Důležitá výhra Brodu v Košťálově

30.03.2016 14:41:19 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Velké Hamry,Železný Brod,Jablonecko

V krajském přeboru fotbalistů Liberecka se vedlo týmu Železného Brodu, který bodoval v nedalekém Košťálově a bojuje o opuštění spodních pozic tabulky. Naopak se tam nebezpečně řítí jablonecký tým z Břízek, ale ani Hamry nemají ve vyrovnané tabulce nic jistého.

Nabízí se otázka, kam odcházejí fotbalové talenty z rozhodně nouzí netrpící Fotbalové akademie FK? V áčku FK Jablonec o ně nezavadíte, v úspěšné juniorce jsou teď samí mladíci, ve Mšeně hrají většinou jeho odchovanci a Kuba Macháček, ale další, aby člověk pohledal nejblíž v Jablonečku nebo v Dobrovici. To je situace v přeboru Liberecka, ale ani v divizi či ČFL není mančaft z Jablonecka, není to škoda a má třeba okresní či krajský svaz o toto vůbec zájem?

Arsenal Česká Lípa - Velké Hamry 4:1 (2:1)

Českolipští fotbalisté navázali na začátku jara na dobrou formu ze zimní přípravy a po vítězství v Lomnici dokázali na domácí půdě přetlačit také Velké Hamry. Domácí začali svižně, Ladra poslal ze středu hřiště míč do strany Burianovi, který jej adresoval do pokutového území na volného Kýčka, jenž ale hlavičkoval pouze do tyče. Vzápětí však dostal Kýček druhou šanci, když se k němu vrátil odražený balón, tentokrát ale českolipský útočník mířil vedle. Na opačné straně kontroval Hlubuček, jehož pokus Chadrabu nikterak neohrozil. Poté se bojovalo pouze mezi vápny, až se kulatého nesmyslu chopil Burian a po samostatné akci propálil Štětkáře. Hostitelé byli při chuti a ve 25. minutě udeřili podruhé. Důrazný Kýček vyhrál osobní souboj a chirurgicky přesně přeloboval brankáře Štětkáře. Síť pak sice rozvlnil z přímého kopu i Vodrážka, bohužel pro domácí jen tu boční. Hamry se o slovo přihlásily ve 32. minutě, kdy po vyhraném souboji a střele do protipohybu gólmana Chadraby snížil na 2:1 Josef Hlubuček.

Pět minut po přestávce zvýšili Českolipští své vedení, když se k míči probil Marek Ladra, jenž přesným pokusem nedal Štětkářovi šanci. V následujících minutách byla hra rozkouskovaná kvůli několika faulům, po jednom z nich musel odstoupit zraněný Hrašna a vzhledem k tomu, že Jakub Šimon nebyl na rychlou výměnu připraven, hrála Lípa chvíli o deseti.

Svěřenci domácího trenéra Martina Šimona však tuto situaci ustáli a v 73. minutě po rohu Valty hlavičkoval přesně Tomáš Vodrážka - 4:1. Záhy zkoušel své štěstí ranou na první dobrou hostující Vodrážka, jenže svého jmenovce v českolipském dresu nenapodobil. V závěru se na hřišti trochu přiostřilo, Vodrážka po souboji s Chadrabou ve vápně upadl, ale místo penalty si o Velikonocích vykoledoval jen žlutou kartu. Jeho spoluhráč Malý, jenž do hry naskočil po změně stran, dostal za svůj prohřešek proti pravidlům také žlutou kartu, ale protože byla už druhá v zápase, tak zároveň i červenou. Víc se toho na trávníku už nestalo a Bílou sobotu oslavili hráči Arsenalu výhrou 4:1.

Branky: 22. Burian, 25. Kýček, 50. Ladra, 73. Vodrážka - 32. Hlubuček. Rozhodčí: Svoboda - Bačo, Ujka, ŽK: 1:2, ČK: 87. Malý (Velké Hamry). Diváků: 100. Velké Hamry: Štětkář - Horna (46. Malý), Bistiak (68. Ferenc), Mihálik, Kováčik - Dorničák, Hlubuček, Barcuch, Šilhán - Paldus (76. Mätzelt), Vodrážka. Trenér: Josef Hnídek.

Bozkov - Mšeno 5:2 (2:1)

Mšenu vyšel úvod utkání, kdy skvělou individuální akci ve 3. minutě gólově zakončil Švorc. Ten sklidil potlesk i v 10. minutě, kdy cílenou střelou jen těsně minul domácí svatyni. V 15. minutě mohl skóre pozměnit Čech, který však po standardce, kterou zahrával Samko, trefil jen tyč a tak poprvé v zápase se naplnilo staré fotbalové pravidlo nedáš dostaneš, když o minutu později zaváhala hostující obrana a bylo srovnáno. Domácí, posazení na koně mohli jít do vedení v 19. minutě, ale Kobachidze skvěle zasáhnul. Nadále se hrál fotbal nahoru dolů a z toho mohl vytěžit ve 26. Hartman, avšak svojí tutovku neproměnil, o chvíli později se neujmula ani střela Macháčka. Ve 28 .se zaskvěl Kobachidze, který dvakrát po sobě zabránil brance. Výborná akce ve 38. vedla k šanci Štětákře, ale ten ve vápně netrefil míč. Poločasové skóre vyznělo pro domácí, kdy zády tečovaný míč skončil v síti hostů.

Vyrovnat mohl výborně hrající Švorc, ale tentokrát svoji šanci neproměnil. Chuť si spravil chvíli po přestávce, kdy zakončil stejně jako při první brance. Domácí rychle kontrovali, při brejku nastřelili tyč. Chleba se lámal v 55. minutě, kdy v rychlém přechodu Hartman předložil zlatý míč Čechovi, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti domácí brankář vytěsnil na břevno a z protiútoku dokázali domácí vytvořit těžký závar, kdy dvě tutovky Kobachidze vytěsnil, ale na tu třetí již nestačil. Podruhé pro Mšeno v zápase nedáš - dostaneš. A navíc, bohužel pro hráče Mšena, od této doby už bylo na hřišti prakticky jen jedno mužstvo, domácí, kteří udělali konečnou podobu výsledku, který vzhledem k průběhu utkání je pro hosty příliš krutý, ale na to se ve fotbale nehraje. V 61. minutě chytá Kobachidze další tutovku domácích, ale v 74. to je již 4:2 a o pár minut později 5:2. Definitivní tečku utkání mohl dát bývalý mšenský hráč Bém, ale jeho střela z pokutového kopu vedla jen do břevna.

Branky: 17. Mazánek, 39. Lakatoš, 56. Bejda, 74. Bém, 79. Musil - 4. a 50. Švorc. Rozhodčí: Horák - Marek, Horáček, ŽK: 1:1. Diváků: 120. Mšeno: Kobachidze - Daniel (83. Veselouš), Heinrich, Macháček, Samko - Čech (87. Šourek), Švorc, Hartman, Krámský - Štětkář (77. Balatka), Moravec.

Košťálov - Železný Brod 2:3 (0:1)

Velmi důležitý zápas krajského přeboru Brod odehrál v Košťálově. Hned v úvodu se protlačil k zakončení Picek, ale domácí brankář byl na místě. V 8. minutě měl soupeř standardní situaci a Brod nechal zcela volného domácího hráče, který naštěstí hlavičkoval nad branku. Těžký terén ubral na fotbalovosti zápasu a byl to spíše boj. Brod ale byl celkově lepším týmem. Dvakrát se dostal do volného prostoru Močkovský. Ale jednou pálil nepřesně a jednou z křídla špatně nahrál.

Ve 30. minutě Brod vstřelil branku, ale pomezní v tomto zápase vůbec nepřál. Odmávl Holečkovi ofsajd, který údajně jasně nebyl. Přesto zasloužené vedení přišlo, když Grebeníček ve 44. minutě našel za obranou Holečka, který vykouzlil první branku Brodu. Holeček svůj dobrý výkon potvrdil v 63. minutě, když se po samostatné akci dostal ke střele z vápna a přízemní ranou k tyči nedal domácímu brankáři šanci. Vypadalo to dobře, jenže přišel zbytečný faul v 65. minutě a standardní situace ze strany. Bohužel si vybral horší chvilku brankář Kopal, který podběhl vysoký míč a Piry z brankové čáry hlavou rychle snížil.

Krajský fotbalový přebor, utkání Košťálov - Železný BrodV 80. minutě měl jasnou tutovku Šefr, do které se dostal díky Holečkovi. Jenže Šefr střelecky selhal, a to i při dorážce. Nedáš, dostaneš opět platilo. Prakticky vzápětí po šanci Šefra přišel faul Berky na velkém vápně. Následná střela domácích skončila na tyči a odražený míč posunul dobíhající hráč soupeře před prázdnou branku, kde stál, dle názoru hostí, v ofsajdu Houžvička, který míč dostal do sítě Brodu. Tentokrát sudí gól posvětil, a tak to bylo 2:2. Závěr zápasu byl nervózní a dramatický. V 88. zaúřadoval druhý pomezní. Brod měl ze strany výhodu standardní situace. Grebeníček našel hlavu Aubrechta, který by snad poprvé v životě vstřelil gól hlavou. Jenže pomezní to nedopustil a odmávl ofsajd, který záznam potvrdil, že zcela evidentně nebyl.

Každopádně gól k velké nevoli hostí neplatil. V 89. neudržel nervy domácí Houžvička a po druhé žluté kartě byl vyloučený. Ve druhé minutě nastavení měl Brod výhodu rohového kopu. Po něm se míč odrazil na velké vápno, kde Picek předskočil domácího hráče, a tak se dostal do střelecké pozice. A Picek se trefil náramně. Přesnou ranou k tyči definitivně rozjásal brodské hráče a příznivce, kteří dorazili v hojném počtu. Spravedlnost nebyla slepá a Brod tři zasloužené body nakonec tedy získal. pro sebe.

Branky: 66. Piry, 83. Houžvička - 44. a 63. Holeček, 91. Picek. Rozhodčí: Paulus - Bahník, Hrbáček, ŽK: 4:9, ČK: 1:0 (88. Houžvička). Železný Brod: Kopal - Grebeníček, Maryško, Aubrecht, Kovář (46. Berka) - Picek, Močkovský, T. Kotlár (66. Šimek), Král - Holeček, M. Šefr. Fotogalerie ze zápasu