Dva góly a dvě červené
14.02.2016 08:24:10 | Autor: Jaroslav Hrabák | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou
Že to bude jednoduché, to se nečekalo a ono to také jednoduché nebylo. Ačkoli hrála sestava z prvních poločasů posledních přípravných zápasů, přesto mě hra na jednoho útočníka a dva defenzivní halvy doma proti Jihlavě poněkud překvapila.
FK Jablonec - Vysočina Jihlava 2:0 (0:0)
Hráči se prezentovali v těchto sestavách:
FK Jablonec: Bárta - Kysela, Pernica, Beneš, Karavajev - Hübschman - Masopust (53. Trávník), Pospíšil (53. Doležal), Greguš, Breda (73. Mihálik) - Tecl. Náhradníci: Valeš - Matěj Hanousek, Rossi, Kubista.
FC Vysočina Jihlava: Hanuš (45+2. Rakovan) - Vaculík, Krejčí, Šourek, Mišůn - Kučera, Hronek - Kukoľ, Bazal (66. Jungr), Šulek - Voltr (82. Fulnek). Náhradníci: Kryštůfek, Urdinov, Demeter, Dvořák.
Zpočátku nic nenasvědčovalo nějaké velké změně oproti Šilhavému. Hosté bojující o záchranu v lize prostě bojovali a v mnoha chvílích si s míčem a přihrávkou tykali viditelně úspěšněji než domácí. Diváci registrovali dvě významné změny v sestavě, tou první byl v přípravě výborný gólman Bárta, tou druhý mladý talent Breda. Byl to právě Breda, co v 17. výborně vystřelil, ale míč šel těsně nad břevno. Ve 25. unikl Tecl, hnal se do vápna, ale na jeho hranici ho Kukol srazil. Viděl za to červenou, hosté šli do deseti a trestný kop Breda poslal do tyče! Poslední šancí půle byl a trma vrma ve 44. minutě, to nejprve Hübschman dal do Hanuše a Karavajevova dohrávka skončila na tyči!
Po obrátce trenér střídal, do hry přišel na hrot Doležal a Jablonec se nadechl k velkému tlaku. V 58. si celá Střelnice oddechla, to když Pernica se ve vápně nejlépe zorientoval a prudkou střelou dal první jarní gól - 1:0. Hosté i v deseti zlobili a měli smůlu, Voltr byl ve vápně sražen, ale Lerch byl k domácím velkorysý. Pak se ještě zaskvěl Greguš pěknou střelou z dálky, ovšem Rakovan, který nahradil v jihlavské bráně zraněného Hanuše chytat umí a vyrazil na roh!
V 63. minutě v oslabení hrající Jihlava měla blízko ke gólu, byl to Hronek co se ještě nedávno učil fotbal v Jablonci, šel sám na Bártu, ale jeho reflex byl znamenitý. V 72. minutě měli Jihlavští opět blízko ke gólu, když Vaculík překvapivě z velké dálky vystřelil a míč se otřel o horní tyč Bártovy brány. Rozhodnutí přišlo v 78. minutě, opět byl u toho Standa Tecl, někdejší jablonecký hráč Krejčí s ním svedl ve vápně souboj, oba hráči upadli a sudí Lerch Krejčímu ukázal červenou, pak ještě Šulkovi za protesty žlutou a ukázal na punťu: míč si postavil Tecl a Rakovanovi nedal šanci, penaltu proměnil a zápas rozhodl na 2:0.
Závěrečné minuty diváky nenadchly, domácí nevyužili příležitosti, aby soupeře dorazili, zvolnili tempo, přihrávali všude jinam než dopředu a divák v ochoze si hvízdl. Právem. Ještě v 82. minutě měli domácí blízko ke gólu, střídající Trávník dal patou na Karajeva, ale ten svoji velkou šanci neproměnil.
Branky: 58. Pernica, 78. Tecl (PK). Rozhodčí: Lerch - Mokrusch, Kotík. Diváci: 2.460. Karty: ŽK: 36. Karavajev (JAB), 79. Trávník (JAB) - 62. Bazal (JIH), 77. Šulek (JIH), 78. Rakovan (JIH) ČK: 25. Kukoľ (JIH), 78. Krejčí (JIH). Držení míče: 58 % : 42 %. Střely na branku: 9:4. Střely mimo: 11:1. Rohy: 11:3.
Premiéra se tedy bodově povedla, a tak se budeme těšit, jak to bude v dalších kolech. A to příští zavede Jablonec k Nise do Liberce!
Související články
Bodově ano, herně ne!
Tak kterou nohou vykročí jablonečtí fotbalisté?
V hlavní roli stoper Vít Beneš
Paráda. Rozhodli mladíci Mihálik a Breda
Diskutujte s námi
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 165 fotek)
Firmy v regionu Jablonec nad Nisou
Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Krátké zprávy z regionu Jablonecka
Dvouletý program pro registrované sociální služby je vyhlášený
Jablonečtí zastupitelé projednali a schválili Dotačního programu na podporu registrovaných sociálních služeb podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Jedná se o finanční podporu poskytovanou z rozpočtu města na období let 2026-2027 ve výši 17 milionů korun ročně. Město poskytuje dotace registrovaným poskytovatelům sociálních služeb pravidelně již od roku 2010 a prostřednictvím vyhlašovaného dotačního programu od roku 2015. Předpokládaný celkový objem finančních prostředků vyčleněných v rozpočtu města 2026 činí 16,61 milionu korun ročně.„Stabilní podpora sociálních služeb je jedním z pilířů, na kterých stojí zdravé a funkční město. Dlouhodobě posilujeme služby, které pomáhají rodinám, seniorům, osobám se zdravotním postižením i lidem v obtížných životních situacích. Nový dotační program poskytovatelům garantuje předvídatelnost a možnost plánovat služby tak, aby zůstaly dostupné a kvalitní pro všechny, kdo je potřebují," uvádí jablonecká náměstkyně pro oblast humanitní Jana Hamplová.
Krok k budoucnosti podruhé pomáhá osmákům s volbou střední školy
Ve čtvrtek 11. prosince se uskutečnil druhý ročník projektu Libereckého kraje Krok k budoucnosti a znovu potvrdil význam systematické podpory kariérového rozhodování žáků základních škol. Akce určená pro žáky 8. tříd libereckých základních škol je propojila se středními školami a jejich partnerskými firmami či institucemi a nabídla mladým lidem přehledné a srozumitelné informace o možnostech dalšího studia i budoucího uplatnění. Krok k budoucnosti vznikl jako reakce na rostoucí potřebu pomáhat žákům v období, kdy stojí před jedním z prvních zásadních rozhodnutí - volbou střední školy. Formát akce staví na jednoduchém principu: jedno místo, jeden den a přímý kontakt se školami i firmami, které jsou s konkrétními obory dlouhodobě spojeny. Žáci tak získávají nejen informace o studijních programech, ale i reálnou představu o tom, jaké dovednosti a znalosti jsou v praxi skutečně potřeba. „Podpora odborného vzdělávání a kariérového poradenství šitého na míru mladé generaci patří mezi dlouhodobé priority Libereckého kraje. Máme odpovědnost vytvářet podmínky, ve kterých se mladí lidé mohou rozhodovat informovaně a s ohledem na budoucí uplatnění. Krok k budoucnosti je jedním z konkrétních nástrojů, jak tuto odpovědnost naplňovat," uvedla radní Libereckého kraje pro školství a sport Jitka Skalická.
Nejnovější články
První novoroční dítě v kraji je Klaudie z České Lípy
Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
Obrazem: Novoroční ponor 2026
Školení záchranářů GOPR a Horské služby probíhalo na ledovci Stubai
Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku
Nejčtenější články
02.01.: Už je to tady! Jarda Hrabák slaví Osmdesátku!
01.01.: Novoroční výstup zavede turisty znovu na Nisanku
01.01.: Obrazem: Novoroční ponor 2026
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Infomail
https://www.instagram.com/nasejablonecko
Odkazy
© 2010-19 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasejablonecko.cz | web by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.