však nad břevno branky
53. - Kovář centroval do vápna, v dobré pozici přestřelil V. Kořínek
54. - střelu hostujícího Čeřovského vyrazil Doubek na roh
59. - po centru Kopala se dostal ke střele Pfeifer, mířil však vedle vzdálenější tyče
65. - na rozehraný trestný kop Sekaniny si naskočil V. Kořínek a přesnou hlavičkou k tyči nedal gólmanovi šanci - 3:1
82. - po zbytečné ztrátě balonu nedal J. Vacek přesnou střelou Doubkovi v domácí brance šanci - 3:2
85. - střela Pfeifera mířila těsně nad branku hostů
90. - po pravé straně unikal hostující Kotek, na to reagoval Doubek vyběhnutím až na vápno, ale útočník hostů ho s přehledem přeloboval

Branky: 11. Skrutek , 43. Pivnička, 64. V. Kořínek - 28. (PK) a 90. Kotek, 81. Vacek. Rozhodčí: Blaschke. ŽK: 3:3. Diváků: 300. Desná: Doubek - Kovář, Kopal, P. Kořínek, Kulhánek - Špaček, Pivnička (79. J. Kořínek), Skrutek, Pfeifer (88. Nguyen) - Sekanina, Kořínek.

Cvikov - Velké Hamry B 2:2 (0:2)

Domácí bojují stále ve spodku tabulky a nováček z Hamrů je na tom přeci jen lépe. Potvrdil to i v tomto zápase, ale hlavně v prvním poločase, kdy hosté získali brzo vedení 1:0. Hlavně byli fotbalovější i bojovnější, což se potvrdilo těsně před poločasovým hvizdem, kdy zvýšili vedení o další branku. Druhý poločas se Cvikovští přeci jen zlepšili a dvěma góly si bilanci zlepšili o získaný bod.

Branky: 58. a 67. Paštika - 9. Jiřikovský, 44. D. Štětkář. Rozhodčí: Tykva. ŽK: 1:2. Diváků: 100. Velké Hamry B: Štětkář - Průcha, Horna, Zajíček, Jiřikovský - V. Prousek, Dědek, L. Prousek, D. Štětkář - Vít, Mätzelt (46. Mihálik).