Druhé stříbro z evropského triatlonu i pro Helenu Karáskovou

04.08.2019 12:26:00 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Druhé stříbro z evropského triatlonu i pro Helenu Karáskovou

Evropská elita v terénním triatlonu se v sobotu 3. srpna sešla v jihočeských Prachaticích na evropský šampionát seriálu Xterra. Vítězství si připsali francouzští reprezentanti Morgane Riouová a Arthur Serrieres. Česká reprezentantka Helena Karásková - Erbenová, žijící v Nové Vsi nad Nisou na Jablonecku, si doběhla pro stříbrnou medaili. Po stříbrné medaili pro Petru Kuříkovou z triatlonového sprintu minulý týden z Kazaně je to další úspěch jabloneckého triatlonu.

O Heleně Karáskové je známo, že její nejslabší disciplínou je plavání a bylo tomu i v tuto sobotu. Z poněkud nepřehledné situace v rybníku vylezla se ztrátou více jak čtyř minut a tak nezbývalo než útočit v cyklistice a své nejlepší disciplíně běhu. Mezi ženami se o vítězství rozhodovalo až v závěrečné disciplíně. S velkým náskokem po plavání a cyklistice se do běžecké části závodu vydala Jacqui Allenová, která v běhu ztrácela. I přes ztrátu se Helena propracovala až na čtvrté místo a v běhu se nadále drala dopředu!

„Dnes jsem se na kole necítila vůbec dobře, do kopců jsem bojovala sama s sebou. Dokonce jsem jednou lehla... Do druhého depa jsem přijela s Morgane Riouovou, ale věděla jsem, že je na tom běžecky výrazně lépe," konstatovala jablonecká triatletka. Bojovným během si druhé místo udržela, na třetím místě dokončila švýcarská závodnice Loanne Duvoisinová.

Hned v úvodní mužské části závodu se do čela dostali favorité, mezi kterými nechyběl ani loňský vítěz Ruben Ruzafa, mistr světa Xterra Bradley Weiss či český favorit Lukáš Kočař. Byl to právě Ruzafa, který se s náročnou cyklistickou trasou popasoval nejlépe a dostal se do vedení, ale ani dvouminutový náskok mu nestačil na skvěle běžícího, teprve 25letého Francouze Arthura Serrierese. Dvojnásobný vítěz Xterra Czech Ruben Ruzafa se tentokrát musel spokojit s druhým místem. Na třetím místě doběhl Jihoafričan Bradley Weiss. České naděje na medailové umístění se rozpustily hned na začátku cyklistiky. Letošní medailista z mistrovství světa, Lukáš Kočař, měl technické potíže a ze závodu odstoupil. Nejlepším českým reprezentantem se stal Karel Zadák, který dokončil na 7. místě.

Výsledky:

Xterra Czech, muži:

1. Arthur Serrieres, FRA 2:31:41
2. Ruben Ruzafa Cueto, ESP 2:32:04
3. Bradley Weiss, RSA 2:34:14
...7. Karel Zadák, CZE 2:38:57

Ženy:
1. Morgane Riou, FRA 3:01:03
2. Helena Karásková, CZE 3:01:48
3. Loanne Duvoisin, SUI 3:02:28

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Petra Kuříková má stříbro z mistrovství Evropy

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Sbírka proběhne v přízemí radnice v Lučanech

Ve dnech od 6. února 2023 do 10. února 2023 se uskuteční sbírka Diakonie Broumov v přízemí v budově Městského úřadu Lučany nad Nisou. Vše noste zabalené v igelitových pytlích, nádobí vložte do krabic. Knihy v současné době nepřijímají, jelikož jich je nadbytek.

Světový den mokřadů slavíme i v Krkonoších

Rozsáhlé komplexy subalpínských mokřadů náleží mezi nejpozoruhodnější biotopy Krkonoš. Největší rašeliništní komplexy náhorní planiny východních a západních Krkonoš - Úpské rašeliniště a Pančavská louka - byly v roce 1993 zařazeny mezi nejvýznamnější mokřady světa v rámci tzv. Ramsarské úmluvy. Právě z iniciativy Ramsarské úmluvy (www.ramsar.org) se slaví 2. únor jako Světový den mokřadů. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidička pod vlivem alkoholu u Frýdštejna narazila do několika stromů
Nové posily flotily sanit ZZS LK vyjíždějí do terénu
Dětský karneval v Desné
Desná zve na divadlo
Policie hledá řidiče, který na Smržovce porazil seniorku

Nejčtenější články

05.02.: V Kokoníně hořelo osobní auto
05.02.: Obrazem: Zásadská pralyže 2023
05.02.: Obrazem: Babí hop v Eurocentru 2023

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace