Druhý den a druhé zlato pro Markétu Davidovou

28.02.2011 20:50:50 | Autor: Martin Vosáhlo | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Druhý den a druhé zlato pro Markétu Davidovou

Dnes pokračovalo v Břízkách Mistrovství České republiky v biatlonu žactva. Po včerejším distančním závodě byl dnes na programu závod s hromadným startem. Největší jabloneckou nadějí byla vítězka ze včerejšího závodu Markéta Davidová.

Tentokrát se závodilo volnou technikou a jak Markéta prozradila po závodě, je to její oblíbená disciplína, což také hned od začátku dokazovala. Už od prvního kopce se ujala vedení a také díky bezchybné střelbě před sebe do konce závodu nikoho nepustila a dojela si pro druhou zlatou medaili během dvou dnů. Závodníci dokázali, že včerejší vítězství nebyla náhodná a jedinou změnou byla v kategorii mladších žákyň M. Sádovská, která předběhla včerejší vítězku T. Vinklárkovou díky poslední střelbě.

Po skončení závodu bylo vyhlášení vítězů za oba dny a také slavnostní vyhlášení celkových vítězů Českého poháru. Vítězové byli shodní se sobotními vítězi rychlostního závodu a tak k velké radosti rodiny Davidových obdržela Markéta na pódiu 2 zlaté medaile a i pohár za celkové vítězství. Celkovým vítězem mezi družstvy se stal OEZ Letohrad.

Jelikož tímto závodem sezóna skončila, rozhodli jsme se udělat rozhovor s trenérem Markéty a ostatních českých závodnic Pavlem Trojákem. Trenéra jsme se ptali jak je spokojený s dnešními závody a dostali jsme nečekanou odpověď: „Jsem i nejsem,” po chvíli zamyšlení se ale trenér opravil „Máme 2 zlaté, takže nemůžu být nespokojen.” Dále jsme se bavili o budoucnosti Markéty a ostatních závodnic. „Nejdůležitější rozhodnutí nás čeká po sezóně, kdy si se závodnicemi sedneme a rozhodneme co dál. Je tu možnost pokračovat na vzduchovce nebo přejít na malorážku, což by závodnice přiblížilo dospělé kategorii, jelikož by střílely na vzdálenější terče.” Na otázku, zda se po těchto výsledcích můžeme těšit na jabloneckou závodnici třeba na Evropské olympiádě mládeže jsme dostali odpověď, která dokazuje, že pan Troják je muž na svém místě a nenechá se úspěchem ukolébat. „Takhle daleko ještě nemyslíme, teď nastane věk, kdy se ukáže, kdo na to doopravdy má. Doteď záleželo hodně na talentu a do budoucna je potřeba hodně tvrdé práce a odříkání si věcí, které by mohly svádět závodnice od sportu. Pro nás je teď nejdůležitější Zimní olympiáda dětí a mládeže ČR a aby závodnice zajely slušné výsledky, díky kterým by se dostaly do sportovního centra mládeže, kde se trénují a připravují nejlepší čeští závodníci na akce typu ME a MS.” Rozhovor ukončil krásnou větou: „Nemusíte se bát, v Jablonci vždycky byli a vždycky budou dobří biatlonisté.”

Sdílet s přáteli na facebooku

Diskutujte s námi

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 63 fotek)

 

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Plánovaná uzavírka od 15. července v Jablonci nad Nisou

Úplná uzavírka bude platit v ulici U Hřiště v jabloneckém Mšeně, a to u fotbalového hřiště za parkovištěm. V době od 15. července do 9. srpna se tu bude opravovat dlážděný retardér.

Nové trasy v audioprůvodci SmartGuide po Geoparku Český ráj

Společnost Geopark Český ráj, o. p. s., ve spolupráci s platformou SmartGuide rozšířila nabídku zajímavých výletů po Geoparku UNESCO Český ráj o další návrhy tras, které vedou v méně turisticky navštěvovaných oblastech Českého ráje. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Startuje fotbalová liga! Jablonec hraje v sobotu doma na Střelnici
Richard Hübner odjel na Mistrovství Evropy dorostu do Banské Bystrice
Krajský workshop upozornil ukrajinskou mládež na nebezpečí drog
FOTO: The Cello Boys zahráli v Jablonci
Střípky Městské policie Jablonec ve třetím červencovém týdnu

Nejčtenější články

17.07.: V Jablonci hořel dům v Růžové ulici
17.07.: Střípky Městské policie Jablonec z druhého červencového víkendu
18.07.: Střípky Městské policie Jablonec ve třetím červencovém týdnu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace