Důležité výhry obou divizionářů

02.04.2019 10:31:45 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Mšenští fotbalisté získali při jarní premiéře na výborném přírodním trávníku v Břízkách tři body po výhře 3:2 nad Trutnovem. Jiskra ale dokázala ztratit už dvoubrankový náskok, tři body nakonec vystřelil z penalty Rozkovec. Podobně sehrály zápas i Velké Hamry s vedoucí Čáslaví, když ztratily vedení 1:0 a vyrovnaly až penalty na 2:2. Výhru zajistil těsně před koncem hlavou Radzinevičius.

FK Jiskra Mšeno - MFK Trutnov 3:2 (2:1)

Jablonečtí vstoupili do zápasu aktivitou, kterou přetavili už během úvodní čtvrthodiny ve dvoubrankové vedení. Nejdříve neproměnil příležitost Štěpánek. V 11. minutě už ale po rohovém kopu doklepl míč do sítě z blízka Skuhravý - 1:0. Za další tři minuty po centru z pravé strany zvýšil na 2:0 Daníček.

Dobře rozehrané utkání si ale Vodičkovi svěřenci sami zkomplikovali. Ve 20. minutě totiž hosté využili svou první příležitost po chybě jablonecké defenzívy, brejk do rozhozené obrany zakončil prostřelením Zoula Kejzlar. Do konce poločasu si domácí až na střelu Rozkovce z dálky a Čížkovo sólo, které zakončil jablonecký matador těsně mimo tyče, víc nevypracovali..

Pět minut po změně stran se ale hosté vyrovnání dočkali, po rohovém kopu zůstal v jabloneckém vápně trestuhodně neobsazený Makovský a svou hlavičku nasměroval přesně k tyči na 2:2.

<br />Autor: Václav Novotný Jiskře se směrem dopředu příliš nedařilo. Když už Čížek dokázal ve složité situaci prostrčit míč Štěpánkovi, zůstalo jen u slabého zakončení, které gólem skončit nejspíš nemohlo. Až v 59. minutě vysvobodila domácí fotbalisty penaltová situace po faulu na Skuhravého. K pokutovému kopu se postavil Rozkovec a vystřelil Mšenu vedení 3:2.

V závěru zápasu se na hřišti jiskřilo, svědčí o tom i vysoký počet deseti rozdaných žlutých karet z rukou rozhodčího Zity, z toho hned osm pro hráče Trutnova. Jejich největší příležitost na srovnání skončila třináct minut před koncem hlavičkou Kováře, míč se poté otřel o břevno. Mšeno už těsné vedení udrželo.

Branky: 12. Skuhravý, 15. Daníček, 60. Rozkovec (pen.) - 20. Kejzlar, 50. Makovský
Rozhodčí: Zita. ŽK: 2:8 (!). Diváků: 191. Sestava Mšena: Zoul - Helm, Houser, Koblížek, Skuhravý - Štemberk (71. Hušek), Munzar, Rozkovec, Daníček (90. Krejčík), Štěpánek (87. Hartman) - Čížek (79. Štajner). Fotogalerie z utkání

Příští zápas bude pro vedoucí tým divize C velmi důležitý, protože zajíždí na hřiště již druhého týmu tabulky rezervy Pardubic, která je na jaře bez ztráty bodu, a pokračuje tak ve velmi dobrých výkonech z konce podzimní části divize.

TJ Velké Hamry - FK Čáslav 3:2 (1:1)

Hamry potřebovaly bodovat a tak si v úvodu vytvořily zaslouženě převahu a výsledkem byl ve 23.minutě pěkný gól. Po centru zprava vrátil hlavou míč přes brankáře Radzinevičius a tam dobíhající Linka neměl problém poslat míč do sítě hostů. Centr zprava zužitkovali i hosté, když ve 40. minutě využil nedůrazu v hlavičkovém souboji Jícha a srovnal na 1:1 a šlo se do kabin za nerozhodného stavu.

Druhý poločas začaly nešťastně domácí, když Kováčik poslal malou domů tak špatně, že Kobachidze musel faulovat a hosté nařízenou penaltu proměnili a ujali se vedení 2:1. Tuto výhodu dostali i Hamerští po ruce hostů ve skrumáži před svou brankou a tu Radzinevičius proměnil 2:2. Útok po pravé straně byl rozhodující i v dalším případě, když centr z této strany našel před brankou osamoceného kanonýra Radzinevičiuse a ten s jistotou zajistil hlavou tři body pro Hamry.

Výsledek zajistil Velkým Hamrům příslušnost v první polovině tabulky a hlavně jabloneckému Mšenu návrat na první místo tabulky.

Branky: 73.(PK) a 89. Radzinevičius, 23. Linka - 20. Kejzlar, 57.(PK) Kejzlar. Rozhodčí: Trojan. ŽK: 2:3. Diváků: 120. Velké Hamry: Kobachidze - Barcuch, Černý, Šidlo, Dorničák - Šedý, Linka, Rudolf (89.Macháček), Kováčik (65.Soukup) - Žitka (76.Vencbauer), Radzinevičius.