Dva drony pro bezpečnější Jablonec

29.11.2023 23:29:00 | Autor: Jana Fričová | Rubrika: Zprávy | Obce: Jablonec nad Nisou

Dva drony pro bezpečnější Jablonec

Dva drony, jeden vybavený i termokamerou, v celkové hodnotě 240 tisíc korun bez DPH zakoupilo statutární město Jablonec nad Nisou. Nyní je zapůjčilo na základě smlouvy Policii ČR, Územnímu odboru Jablonec nad Nisou (ÚO PČR), a drony se zapojí do systému ochrany veřejného pořádku v městě. Jablonec nad Nisou je prvním městem v Libereckém kraji, který bude mít drony k dispozici.

„Stále řešíme, jak posílit bezpečnost ve městě, a tento způsob se nám jeví jako vysoce efektivní. Dron je schopný být na místě nehody nebo trestného činu téměř okamžitě a účinně zmapuje situaci tak, že dispečer může rychle reagovat a organizovat příjezd pomoci a dalších složek IZS. Dron vybavený infrakamerou zase může skvěle pomoci při vyhledávání ztracených osob. Rádi bychom ho využívali také třeba při uzavírce lesů, například kvůli naháňkám divokých prasat," vysvětlil jablonecký primátor Miloš Vele.

Drony mohou účinně pomáhat v rámci trestního i přestupkového řízení, při pátraní po pohřešovaných osobách v předem vytipovaných oblastech, při dokumentaci násilné trestné činnosti nebo při pátrání po nebezpečném pachateli v otevřeném terénu. Poslouží při velkých bezpečnostních opatřeních, jako jsou například fotbalová utkání, průvody městem či demonstrace, ale i při řešení agresivních řidičů jak na komunikacích, tak na lesních cestách.

Předání dvou dronů pro jabloneckou policii<br />Autor: Archiv magistrátu města Jablonec nad Nisou „Policie ČR zajistí zkušené piloty s příslušnou zkouškou, zajistí systém hlášení Úřadu pro civilní letectví, řešení výjimek z volných letových zón, evidenci letů a další administrativní a praktické kroky před zavedením do praxe," konstatoval ředitel ÚO PČR Pavel Langr s tím, že státní a městská policie spolu budou i nadále úzce spolupracovat.

„Je třeba využívat moderní technologie. Efektivitu práce už nám pomáhá zvyšovat mobilní kamera v autě, kterou jsme pořídili v posledních dnech," kvituje nákup dronů ředitel MP Jablonec nad Nisou Michal Švarc: „Zjednodušeně řečeno - bezpilotní systémy se chovají jako mobilní kamery, které využijme na místech bez pokrytí současným MKDS či na místech, kde by se objevily jevy narušující veřejný pořádek. Nasazení dronů v některých lokalitách může sloužit i jako prevence kriminality a může posílit pocit bezpečí."

Možnosti využívání těchto technologií zjišťoval ještě před nákup primátor Vele na Krajském ředitelství Policie ČR ve Středočeském kraji, kde mají s tímto řešení velké a veskrze pozitivní zkušenosti. Dron vybavený kamerou s příslušenstvím vyšel jabloneckou pokladnu na 165 tisíc korun bez DPH, cena druhého se rovná částce 70 tisíc Kč bez DPH.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Stabilizaci personálu městské policie pomáhají i benefity
Kontroly v jabloneckých ubytovnách budou pokračovat
Přimátor Vele: Bezpečnost ve městě je priorita
Policisté opět kontrolovali dodržování rychlostních limitů
Nové technologie ve službách městské policie Jablonec
Prevence se v Jablonci zaměří na kyberkriminalitu
Policisté se opět zaměřili na bary a diskotéky v kraji
Policisté kontrolovali dodržování zákazu prodeje alkoholu mládeži

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sezonu lomnického muzea otevře Bedřich Smetana

Akcí, která v tomto novém roce otevře pomyslné brány lomnického muzea, se stane v neděli 3. března putovní fotografická výstava, uspořádaná k Roku české hudby, zachycující hudebního skladatele Bedřicha Smetanu v pomníkové tvorbě v plenéru po celé naší vlasti. Je nazvaná Smetana zapomenut v kameni aneb Výlety "zapomníky" a lomnické muzeum ji pořádá díky spolupráci s Národním muzeem - Českým muzeem hudby. Podrobnosti na Našem Pojizeří

Čtvrtfinále Mol Cupu v Jablonci odloženo

Čtvrtfinálové utkání MOL Cupu mezi Jabloncem a Viktorií Plzeň, které se mělo odehrát v úterý 27. února od 18 hodin, je odloženo. Na vině je hustá mlha, která znemožnila regulérní sehrání zápasu. O odložení rozhodl před zápasem hlavní rozhodčí. O náhradním termínu rozhodne řídící orgán soutěže.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hanuš zachránil pro Jablonec alespoň bod
S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
Od jara do zimy s regionálními výrobci
Zapomenutá historie Jizerských hor s René Bělohradským
Smržovské kulturní a zábavné akce v březnu

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
01.03.: S nalezenou municí ani podobnými předměty nemanipulujte!
28.02.: Kotrmelec Jitky Smutné uvidíte na Smržovce

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace