Druhé stříbro z evropského triatlonu i pro Helenu Karáskovou

04.08.2019 12:26:00 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: Sport | Obce: Jablonec nad Nisou

Druhé stříbro z evropského triatlonu i pro Helenu Karáskovou

Evropská elita v terénním triatlonu se v sobotu 3. srpna sešla v jihočeských Prachaticích na evropský šampionát seriálu Xterra. Vítězství si připsali francouzští reprezentanti Morgane Riouová a Arthur Serrieres. Česká reprezentantka Helena Karásková - Erbenová, žijící v Nové Vsi nad Nisou na Jablonecku, si doběhla pro stříbrnou medaili. Po stříbrné medaili pro Petru Kuříkovou z triatlonového sprintu minulý týden z Kazaně je to další úspěch jabloneckého triatlonu.

O Heleně Karáskové je známo, že její nejslabší disciplínou je plavání a bylo tomu i v tuto sobotu. Z poněkud nepřehledné situace v rybníku vylezla se ztrátou více jak čtyř minut a tak nezbývalo než útočit v cyklistice a své nejlepší disciplíně běhu. Mezi ženami se o vítězství rozhodovalo až v závěrečné disciplíně. S velkým náskokem po plavání a cyklistice se do běžecké části závodu vydala Jacqui Allenová, která v běhu ztrácela. I přes ztrátu se Helena propracovala až na čtvrté místo a v běhu se nadále drala dopředu!

„Dnes jsem se na kole necítila vůbec dobře, do kopců jsem bojovala sama s sebou. Dokonce jsem jednou lehla... Do druhého depa jsem přijela s Morgane Riouovou, ale věděla jsem, že je na tom běžecky výrazně lépe," konstatovala jablonecká triatletka. Bojovným během si druhé místo udržela, na třetím místě dokončila švýcarská závodnice Loanne Duvoisinová.

Hned v úvodní mužské části závodu se do čela dostali favorité, mezi kterými nechyběl ani loňský vítěz Ruben Ruzafa, mistr světa Xterra Bradley Weiss či český favorit Lukáš Kočař. Byl to právě Ruzafa, který se s náročnou cyklistickou trasou popasoval nejlépe a dostal se do vedení, ale ani dvouminutový náskok mu nestačil na skvěle běžícího, teprve 25letého Francouze Arthura Serrierese. Dvojnásobný vítěz Xterra Czech Ruben Ruzafa se tentokrát musel spokojit s druhým místem. Na třetím místě doběhl Jihoafričan Bradley Weiss. České naděje na medailové umístění se rozpustily hned na začátku cyklistiky. Letošní medailista z mistrovství světa, Lukáš Kočař, měl technické potíže a ze závodu odstoupil. Nejlepším českým reprezentantem se stal Karel Zadák, který dokončil na 7. místě.

Výsledky:

Xterra Czech, muži:

1. Arthur Serrieres, FRA 2:31:41
2. Ruben Ruzafa Cueto, ESP 2:32:04
3. Bradley Weiss, RSA 2:34:14
...7. Karel Zadák, CZE 2:38:57

Ženy:
1. Morgane Riou, FRA 3:01:03
2. Helena Karásková, CZE 3:01:48
3. Loanne Duvoisin, SUI 3:02:28

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Petra Kuříková má stříbro z mistrovství Evropy

Diskutujte s námi

Firmy v regionu Jablonec nad Nisou

Naše Jablonecko s.r.o. ( Internetové služby , Firmy ) , ODS Jablonec ( Volby ) , Petr Rubín - REKUPER ( ) , TOP09 Jablonec ( Volby ) , VisionWorks ( Internetové služby , Firmy ) | Další firmy

 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Jablonecka

Z Fondu Turów podpoří výstavbu vodovodů v H. Vítkově a Václavicích

Vybudování nového vodovodu pro Horní Vítkov za přibližně 68 milionů korun a také pro obec Václavice za 172 milionů. To jsou dva projekty, které finančně podpoří Liberecký kraj z Fondu Turów. Začít by měly ještě letos a dokončeny budou v roce 2025. „Obě města - Chrastava a Hrádek nad Nisou - vloni podala na tyto projekty žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme oba projekty z Fondu Turów individuálními dotacemi," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

Vinnetou se vrací do Turnova!

Pokud jste si mysleli, že jste viděli všechny možné verze příběhu o přátelství mezi Vinnetouem a Old Shatterhandem, připravte se na překvapení! Divadelní soubor Tyl Slaná vás zve na reprízu divadelní komedie Vinnetou od autora Petra Kolečka, která se uskuteční ve čtvrtek 22. února v Městském divadle v Turnově. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Mysleme na svůj sluch. Tichý svět připomíná tři mezinárodní dny
Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě
Skitour v Harrachově láká na exligové fotbalisty, herce i dámskou jízdu
Odpočívadla, stojany, nabíječky. Kraj opět podpoří zázemí pro cyklisty
Na sociální služby v regionu míří od ministerstva více než miliarda

Nejčtenější články

20.02.: Hořel rodinný dům v Zásadě
21.02.: Z Liberce do Českého ráje vyjedou během sezony posilové spoje ČD
21.02.: Maloskalští volejbalisté se přibližují kvalifikaci o I. ligu

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasejablonecko

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace